Háromszög ​másképp 2 csillagozás

Kálmán Mari: Háromszög másképp

Az ​emberi kapcsolatok sokféle geometriai formát alkothatnak. Alkothatnak kört, piramist vagy éppen háromszöget.
Kálmán Mari új regényében a főszereplők, két férfi és egy nő, ez utóbbi formába rendeződnek, s egyben foglyai is ennek a háromszögnek. Ez azonban mégsem klasszikus szerelmi háromszög. A táncosnő, a táncmester és a zongorakísérő különböző karakterek. Sorsuk részben törvényszerű, részben véletlen események láncolatának eredményeként fonódik össze, de akkor már eltéphetetlenül.
A Talyigás Irma és az Ürdög, valamint más emlékezetes kisregények szerzője ebben a művében a többnyire vergődő emberi lélek mélységeinek kutatójaként remekel. Itt azokat a lelki folyamatokat mutatja meg, melyek során ez a három ember szabadulni igyekszik egymás szorításából. Az olvasó szinte bizonyosan fölfedezi a szabadulási pontokat, a szereplők azonban nem. Ez adja a történet feszültségét.
A néha tragikus helyzeteket azonban át meg átszövi a humor, vagyis megint minden úgy… (tovább)

Atlantic Press, Budapest, 2016

heszterke>!
Kálmán Mari: Háromszög másképp

A történet nagyon tetszett és a mellekszalak is érdekesek voltak. Az zavart nagyon a könyvben, hogy furcsán ugrált és úgy éreztem sokszor a lényeges események maradtak ki. Volt, ami később se derült ki.