Sárkányos ​mese igazából 4 csillagozás

Kamarás István: Sárkányos mese igazából Kamarás István: Sárkányos mese igazából

„A ​repülő kastély, a szélkötő Kalamona, a Hollófernyiges, a Világszép Nádszálkisasszony, valamint a hatfejű, a tizenkét fejű és a huszonnégy fejű sárkányok sokaknak ha nem is közeli, de nem is olyan nagyon távoli ismerősei. Nem mondható el ugyanez Zebikéről, Ágacskáról, a Kálkápolnai Nagypapáról és a Nyomozódetektívről. Őket legfeljebb a Dembinszky utca 22. lakói ismerik, de ők sem ismerik dr. Privoda Bélát, mert ez az illető nem illető, hanem sárkány, méghozzá jóságos. Mindenki tudja jól, hogy van mesélés és mesehallgatás, hiszen mindenki hallgatott és majdnem mindenki mondott már mesét, de kevesen sejtik, mi is az a mesejárás. Persze egyszerű: lefekvés után egy titokzatos csigalépcsőn le kell osonni a mesébe. Ezt tették, nem is egyszer, Zebike és Ágacska, ezt tette a Nyomozódetektív, aki utánuk lopózott, ezt tette a Kálkápolnai Nagypapa, aki mindig abban a mesében ébredt fel, amelyikben éppen elaludt. Persze akár a mese végéig ott ácsoroghattak volna a mese legelején, ha nem… (tovább)

Móra, Budapest, 1979
98 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631111504 · Illusztrálta: Bányai István

Kriszta_Oláh>!
Kamarás István: Sárkányos mese igazából

Az elején furcsának találtam, de végül nagyon megtetszett. Nagyon fantáziadús szövevényes történet. És még a legfélelmetesebb rémségek is úgy vannak tálalva, hogy emészthető akár hétévesen is. Pl: lukat lehet beszélni a hasába a százfejűnek, és szépen átsétálni a lukon.

mohapapa I>!

DR. PRIVODA BÉLA
okleveles házisárkány
Dembinszky u. 22.
(Ne ingereljétek, mert nagyon jóságos!)

mohapapa I>!

Hiába sikongattak a lányok, hiába érelt jó szóval a sárkány, a Szigetkirályfi húzott egyet az utálatos varázsitalából, irgalmatlanul bedöntötte a kaput, majd elkezdte suhogtatni a kardját. A sárkány utánaszámolt. Sajnos, ponotsan hetet suhogtatott. Könyörgőre fogta a szót:
– Ha nem esik bántódásod, megkegyelmezel nekem?
– Soha! – kiáltotta Szigetkirályfi. és még hétszer suhogtatott.
A lányok is kérlelték, de Szigetirályfi hajthatatlan volt.
Dr. Privoda Bélának eszébe jutott valami.
– És ha neked adom minden kincsem? – kérdezte Szigetkirályfitól.
A királyfi, mivel jól nevelték, válasz helyett megint csak a kardját suhogtatta.
– És ha neked adom a hétszínű golyóstollamat, ami itt van a belső zsebemben? – kérdezte sárkány.
– Az más – felelte Szigtkirályfi. Leeresztette a kardját, kikapta a kezéből a golyóstollat, és sarkon fordult.

Terka6>!

Összeült megint a 24+12+6+7 = 49 fejű sárkánytanács, hogy most mi legyen. A huszonnégy fejű azt javasolta; sorsolják ki valamelyikük nevét, és az mondja meg, hogy mitévők legyenek.

Terka6>!

– Na, most ehhez adjon mindenki annyit, ahány feje van – folytatta a hétfejű, és mindjárt hozzáadott a sajátjához hetet.
A huszonnégy fejű lett legkésőbb készen.

Terka6>!

– Ez döntetlen – állapította meg a sárkány.
– Eldöntjük! – üvöltötte a szörny.
– Van megoldás – mondta a sárkány. – Ha leesik, ön győzött, ha nem, a barátom.
– Rendben – szólt a szörny –, mit dobunk fel?
– Önt – mondta a sárkány.

pelz P>!

Egy nevezetessé váló péntek délután megszületett Balogh Zebike.

Terka6>!

Meg is érkeztek a szigetre. Valóban akkora sötétség volt ott, hogy ráakaszthatták volna a kardjukat, ha lett volna. De nem volt. Márpedig kard nélkül akkora sötétben, huhogás, kuvikolás közepette, igazán félelmetes volt. Ráadásul az egyik bagoly uhuzás helyett félelmetesen aházott.