Alkotó ​álom 21 csillagozás

Hogyan használjuk álmainkat a mindennapi életben / Álomkontroll
Kaleb Utecht – Paul Tholey: Alkotó álom Kaleb Utecht – Paul Tholey: Alkotó álom

Tökéletesítse életét álmain keresztül! Hallott már a tudatos álmodásról? Aki elsajátítja ezt a technikát, élete segítőjévé teheti álmait! Tudatalattijával kapcsolatba lépve képessé válik arra, hogy problémáit „álmai világában” oldja meg.

Bioenergetic, Budapest, 1991
196 oldal · ISBN: 9630291266 · Fordította: Hajós Gabriella
Bioenergetic, Budapest
196 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630291266 · Fordította: Hajós Gabriella

Himitsu P>!
Kaleb Utecht – Paul Tholey: Alkotó álom

Kaleb Utecht – Paul Tholey: Alkotó álom Hogyan használjuk álmainkat a mindennapi életben / Álomkontroll

Érdekes könyv volt, elsősorban azért, mert szerettem mások álmait olvasgatni. Éveken keresztül csak a sajátjaimat olvasgattam újra és újra, fiatalabb koromban nagyon tevékeny volt az agyam.:) Rengeteg álomnaplóm van.
Másodszor, elmagyarázza az alapokat a tudatos álmodás technikájának elsajátításához, miközben még azt is leírja, hogy hogyan bánjunk a barátságos és ellenséges álomalakokkal.

Ami engem illet, tinédzserkorom óta foglalkoztat ez a téma, és a legtöbbször olyankor sikerült, mikor nem erőltettem.:) Nálam három eset állt fent régebben: vagy rájöttem, hogy álmodok, és ahogy kimondtam, fel is ébredtem. Vagy az álomalak, akinek mondtam, szélesen vigyorgó arccal elindult felém és meg akart fojtani. Vagy, és ez fordult elő többször, benne maradtam az álomban, tudtam, hogy álmodok, viszont csak kötött pályán tudtam mozogni. Pl ha egy társasággal voltam, akkor hallgattam a beszélgetésüket, de közben lapozgattam a könyvespolcon lévő könyveket. Amik közül némelyikben az oldalak teljesen üresek voltak, mások pedig rendesen olvashatóak voltak, mint a valóságban, csak felébredve nem tudtam már felidézni.

A könyvben nagy szerepet kap a repülés. Nem értem, mi a jó abban, hogy amint valaki megtudja, hogy álmodik, repkedni kezd. Egyszer még hagyján, nade állandó jelleggel, újra és újra túlzásnak érzem. Velem csak egyszer fordult elő, és a saját agyam szivatott meg.:) Mikor már eleget repkedtem, egy magas várfalon szálltam le, és leugrottam, hogy majd szárnyrakapok… csak azt felejtettem el, hogy ha zuhan az ember, felébred…:) Mai napig jót nevetek azon, hogy hogy megviccelt akkoriban a saját agyam. A könyvből tudom, hogy ezt ellenállásnak nevezik, mikor az agy megpróbálja meggátolni azt, hogy tudatosan legyek jelen az álomban.:)
Manapság fele-fele arányban van az, hogy olyankor felébredek, vagy irányítani tudom az álmaimat. Olyankor csevegek az álomalakokkal, akik általában nagyon kedvesek (régebben volt jellemző, hogy nekem estek) vagy könyveket olvasgatok, mert álmaimban mindig akad olvasnivaló.:)

Nagyon szívesen elsajátítanám ezt a technikát, mert lehet, kipihentebb lenne az ember.. de sajnos túl egyszerű vagyok, nem valami high intelektüell, mert a legelső csapdába, amit az agyam állít elém, vígan belesétálok.:D
A könyv utolsó fejezete inkább sportolókhoz szól. Hihetetlennek tűnik, de lehet valami valóságalapja, hogy ha valaki kellően összpontosít, álmában javíthat a mozdulatain, és jobb teljesítményt érhet el a valóságban, ha leutánozza azt, amit álmában hajtott végre.

Több ilyen könyv kellene. Az első háromnegyedében szerettem olvasni mások álmait. Ajánlom, ha valakit érdekel a téma!♡

Kaleb Utecht – Paul Tholey: Alkotó álom

Eddig a legtöbb helyen ahol találkoztam a tudatos álmodás témájával leginkább azt emelték ki, hogy repülhetünk, vagy bárkivel lefektetünk álmunkba.
Azért nem árt tudni, hogy mást is lehet kezdeni vele.

Ez egy laikusoknak írt tudományos ismeretterjesztő. Ehhez mérten az alapoktól kezdve írja le a tudatos álom mibenlétét, a rá irányuló kutatás kezdetét, és mai állását, teszi ezt úgy, hogy kicsit sem száraz vagy unalmas, és helyenként még humorral is fűszerezi a szöveget.
Leír pár módszert, ami segíthet a tudatos álom elérésében, és valós példákon keresztül bemutatja, hogyan lehet felhasználni önismeretre vagy önfejlesztésre.
     A szerző több mint 40 éve elsőként kezdte kutatni a témát, így valószínűleg ez az a könyv amit, a téma iránt érdeklődőknek leginkább érdemes lehet elolvasni, bár hozzá kell fűznőm, hogy nekem is ez az első könyvem a témába, szóval annyira nincs viszonyítási alapom, viszont teljesen elégedett vagyok azzal amit a kötettől kaptam.

Bioenergetic, Budapest

vagyok.”

Erhard Hain

előszó

Barbella>!

Mi lenne, ha a tudatállapotunkkal kapcsolatos bíráló álláspontunkat merő megszokásból életünk más tartalmaira is kiterjesztenénk? Ébren vagyok, vagy álmodom? Hagyom, hogy átverjenek, vagy mégiscsak én tudom jobban? Most érzem ezt vagy gondolom? Tényleg így gondolja, vagy csak én gondolom, hogy ő így gondolja? Most hazudok magamnak, vagy őszinte vagyok magammal szemben?…
És mi lenne, ha az álomalakjainkkal kapcsolatos éppen most elsajátított bánásmódot titokban valóságon mindennapi életünkben is alkalmaznánk? Ha, szinte véletlenül, valós életünkben is nyíltan állnánk mély-énünk vélt és valós fenyegetései elé? Ha egyre több gyakorlatot szereznénk saját hibáink nyílt bevallásában, ha együgyű, durva késztetéseinkkel bátran szembeszállnánk, ha „megoldhatatlan” gondjainkra egyre gyakrabban alkotó megoldást találnánk? Ha két agyféltekénk végre együttműködne?
     Mi lenne akkor?

Kapcsolódó szócikkek: tudatos álom · tudatosság
Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Mens sana in corpore sano (M
entsétek meg lelkeinket!) Próbáljon meg tudatos álmában a lelki- szellemi kiteljesedés olyan
fokára jutni, amelyben akár sportol, akár mást tesz, azt alkotó szabadságban teszi! Ez a legfontosabb szabály. Ez a célunk tulajdonképpen könyvünk valamennyi tanácsával, s ez az alapgondolat adta végső soron könyvünk címét is : „AZ ALKOTÓ ÁLOM”.- Mit is akarunk ezzel mondani ? Először is azt hogy a fenti latin közmondás eredeti értelmében nem állítás, sokkal inkább tanács, amely szerint az egészséges szellemnek egészséges testben van a helye.Ha már tudjuk, hogy a legtöbb sportág mesterfokú elsajátításának nélkülözhetetlen előfeltétele a „mentális erő " értelmében vett szellemi-lelki harmónia. Mi ennek a mentális mentális erőnek az eredete ? Ha visszaemlékeznek előző fejtegetéseinkre , minden bizonnyal feltűnik önöknek, hogy az élsportolói teljesítményre mind a gondolkodás , mind a formaadás, mind a cselekvés területén hatnak. Az alkotó emberek azt állítják, hogy a tudományos, vagy a művészi ötletek az önfeledtség állapotában jönnek, illetve „repülnek be az ablakon”, s a művészi formaadást is többnyire
nem a művész én -je, hanem maga az eszme vezérli. Mintegy „magától ” mozog a festői ecset, s „magától” kezd játszani a hárfa. A zenbuddhisták szerint ezt mindenesetre így fe
jezik ki. A nyíllövészet mesterfokán nem „én lövök”, hanem a „nyíl lő". Már fejezetünk elején hangsúlyoztuk, hogy mint kritikai realisták, nem tudunk a zen-iskola összes
világszemléleti alapvetésével egyetérteni.Ami azonban a sport- vagy a
testgyakorlatokat illeti, valamint azok szoros kölcsönhatását az emberi szellem és lélek kiteljesedésére tapasztalataink alapján tökéletesen egyet kell értenünk a zenbuddhistákkal.

192. oldal Az edzés szabályai

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Lehet, hogy a tudatos álom olyan útra vezeti Önöket, amelyen régi
Énjüknek látszólag meg kell halni, s valódi énjüknek újjá kell
születni. Lehet, hogy ez ijesztően hangzik, mégis állítjuk, hogy kifi-

zetődő követni ezt az utat. Aki legyőzte régi, hitvány énjét- mondja
távolkeleti hévvel a zen-iskola – az uralja a világ minden művészetét.

annina>!

Ha tudatában vagyunk saját akaratunk és a külvilág követelményei között fennálló meghatározó kölcsönhatásoknak, személyes sikereinket egyre kevésbé egy valamivel szembeni erőfeszítésben, hanem inkább a valamiért való cselekvésben fogjuk látni.

Kapcsolódó szócikkek: cselekvés · siker
Ivan_Olsen>!

Az összeütközések megoldásának ugyanis az a lényege, hogy az Én visszalépjen aránytalan igényeitől, s csak a tényeknek és a társadalmi helyzetnek megfelelő jogos követelésekkel lépjen fel.

Barbella>!

[…] ha valamely sportot helyesen, tehát nem zavaros kinövéseiben űzünk, az nemcsak testi mozgékonyságunkhoz, de szellemi-lelki fejlődésünkhöz is hozzájárul. Ezt már régen tudták a zen-buddhisták, akik egyes testgyakorlatokat, pl. a nyíllövészetet vagy a különböző harci sportokat a szellemi kibontakozáshoz vezető „külső útnak” nevezték, s ugyanolyan értékűnek tartották, mint a meditációt (amely „belső út” ugyanahhoz a célhoz).

Kapcsolódó szócikkek: buddhizmus · fejlődés · sport · testedzés
Barbella>!

„… Egy folyosón vagyok, s egy bizonyos női álomalakot szólítgatok, akivel korábbi álmaimban gyakran találkoztam. Kinyílik az egyik szobaajtó, s megjelenik a hívott asszony. Így szolok hozzá: "Tudnál szólítani engem a következő álmomban?” Az asszony barátságosan bólint…
    Ugyanezen az éjszakán volt egy ún. rendes álmom, ennek azonban már nem emlékszem a tartalmára. Csak azt tudom, hogy arra ébredtem: valaki hangosan szólít: „Paul”. Megijedtem, s kirohantam a hálószobából, hogy megnézzem, ki hívott. Természetesen senki sem volt ott.
    Miután ismét elaludtam, ezúttal már tudatos álmom volt, s ebben az első álombéli nőalakkal találkoztam. Azt mondtam neki, hogy a szólítást, nem szó szerinti értelemben gondoltam, kérésem inkább azt jelentette, segítsen, hogy a következő álmomban is elérjem a tudatos álom fokozatát. A következő éjszaka rendes álmomban megjelent ugyanez a nőalak, s figyelmeztetett rá, hogy álmodom."

Ebben a példában nemcsak az a lényeges, hogy egy álomalakkal nyilvánvalóan megállapodhatunk, s az be is tartja a megállapodást, hanem az a tény is, hogy az álom-én és az álomalak között félreértésekre is sor kerülhet. Emellett szól, hogy az álomén és az álomalak egymástól függetlenül gondolkodnak.

Kapcsolódó szócikkek: álom · tudatos álom
M_Krisztián>!

Így igen sok ősi tudás feledésbe merült. Méghozzá olyan sok, ami már rendkívül sajnálatos tudásbeli deficithez vezetett. Az élet szivárványának egyik legcsillámlóbb színét száműzték ezáltal a „primitív hókuszpókuszok” pincéjébe.

annina>!

Mindig keressük a társalgás lehetőségét álomalakjainkkal, akkor is, ha eleinte elutasítók vagy közönyösnek mutatkoznak. A következő kérdések különösen szerencsés beugrónak bizonyultak a gyümölcsöző eszmecseréhez: „Ki vagy te?” "Mit akarsz?" „Tudnál-e segíteni nekem?”