A ​humor háza 0 csillagozás

A Fészek Művészklub nagy mesélői
Kalmár Tibor: A humor háza

Hogy ​mi is az a Fészek? Festőművészek, Építőművészek, Szobrászok, Zenészek, Énekesek és Komédiások Klubja. A Fészek Művészklub 1901-ben alakult. Székhelye, alapításától fogva, az a háromszintes sarokház, amely a VII. kerületben, a Kertész utca és a Dob utca sarkán található.
Kalmár Tibor legújabb könyvében a Fészek Művészklub híres asztaltársaságainak történeteivel deríti jókedvre az olvasót. A kötetben megismerkedhetünk Királyhegyi Pál szórakoztató fabuláival, zseniális humorával, mely oldalról oldalra mosolyt csal arcunkra. Megtudhatjuk, hogyan ismerkedett meg, és miként dolgozott együtt Charlie Chaplinnel, és azt is, mi köze volt Magyarországra való visszatérésének a paprikás csirkéhez. Vajon miért hívták Fényes Szabolcs – a huszadik század egyik legnagyobb és legnépszerűbb zeneszerzőjének – asztaltársaságát marasztalnak?
Az arisztokraták a Nemzeti Kaszinóban időztek, a szellem arisztokratái pedig a Fészek Művészklubban, mely klub tagjának lenni nagyobb tisztesség… (tovább)

Kossuth, Budapest, 2014
Kossuth, Budapest, 2013
Kossuth, Budapest, 2013

kazancakisz

Inke egy nagy borivó hírében álló barátjáról mesélt, aki a halálos ágyán egy kancsó vizet kért. Ezen családja kicsit meglepődött, de ő kívánságát elhaló hangon így indokolta: "Úgy illik, hogy az ember halála előtt kibéküljön a legnagyobb ellenségével.

Kalmár Tibor: A humor háza A Fészek Művészklub nagy mesélői

kazancakisz

– Az általam írt levélben a következő állt: „Kedves Schulberg Úr! Ez a pasas állítólag valami íróféle. Szerintem egy tehetségtelen fráter. Nagyon kérem, rúgja ki! Bocsásson meg, hogy ismeretlenül zavarom. Tisztelettel: B. M. Taylor.”
A társaság nagy izgalommal hallgatta a történetet, majd Kálmán Gyuri megkérdezte:
– Mit szólt ehhez Mr Schulberg?
– Fuldoklott a röhögéstől. Amikor végigolvasta a levelet, behívta a jogászát, és leszerződtetett.

Kalmár Tibor: A humor háza A Fészek Művészklub nagy mesélői