Sicc ​a vadonban (Sicc) 36 csillagozás

Kálmán Jenő: Sicc a vadonban Kálmán Jenő: Sicc a vadonban Kálmán Jenő: Sicc a vadonban

Ki ne ismerné Siccet, a mókás kandúrt, akinek csínytevésein több nemzedék is felnőtt? Tankó Béla és Kálmán Jenő klasszikusát sokan üdvözlik nagy örömmel újra a könyvespolcokon. Annál is inkább, mert nem csak a szülők gyerekkorának szépségét idézik fel, hanem a mai gyerekek számára is érdekesek, izgalmasak és újszerűek a történetek.

Minerva, Budapest, 1987
24 oldal · ISBN: 9632219562 · Illusztrálta: Tankó Béla
Minerva, Budapest
24 oldal · Illusztrálta: Tankó Béla
Aranyhal, Budapest
46 oldal · ISBN: 9639196169 · Illusztrálta: Tankó Béla

Juci P>!
Kálmán Jenő: Sicc a vadonban

Fura, olyan, mintha ezek régebbi rajzok lennének, mint a többi, olyan kiforratlanok, vagy nem is tudom. Meg azt írja a kolofonoldalon, hogy „Kálmán Jenő ötlete alapján írta Székely Dezső”. Szóval valahogy nem az igazi, nem is fájt eléggé.

Trinda_Surikaten>!
Kálmán Jenő: Sicc a vadonban

Hát, nem lep meg, hogy ez a kötet van a legjobban lepontozva… nem igazán értem a koncepcióját. Az első fele egy szokásos afrikai Sicc, csak valahogy elég döcögős rímekkel, és kicsit a történet is ötlettelen. spoiler
A második fele valamelyik korai részből (diafilm?) van átvéve, amiben még nagyon furcsák, elnagyoltak a rajzok, alig hasonlítanak a későbbiekre, a háttér sokszor csak pár pacni. Kár, mert ebben a részben van a legtöbb „worldbuilding”, nagyjából összefüggő történetekkel, amiknek külön címük is van, többet szerepel Róka Rudi családja és cimborái is. Mondjuk az nagyon bizarr, hogy puskával jár a róka… Daxli Maxi azért zseniális volt, meg a kirittyentett pásztorkutyák is.

Sajtkukac94>!
Kálmán Jenő: Sicc a vadonban

Gyerekként nem tudom, mit ettem annyira ezen a könyvön. Felnőtt fejjel bugyutának és összefüggéstelennek tűnik az egész, ráadásul erőltetett, anélkül, hogy vicces lenne.

latinta P>!
Kálmán Jenő: Sicc a vadonban

Nosztalgiából újraolvasva… annyira azért ez nem volt jó.

repe993 P>!
Kálmán Jenő: Sicc a vadonban

Nekem a cirkuszos volt meg anno, erre nem is emlékeztem, egészen Daxli Maxiig… Az a mese megvolt! És még most is megmosolyogtat, akárcsak anno, mert csak egy gyerek képes elképzelni és elhinni mindezt!