Sicc ​a Szaharában (Sicc) 35 csillagozás

Kálmán Jenő: Sicc a Szaharában Kálmán Jenő: Sicc a Szaharában Kálmán Jenő: Sicc a Szaharában

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti megjelenés éve: 1963

Minerva, Budapest, 1966
48 oldal · keménytáblás · Illusztrálta: Tankó Béla

csgabi P>!
Kálmán Jenő: Sicc a Szaharában

Ez a könyv már sokkal jobban tetszett, mint a Sicc Afrikában; igaz a Sicc postát küld Afrikába című mese ebben is benne volt, csak cím nélkül. Ebben a könyvben több rövidebb történet volt, aranyosak és kedvesek, és egészen belejöttem a verses mese olvasásába. :-)
Olvassunk Siccet! :-)

ppeva P>!
Kálmán Jenő: Sicc a Szaharában

7-8 évesen a napköziben olvastam, és imádtam! De nem volt saját példányom, egy Sicc könyvet se kaptam, mert a szüleim szerint „fölösleges” volt ilyesmit olvasni.

Judyt IP>!
Kálmán Jenő: Sicc a Szaharában

Sicc egy cuki és okos cica. Imádom, hogy rímekbe szedve írták a történetet. :)
Ami picit zavart, hogy éles volt olykor a váltás egy-egy történet között. :D

Minerva, Budapest, 1988
48 oldal · puhatáblás · ISBN: 9632234685 · Illusztrálta: Tankó Béla
Lahara IP>!
Kálmán Jenő: Sicc a Szaharában

Nagyon régen olvastam utoljára, de nagyon szerettem újra és megint, bár, bevallom, Sicc csalafinta, de néha, mintha egyenesen csak a móka kedvéért járna túl mások eszén.

Vaklarma P>!
Kálmán Jenő: Sicc a Szaharában

Íme egy könyv, ami régi is, megkopott is, és mégis zseniális! Három napja szereztük meg, és három újraolvasást hozhatnék hozzá, mert a lányom, ahogy hazaér az óvodából, mindjárt újra elolvastatja velem. Nem is csoda, mert szenzációsak a rajzok, viccesek és fordulatosak a rövid történetek, és az egész gördülékeny, tökéletes szótagszámú versben van, ami sehol sem döccen meg. És amíg nagyokat kacag a struccon, aki lenyelte a vekkert, én is elgondolkodom azon, hogy azért a régiek is tudtak szenzációs gyerekkönyveket írni!

Trinda_Surikaten>!
Kálmán Jenő: Sicc a Szaharában

Ez a rész van a legjobban összerakva, nem csoda, hogy @Citrompor-éknak is erre fáj a foga :-D Valószínű nekem is ez volt a kedvenc régen, mert feltűnően megviseltebb példány a többinél.
Ja, az meglepő volt, hogy a 60-as években egy gyerekkönyvben már szerepelt a „cucc” szó.

kinga133>!
Kálmán Jenő: Sicc a Szaharában

Nem lehet nem szeretni Siccet. Minden jó szándéka ellenére, néha melléfogott. Frappáns kis versikékben olvashatjuk a történetet, a megszokott vicces szófordulatokkal. Ilyen pl. Daxli Maxi.
„Van úgy, hogy a legjobb szándék
Sem segít a szenvedésen,
Ők csak majdnem olvadtak el,
De a hóember egészen. ”
Csak ajánlani tudom.

latinta P>!
Kálmán Jenő: Sicc a Szaharában

Lehet, hogy egyszuszra most kicsit sok a Siccből. De azért a fecskementő-akció aranyos volt most is.