Emlékszel ​még… – Kálmán Imre élete 3 csillagozás

Kálmán Vera: Emlékszel még… – Kálmán Imre élete

Az operett-irodalom egyik legnagyobb mestere volt Kálmán Imre. Az egész világon éneklik-fütyülik a Csárdáskirálynő, a Tatárjárás, a Marica grófnő, a Montmartre-i ibolya, az Ördöglovas fülbemászó dallamait. Úgy tartják számon művészetét, mint a bécsi operett új életre keltését – méghozzá magyaros dallamokkal. A csárdás, a palotás meghódította a világot.
Mégis, a Jaj cica…, a Ma Önről álmodtam megint…, a Szép város Kolozsvár…, a Jöjjön velem nagysád shimmyt járni… szerzőjéről keveset tudunk, magánéletéről pedig szinte semmit. Felesége, Vera asszony házasságuk történetének elbeszélésével ezt a hiányt pótolja. A 16 esztendős statisztalány s a 30 évvel idősebb, akkor már világhírű zeneszerző romantikus, időnkint viharos, buktatókkal is teljes szerelme élvezetes, izgalmas olvasmány minden zeneszerető, operettkedvelő olvasó számára.

Zeneműkiadó, Budapest, 1985
188 oldal · keménytáblás · ISBN: 9633305802 · Fordította: V. Meller Ágnes

KBCsilla P>!
Kálmán Vera: Emlékszel még… – Kálmán Imre élete

1. Nem olyan régen hozzám került Huszti Péter egyik könyve. Alapvetően tisztelem és becsülöm a színészt, így örömmel olvastam el.
2. Szinte rögtön utána láttam a Kálmán Imre életéről szóló, Az élet muzsikája című filmet, ami azóta is gyakran eszembe jut. Szerintem Huszti Péter hatalmasat alakított benne, Eszenyi Enikő sipákoló, nyárvogó hangjától azonban azóta is kiver a víz.
3. A Fövenyesi könyvszekrényben találtam Huszti Péter Királyok az alagútban című könyvét, még szép, hogy nem hagytam ott.
4. Két nap múlva ugyanott találtam ezt a könyvet, egyértelmű volt, hogy magammal hozom.
5. A könyv remekül sikerült, egyetlen – és nagyon nagy – hiba volt csak olvasás közben, hogy Verát önkéntelenül azonosítottam Eszenyi Enikővel, végig a fülembe csengett idegesítő hangja és viselkedése.
6. Vélhetően a valóságban nem volt ekkora hisztérika a feleség. Legalábbis nagyon bízom benne.
7. Kálmán Imre életútját képekben is végigkísérhettem olvasás közben, de nem tudtam, és nem is akartam elvonatkoztatni Huszti Pétertől.
8. Nem mellesleg nem olyan régen, pár hónapja – egy munkám során – volt szerencsém megismerkedni Huszti Péter unokatestvérével, akinek jelleme csak még tovább emelte – ha még lehet – a szememben a színész dicsfényét.
9. A könyv természetesen velem marad, és boldog örömmel helyezem a „testvére” mellé.