Sicc ​a hóban (Sicc) 27 csillagozás

Kálmán Jenő: Sicc a hóban Kálmán Jenő: Sicc a hóban Kálmán Jenő: Sicc a hóban

Sicc télen sem rest a csínytevésre; a Jégmezőkről szállít jegesmedvét az állatkertbe, megynyeri a nagy síugróversenyt, leleplezi Szarka Dénest, és persze Róka Rudi sem menekülhet furfangos cselvetése elől.

Tagok ajánlása: 3 éves kortól

Móra, Budapest, 2006
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631182495 · Illusztrálta: Tankó Béla

_Nikki>!
Kálmán Jenő: Sicc a hóban

„Mivel tehát teljesen ismeretlen volt számomra a könyv, ezért nagyon meglepődtem, amikor először belelapoztam, illetve kicsit meg is ijedtem, ugyanis a legutóbbi próbálkozásom egy versbe szedett történettel balul sült el a gyerkőcnél. Be kell látnom azonban, hogy ahhoz a kötethez túl fiatal volt, ugyanis belekezdve Sicc kalandjaiba, rá kellett jönnöm, hogy tökéletes már a négy-öt éves korosztály számára is. Kálmán Jenő rímbe szedett sorai ugyanis egyszerűek, ritmusosak, érthetőek és mégis szórakoztatóak.”

A teljes értékelés » https://nemfelunkakonyvektol.hu/2020/12/kalman-jeno-sic…

Juci P>!
Kálmán Jenő: Sicc a hóban

Ez a Sicc valódi reneszánsz ember macska, mindenhez ért: fifikás nyomozó (szivarral, mint Columbo), jegesmedvevadász, síugróbajnok, és a szíve is a helyén van, mert szerez a sünilánynak egy babát, de annyi esze nincs, hogy rájöjjön: a hóember elolvad a szobában. Kezdünk rákattanni a sorozatra. :)

art3mis>!
Kálmán Jenő: Sicc a hóban

Nagyon aranyos mese volt, az illusztrációk kifejezetten édesek. Sicc néha elég fura dolgokat művel, de összességében azért szerettem :)

Texy14>!
Kálmán Jenő: Sicc a hóban

Sicc egy igazi macska. :) Kotnyeles, szerethető, segítőkész. Ma használatos jelzők közūl a troll illene rá leginkább. :D A gyerekek szeretik a történeteket, sokat tanulhatnak belőlūk és a rajzok is nagyban segítik a sztorik megértését.

HoneyBunny>!
Kálmán Jenő: Sicc a hóban

Ez csalás, mert ezek a történetek már voltak más kötetekben, és úgy lettek összeollózva :(

Lahara IP>!
Kálmán Jenő: Sicc a hóban

Ebben is van olyan mese, ami más kötetben is szerepel. De azért jó, csak összezavaró így.

Juci P>!

Sicc az állatkertben sétált,
de el is ment minden kedve,
mert az egyik őr közölte:
elpusztult a jegesmedve.

– Ejnye – mondta fejcsóválva. –
Ezt én nagy hibának tartom,
no, de hogyha rám bízzátok,
szerzek egyet fönt a Sarkon.

Siccnek minden sikerül is,
ha egy tervnek időt szentel.
– Csak egy hajót adjatok, és
hozok medvét, puska sem kell!