Varázslás ​az ókori Egyiptomban 7 csillagozás

Kákosy László: Varázslás az ókori Egyiptomban Kákosy László: Varázslás az ókori Egyiptomban

Régészeti leletek, papiruszok tömege tanúsítja, hogy a mágiának milyen nagy szerepe volt az ókori Egyiptomban. Gyógyítás, megrontás, szerelem kikényszerítése, állatok elleni védelem egyaránt lehetett a varázslók célja. Nemcsak az élők világában alkalmazták a varázslást, a múmiákat szintén amulettek tömege óvta a veszélyektől.
A mágia kedvelt témája az egyiptomi irodalomnak, de a görög és római szerzők is gyakran megemlékeztek az egyiptomi varázsló papokról.
A varázslás koronként más-más módszereket alkalmaz, egyes alapelemei azonban évezredeken át tovább élnek, s ma is könnyen fellelhetők.
A könyv foglalkozik a varázslás történeti-társadalmi hátterével, körvonalazza az egyiptomi kultúrában, vallásban elfoglalt helyét. Óegyiptomi, kopt és görög mágikus szövegek fordításait is közli a szerző és változatos képanyaggal illusztrálja mondanivalóját.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kőrösi Csoma Kiskönyvtár Akadémiai

Lárky, Budapest, 2002
Akadémiai, Budapest, 1978
Akadémiai, Budapest, 1974

Chris_Land I>!
Kákosy László: Varázslás az ókori Egyiptomban

Ahhh! Már rég el kellett volna olvasnom ezt a könyvet, de úgy látszik, most jött el az ideje. Pont jókor! Érdekes könyv volt, lekötött, mi több, képes volt újat mutatni! A legutolsó lapokon illusztrációk is vannak. Mindenkinek jó szívvel ajánlom, akit érdekel az egyiptomi kultúra, s a mögötte megbúvó varázslat-hit-mágia tudat.

Parlandorka IP>!
Kákosy László: Varázslás az ókori Egyiptomban

Nagyon érdekes, de egyértelműen tudományos, és nem misztikus céllal írott könyv. Kákosy professzor sok tudást igyekezett egy kis könyvben átadni, ezért sűrűbb, szárazabb, kevésbé olvasmányos lett ez az anyag.