Sicc ​Meseországban (Sicc) 62 csillagozás

Kálmán Jenő: Sicc Meseországban Kálmán Jenő: Sicc Meseországban Kálmán Jenő: Sicc Meseországban

Hajdani humorából mit sem veszített agyafúrt barátunk, Sicc! Újjávarázsolta köntösét, s most Meseországba látogat, hogy férjhez adja Hófehérkét.

Eredeti megjelenés éve: 1962

Minerva, Budapest, 1987
46 oldal · ISBN: 9632234588 · Illusztrálta: Tankó Béla

Chöpp >!
Kálmán Jenő: Sicc Meseországban

❤ Tökéletes. Olvassuk időről időre. Majdnem kívülről tudjuk már. Klasszikus és örök.

Juci P>!
Kálmán Jenő: Sicc Meseországban

Ez a kötet a szokásos Sicc-felépítéstől eltérően több rövidke történet helyett egyetlen egybefüggő mesét tartalmaz, és a rendkívüli feszültségeket hordozó epikus ív élvezetét még az sem csorbította számunkra, hogy a kiszakadt lapok rossz sorrendben voltak visszaragasztva, ezért pl. Sicc először jól bekajált a terüljasztalkámnál, aztán istenesen megéhezett. De van itt minden: gonosz boszorka, sárkány, Hófehérke, királyfi, hetedhét országra szóló lakodalom – és persze ahova Sicc beteszi a lábát, ott mindig van kalamajka is. Remek darab.

kinga133>!
Kálmán Jenő: Sicc Meseországban

Örök kedvenc, nem lehet nem szeretni. Minden fontos mesevilágból származó hős feltűnik (táltos, hétfejű sárkány, boszorkány, Hófehérke, stb.), és Sicc szokásához híven, jót akar, csak balul sül el. Gyerekként nagyon szeretem, a történet. A szerethető és vicces a rajzok pedig meseszépek. Csak ajánlani tudom.

kedaiyun>!
Kálmán Jenő: Sicc Meseországban

Ismert tündérmesék kissé más szemszögből – mindenki Shrekre gondol elsőre, nem igaz? Pedig itt van Sicc, a kiscica, aki jóval megelőzte a zöld ogrét. Aranyos és humoros történet verses formában. Aki szereti a mesefeldolgozásokat, olvassa el ezt a klasszikussá vált művet.:)

lakatoszoltan>!
Kálmán Jenő: Sicc Meseországban

4 éves fiam nagyon élvezte. Én is. Szóval egy esti mesének tökéletes, és nincs benne semmi bántó.

tilia_tomentosa>!
Kálmán Jenő: Sicc Meseországban

Ezt a mesét sokat mesélte a nagymamám gyerekkoromban. Most három éves kisfiamnak meséltem. A nagyobb testvérei is hallgatták otthoni karácsonyi szaloncukor gyártás közben. Mindenki nagyokat nevetett rajta.

HoneyBunny>!
Kálmán Jenő: Sicc Meseországban

Ebből a 62-es kiadás van meg, vigyázunk is rá, mint állat!

mercy55>!
Kálmán Jenő: Sicc Meseországban

Annyira szerettem ezt a mesét. Gyermekkorom egyik kedvenc darabja volt. Főleg azért, mert imádom a cicákat. :)
Ráadásul ebben minden megvolt, amit el lehet egy mesében képzelni, például boszorkány, hétfejű sárkány és herceg.
Sokszor újra olvastam, ami nálam igen ritka dolog. :D

Juci P>!

Arca fehér, szeme csukva.
Csak a keble piheg lágyan.
„Szép – szól Sicc –, csak ne feküdne
Ódivatú, bő ruhában!”

Majd a törpék felé fordul:
„Megmondhatná nektek bárki,
Aki ebben megcsókolná,
Nincs a földön oly királyfi!”

„Megmondhattam volna én is,
Ha korábban elhívatnak.
Nem hiszitek? Nézzétek csak,
Mi van nálam. Új divatlap!”

Nincs oly nő, ki föl nem ébred,
Új divatról hogyha szó van.
„Muti!” – sikolt Hófehérke,
És felül a koporsóban.