A ​japán kapcsolat 8 csillagozás

Kálmán Zsófia: A japán kapcsolat

– Ne kezdd el! Teljesen úgy viselkedsz, mint aki nem fogja fel a helyzetét!
– Én? Nálam józanabbul még senki nem törődött bele, hogy két pisztollyal az oldalában furikáztatják, egy hullával a nyomában! Mert az megfelel a japán illemnek…
– Igyál egy szörpöt, szükséged van a folyadékra – tolt elé Mie egy pohár, láthatóan ragacsos, piros levet.
– Idegen helyen nem iszom!
– Miért? Tiltja a vallásod?
– Nem, de azt sem tudom, hol vagyok!
– Tán nem tudsz olvasni? – intett Mie a kikötő felé. – Akkora felirat van a parton, mint egy fél hegyoldal, és nem csak japánul!
– Yokohama?
– Na, látod, Yokohama.
– És az mi?
– Te jó ég! Nem tanultál földrajzot?

Partvonal, Budapest, 2008

Sophiechan
Kálmán Zsófia: A japán kapcsolat

Szóval ezt a könyvet már régóta el akartam olvasni. Mikor sor került rá, nagyon lassan haladtam az elején, aztán félre is tettem, mivel nem sok időm akadt.
Viszont ahogy nekifogtam másodjára, majdnem egyhuzamban el is olvastam. Annyira jó volt, és pörgős. Továbbá gondolkodni is kellett, hogy mi vagy ki állhat a történtek hátterében.

dbogi478
Kálmán Zsófia: A japán kapcsolat

Izgalmas cselekmény, egy egészen más megközelítése a „japános” témának. Mindenesetre, érdekes volt egy magyar főszereplő fejébe bújva látni a leírtakat, épp ez utóbbi adta át a sztori humorát :D

Doma2
Kálmán Zsófia: A japán kapcsolat

Egy jó kezdés után kicsit leült a történet, folyton utaztak és ettek a szereplők, kicsit vontatottnak éreztem. Az izgalmas részek így a végére kerültek, a történet maga pedig elgondolkodtató.