Ami ​csak a tiéd (D.A.C.) 16 csillagozás

Kalapos Éva: Ami csak a tiéd

Vajon mi történhetett Gerivel, Flóra testvérével a sok megpróbáltatás után?
Kalapos Éva legújabb e-novellájából kiderül, mi a helyzet akkor, ha egy fiatal srác legfontosabb tárgya egyik napról a másikra a gitárja lesz.

Eredeti megjelenés éve: 2016

Menő Könyvek, Budapest, 2016

ƨɔɴом>!

Oh dear… miert nincs Gerinek konyve? :D
Nem hittem volna, hogy ilyet mondok valaha ennel a sorozatnal, de ezt a kis szosszenetet meg akar 100 oldalon keresztul is birtam volna olvasni.

Sister>!
Kalapos Éva: Ami csak a tiéd

Fellegi Gergőről eddig nem igazán tudtam valami sokat, csak a tinis stiklijeit, amit Flóra már egyébként is elmesélt. Így viszont külön érdekességként hatott, hogy az ő szemszögét is megismerhettem, mi több, kicsit az érzéseit is feltárta előttünk. :) Na, nem nagyon, hiszen csak 14 éves, ráadásul fiú, úgyhogy nem számítottam szívszaggató vallomásra, de mégis többet mutatott magából, mint eddig. Kiderül, hogyan került közelebb hozzá a zene, és mi mentette meg az életét.

Az tetszett leginkább benne, hogy őszinte volt, a korosztálynak megfelelő stílussal és kifejezésekkel. Nem volt benne semmi erőltetettség. + tipp: Érdemes az ötödik rész után olvasni, mivel helyenként spoilereket is tartalmaz. :)

Lumpi P>!
Kalapos Éva: Ami csak a tiéd

Ez a rész volt szerintem az egyik legjobb, ezt egy hosszabb változatban is tudtam volna olvasni. *-*

Dia20646 P>!
Kalapos Éva: Ami csak a tiéd

Elolvastam már a D.A.C. sorozatot korábban, de először alig jöttem rá, hogy ki a szereplő, aki elmeséli a történetet. Nagyon fontos, hogy a kamaszkor, a tiniélet során tartozzunk, ragaszkodjunk valamihez. Gerinek egy kis szerencse, meg a tehetsége folytán bekerül egy olyan társaságba, ahol megtalálhatja önmagát, és akár mély barátság is kialakulhat.
Szívesen olvastam még ezt a rövid történetet, de nekem nagyon tetszett az egész sorozat is. Jó volt Geri szemszögéből is olvasni egy kicsit.

Rácz_Stefán_Tibor IP>!

– Gratulálok! – ragyogott ránk Fanni. Nagyon szép csaj volt, hosszú, szőke hajjal, zöld szemmel és úgy nevetett, mint Kate Hudson (tessék, a filmbuzi nővérem megfertőzött).

Rácz_Stefán_Tibor IP>!

Kicsit bizarr volt, még meg kellett szoknom, hogy 14 éves fiú létemre szeretek a nővéremmel lenni. Mások ilyenkor zárják be a lánytesójukat az ágyneműtartóba, de nekem jólesett, hogy itt van.

Rácz_Stefán_Tibor IP>!

– A lényeg a feeling, érted? Ha a gitár nem lélegzik a kezedben, ha nem kel életre, cseszheted. Sosem lesz belőled zenész.

Rácz_Stefán_Tibor IP>!

– Ember – lépett oda hozzám, és high five-ra tartotta a tenyerét –, ez karcolt!
– Mint az atom!

Rácz_Stefán_Tibor IP>!

Fantasztikus érzés volt tartozni valahová. Eszembe jutott, hányszor mondta a nővérem a D.A.C.-ról, hogy nem tudja, mi lenne vele nélkülük, meg hogy összetartoznak, de eddig mindig szimpla nyáladzásnak tűnt.
Most viszont itt voltam egy hasonló szövetség kapujában. Hülye lettem volna kihagyni.

D.A.C. sorozat · Összehasonlítás