Tilda ​és a kövér macska 33 csillagozás

Kalas Györgyi: Tilda és a kövér macska

Tilda egyedül unatkozik anyukája éttermében, a Bodzásban. Pedig a barátai jobbnál jobb helyeken nyaralnak. Csak neki kell otthon ülnie, míg az anyukája a híres vendégekre főz!
Ám beüt a katasztrófa: valaki tönkre akarja tenni a családi éttermet. Vajon ki terjeszt gyanús pletykákat a kisvárosban? Ki feni a fogát a Bodzásra? Lehet, hogy mégis Tilda nyara alakul a legizgalmasabban? A kislány biciklire pattan, hogy kinyomozza a rejtélyt, sőt még a főzőtudományát is megcsillogtatja!
Egy igazi nyári kalandregény étteremben várakozáshoz, strandra, nyaraláshoz!

Eredeti megjelenés éve: 2018

Pagony, Budapest, 2018
80 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634103585 · Illusztrálta: Szalay György

Kalas Györgyi: Tilda és a kövér macska

Izgalmas, kalandos és vicces történet, gyönyörű rajzokkal. Tökéletes így nyári szünet előtt, alatt, többek között azért, mert kiderül belőle, hogy a legunalmasabb nyári szünetből is lehet akár a legjobb vakáció, valamint, hogy a segítőkészség, a jó szándék és a barátság olyan dolgok, amelyek jelenlétében csakis jól sülhetnek el a dolgok.
Bővebben: https://konyvutca.blogspot.com/2018/06/szofi-slutty-es-…

KönyvParfé>!
Kalas Györgyi: Tilda és a kövér macska

Ez a könyv tényleg idevarázsolja a nyarat, elég csak megnézni a sárga színben pompázó borítót, amelyen helyet kap a Balaton és néhány vitorláshajó is. Azonnal a vízpartra képzeljük magunkat, ahogy lábunkat lógatva ülünk a stégen és egy hatalmas sajtos-tejfölös lángost majszolunk. És ha már a lángost emlegetem, a mesében rengeteg étel szerepel. Cukkinis-zöldborsós spagetti, paszternák pite, vajban sült pisztráng.. Szóval ha jót akarsz magadnak, korgó gyomorral ne kezd el olvasni.
Bővebben: https://konyvparfe.blog.hu/2018/10/16/kalas_gyorgyi_sza…

janetonic>!
Kalas Györgyi: Tilda és a kövér macska

Ez aztán igazán nagyon nekem való volt: macska is meg étterem is meg főzés is meg minden. A szerző az index újságírója, általában ő tudósít a gasztro-eseményekről, ez a tájékozottság pedig a mesén is érezhető. Tóparti étterem (Balaton, mi más), ami messze földön híres (nehéz nem a Kistücsökre gondolni), irigykedő szakács angliai tapasztalatokkal, kiváló alapanyagok hajhászása, és a paszternák hőssé avatása is illik a trendekbe. Tetszett a történet, itt most nem egy patkány a gourmet, mint a Ratatouille-ban, hanem egy kövér és természetesen francia származású macska, Besamel. A bonyodalom akörül forog, lesz-e mit ennie a híres vendégnek, és a végére természetesen minden kisimul, senki nem marad éhesen. Tényleg gasztro-mese, és ebből azt hiszem, nincs is olyan sok.

(És csak zárójelben: a szövegen egy nagyon kicsit még lehetett volna csiszolni, hogy igazán jó legyen, épp csak egy utolsó alapos gyomlálás hiányzik. Kár, hogy ez kimaradt, mert a történet teljesen rendben van.)

meseanyu P>!
Kalas Györgyi: Tilda és a kövér macska

Kedves nyári történet, nem túl sok benne a gasztronómia sem, és ez jó, mert azért a gyerekeknek az annyira nem érdekes, mint a felnőtteknek. De azért volt benne pont elég érdekesség az étteremmel, étellel kapcsolatban, ami hangulatossá tette. Feszes tempójú sztori, izgalmas konfliktusokkal és jó megoldásokkal, érdekes szereplőkkel, engem lekötött, szórakoztatott. A képektől egy picit többet vártam a borító alapján, de alapvetően azok is szépek, ízlésesek.

Kalas Györgyi: Tilda és a kövér macska

Keresztlányom ajándékát muszáj voltam lemeózni.

Bájos kis történet egy Tilda nevű kislányról és Zellerről Besamelről, a flegma, kövér és mellesleg beszélni is tudó macskáról.

Megjelennek az archetipikus szereplők, az álnok és irigy Norbi, a főszakácsi babérok után ácsingózó szakácssegéd, aki igencsak megkavarja a sz.rt.
Iván, a macskamaffia vezére, aki megfelelő ellenszolgáltatásért cserébe végére jár bizonyos dolgoknak.
Itt van Klári, a pletykás, szóf.só másik kavarógép, de még maga Elton (John), a híres énekes is cameo-zik nekünk egyet.

Természetesen a végén nemcsak Besamel macska, de a történet is kikerekedik, kiderülnek a hazugságok, de a rosszak megbocsátást nyernek (elvégre ráér még a gyerek megtanulni, mi az élet), merthogy igazából mindenki segítőkész és jóindulatú legbelül, meg a többi szokásos tanulság, amit egy 8 éves még talán el is hisz. És ez így van jól.

Az illusztrációk nagyon szépek, a szövegek sem voltak bárgyúak, a macskák lekezelő beszédje nagyon bejött, bár néha felhúztam a szemöldököm, mikor olyan kifejezéseket használt az író, hogy leoltott valaki valakit, vagy egy kútba esett terv után, mikor konstatálják, hogy Ez gáz. Én egy keveset visszább vettem volna.

Hintafa>!
Kalas Györgyi: Tilda és a kövér macska

Helyes, főzős, kalandozós, Balatonos. A hobbiszakács gyerekemet többnyire lekötötte, de nem éreztük az a bizonyost húzóerőt, hogy állandóan kézben legyen és olvassuk.

dianna76 P>!
Kalas Györgyi: Tilda és a kövér macska

Mikor megláttam ezt a könyvet egy könyvesbolt netfelületén, megfogott a címe. Mégpedig a kövér macska miatt, ami a képet nézve Garfildre hajazott. A tartalmát olvasva pedig megörültem, mert gasztronómiai vonal is van benne. Egy beharangozóját elolvasva kényszert éreztem a megvételére. Nos, ez talán túlzás volt, de azt nem mondhatom, hogy csalódást okozott. Nekem tetszett ez a kellően izgalmas, némi humorral átitatott nyári, vidéki történet. A poénos jeleneteket természetesen a macska szolgáltatta, de sajnos kevés adatott belőle. Annyira szerettem volna ennél jóval több humort, nagyjából fele-fele arányban az izgalommal. Egy valami nem tetszett: spoiler. Mármint egy valós, híres ember becsempészése a mesébe. Először azt hittem csupán névazonosság, de mikor megláttam a rajzot róla… Szerintem megmaradhatott volna a szerző egy teljes egészében kitaláltan híres embernél. Az pedig még mesében is elég valótlan volt, hogy spoiler A pasztinákpitéhez nem kaptam gusztust, de a zöldborsós-cukkinis makarónit, jó adag sajttal megszórva hamarosan kipróbálom. Bár erről a könyvben nincs recept… Na majd improvizálok!

Pagony, Budapest, 2018
80 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634103585 · Illusztrálta: Szalay György
kicsiboszi P>!
Kalas Györgyi: Tilda és a kövér macska

Nagyon aranyos, nyári történet, amiben két gyerek és néhány beszélő macska túljár a rosszban sántikáló szakácssegéd eszén és megmentik Tilda anyukájának az éttermét. Megvolt a könyvnek az a régimódi bája, amit a mai gyerekek talán nem is fognak megtapasztalni, hogy telefon nélkül, csak úgy biciklire pattannak és szabadon mennek mindenfelé, kihúzzák a csávából a felnőtteket, mert mernek kreatívan gondolkodni. Picit eszembe juttatott olyan filmeket, mint a Keménykalap és Krumpliorr, az Égig érő fű és hasonló gyerekközpontú filmek. Ráadásul még főznek is benne.

PTJulia P>!
Kalas Györgyi: Tilda és a kövér macska

Igazi kalandos,letehetetlen gyerekregény. Én felnőttként a sztori számtalan gyenge pontját láttam; de 6-10 éves korosztály ezeket mind nem látja; és ezeket leszámítva tényleg egy kedves, nyári történet.

kisboszorka>!
Kalas Györgyi: Tilda és a kövér macska

Nagyon tetszett a könyv nekem is és a kisfiamnak is. Ötletes volt, jó a stílusa és a rajzok (főleg Elton :):)) is aranyosak voltak. Tetszett, hogy volt benne ármány, nyomozás és barátkozás (kicsit nagyobbaknak már arcpirulós bimbódzó szerelem). Voltak fordulatok, jópofa karakterek amik miatt mindketten folyton vártuk a folytatást. És bevallom, volt, hogy nem egy és nem is kettő fejezetet olvastam el egy estimesének, pedig a fáradtságfaktor addigra már igencsak megugrik..

Bea_Könyvutca P>!

Fogadjunk az jár a fejedben, hogy mennyire szeretnél elmenni a tengerhez! Én mondjuk, nem értem, mit esznek az emberek annyira a vízen. Ha engem kérdezel, egy mézes májpástétom vagy egy halászlé ezerszer jobb, mint úszkálni a hideg vízben. De hát az emberek különös lények. Nagyon keveset alszanak például.

TiaRengia I>!

– Fogadjunk, hogy az jár a fejedben, hogy mennyire szeretnél elmenni a tengerhez! Én, mondjuk, nem értem, mit esznek annyira az emberek a vízen. Ha engem kérdezel, egy mézes májpástétom vagy egy halászlé ezerszer jobb, mint úszkálni a hideg vízben. De hát az emberek különös lények. Nagyon keveset alszanak például.

6-7. oldal Besamel színre lép

Bea_Könyvutca P>!

Az emberek általában megijednek a beszélő macskáktól. Bár amikor az anyukád mindenféle maradékokkal akart megetetni, nehéz volt megállnom, hogy ne szólaljak meg. De mostanra rájött, hogy csak az igazán finom falatokat kedvelem: a májat, a puha csirkehúst, a tejszínes levest, a friss tejfölt és sajtot – mondta Besamel, és hirtelen olyan éhség tört rá, hogy még a száját is körbenyalta.

TiaRengia I>!

Zeller különösebben nem volt sem kedves, sem barátságos, csak rettentően kövér, és az az egy dolog érdekelte, hogy mikor kap enni és mit.

5. oldal Besamel színre lép

TiaRengia I>!

– Besamel? Párizs? Te Párizsban laktál? Egy étteremben? – záporoztak egymás után a kislány kérdései. Tilda félelme elpárolgott, és izgatottan faggatta a cicát.
– Nem csak én, az egész családom. Kivéve az egyik nagynénémet, aki egy krumpliszállító hajóval elutazott Londonba, és azóta sem látta senki. Úgyhogy mindent tudok a főzésről, Tilda, bár azt el kell ismernem, mostanra anyukád is elég jól belejött. De hogy mi volt itt előtte, arról ne is beszéljünk! Szenvedés volt még nézni is.

7. oldal Besamel színre lép

TiaRengia I>!

– Szervusz, drága Tildácska, ezer éve nem láttalak! De legalább három napja biztosan nem!

10. oldal Macskahaverok

TiaRengia I>!

Nehezen bírta az ilyen kínos helyzeteket. Igazából sokkal jobban szerette az olyan pletykákat, mint amikor Piroskának a kecskéje felmászott a szilvafára, és leette róla az összes levelet, ezért ki kellett vágni a fát, vagy amikor a szomszéd Pistának elutazott a felesége, ő meg három napig kenyeret evett, mert nem tudta begyújtani a gáztűzhelyt.

46-47. oldal Klára pletykál

Ninácska P>!

Ráadásul Tilda nyolcéves létére már remekül főz.

Ninácska P>!

– Ne haragudj, Besamel! Úgy tudtam, a macskák nem szeretik a fagyit!
– Én szeretek mindent, ami finom.