Kakebo 10 csillagozás

Kiadástervező napló mindenkinek
Kakebo

A kakebo nem más, mint egy világszerte népszerű kiadástervező napló – zseniális japán találmány saját pénzügyeid kézben tartására. A kiadásokat négy fő kategóriába sorolva könnyedén nyomon követheted és elemezheted a költekezési szokásaidat, így rájössz, mely pontokon érdemes változtatnod rajtuk.
Miért használd a kakebót?

1. MEGTAKARÍTÁS: használatával a havi kiadásaid akár 30 százalékát is megspórolhatod
2. REND: egyszerűen és módszeresen kezelheted a pénzügyeidet.
3. KONTROLL: megtervezheted és ellenőrizheted, hogy mennyit költesz.
4. FEJLŐDÉS: tudatos gazdálkodásra ösztönöz.
5. SIKERÉLMÉNY: megtanít arra, hogyan bízzál a saját képességeidben, és hogyan kezeld stresszmentesen a pénzügyeidet.

A kakebót 1904-ben mutatták be, feltalálója Hani Motoko (1873-1957), az első japán újságírónő.

Ventus, 2018

Bea_Könyvutca P

Kakebo Kiadástervező napló mindenkinek

A japánokat a világ legtakarékosabb népeként tartják számon, náluk a takarékoskodás, a megfontoltság életfilozófia, kakebo-t már gyerekek számára is készítenek, hogy már kicsi koruktól megtanulhassák hogyan gazdálkodhatnak majd a pénzzel.

A Kakebo segítségével átláthatóan és egyszerűen tervezhetjük meg kiadásainkat, fontossági sorrendeket állíthatunk fel, és ha mindent feljegyzünk, akkor könnyebben felhagyunk talán a felesleges költekezéssel, mert leírva jobban szembesülünk azzal, hogy mennyi szükségtelen dologra költünk.

Színkódok szerint csoportosítja a módszer a kiadásainkat, megkülönböztet alapvető szükségleteket fedező kiadásokat, másodlagos szükségleteket fedező kiadásokat, kultúrára és szabadidőre fordítható kiadásokat, valamint extra és váratlan kiadásokat.

Véleményem szerint a könyv összeszedett, hasznos, okos segítség lehet a havi költségvetésünk megtervezésében és nyomon követésében. Persze azt még hozzá kell tennem, hogy magyar átlagfizetésekből nem könnyű takarékoskodni, de a Kakebo mindenképpen segíthet.

Bővebben: http://konyvutca.blogspot.com/2018/11/kakebo-avagy-kiad…

Niki_

Kakebo Kiadástervező napló mindenkinek

IMÁDOM! Aki hasonlóan szereti vezetni a kiadásait, mint ahogy én is vagy eddig nem vezette, de szeretné vagy úgy érzi, hogy megszorításokra lenne szüksége, de nem tudja, hogy ezt hol tudná elérni, annak nagyon ajánlom ezt a könyvet a figyelmébe!
Nagyon jól meg van szerkesztve, mindennek megvan a kis helye, nagyon szuper! És ami még nem elhanyagolható, hogy a grafikája is szuper!
Nagyon tudom a figyelmetekbe ajánlani ezt az 1 éves kiadástervezőt! Nálunk a konyhapulton van a helye. Minden vásárlás után eddig is mindig eltettem a blokkot, hogy be tudjam vezetni az Excel táblázatba, most már ebben a naplóba vezetem.
Bővebben: https://azajtom.blogspot.com/2018/11/a-kakebo-egy-kiada…

imma AP

Kakebo Kiadástervező napló mindenkinek

Örülök, hogy van, örömmel használom, még ha következetesen át is húzok benne minden második sort, mert például – kikérem magamnak – én nem shoppingolok. A nagyobb baj az vele, hogy esik szét. Három lap már kiesett, és még csak egy hónapja használom. Egyébként a legjobban az tetszik benne, hogy amikor kategóriákra bontva és napokra bontva összeadom a heti költéseket, ugyanaz a szám jön ki :D Mindig meglep, hogy megint nem szúrtam el sehol a számolást.

theodora

Kakebo Kiadástervező napló mindenkinek

Tudom, hogy rengeteg applikáció van a költések vezetésére, egy időben én is használtam ilyet (amiben hasonlóan kategóriákra lebontva tudtam követni a költéseimet pl.: étel, ruha, stb). De egy idő után elveszítettem a türelmem, lelkesedésem, hogy ott is rögzítsem. Nekem mindig a fizikai határidőnapló az elsődleges – hiába jegyzetelek telefonomba, cetlikre, ide-oda, akkor vagyok elégedett ha a határidőnaplómban is nyoma van a napjaimnak, feladataimnak. Ezért már alig várom, hogy októbertől vezessem ebben a naplóban a költéseimet, célokat tűzzek ki és sokkal könnyebben figyelhessem mire mennyit költök.

Kinek ajánlom?
– azoknak akik most költöznek el a szülői házból, kollégiumba/albérletbe;
… (Bővebben a blogbejegyzésemben ;))

vudura06 P

Kakebo Kiadástervező napló mindenkinek

Nasznos kis könyvecske az biztos, de úgy gondolom, hogy az olcsóbb, ha előveszek egy füzetet és szépen megszerkesztek bene mindent, hogy aztán minden nap/hónap/év végén kitöltsem. Nekem legalábbis ez lesz az első lépésem a takarékosság felé. :D

gjudit8

Kakebo Kiadástervező napló mindenkinek

Kevés szöveg, jó grafika. Érthető program némi segédlettel – kár hogy nem kapcsolódik hozzá egy jó kis progi, ahol könnyebb lenne az információk rögzítése…

kmarcsi

Kakebo Kiadástervező napló mindenkinek

Hát sajnos pénzt spórolnom vele nem sikerült. Mint kiderült én nem vagyok ez a 'minden egyes fillért leírogatós' személy, de aki ilyen, annak biztosan nagyon beválik, ugyanis a rendszer maga nagyon jól ki van találva, mégha nem is feltétlen nekem.

Emese_Szalai

Kakebo Kiadástervező napló mindenkinek

Ugyan nem haladtam végig vele, de ötletes kis napló. Mivel ösztöndíjból élek, ez a felosztás nekem nem volt megfelelő. Elteszem és ha végre keresni fogok mindenképpen újrakezdem.

Bea_Könyvutca P

Mielőtt a boltban beraknál a kosaradba egy terméket, amelyet eredetileg nem terveztél megvenni, állj meg 10 másodpercre, és tedd fel magadnak a kérdést, hogy miért is tartod épp a kezedben. Ha ennyi idő alatt nem találsz rá jó magyarázatot, jobb, ha visszateszed az árut. Ezzel a technikával elejét veheted az ún. impulzusvásárlásoknak.

Kossuth_Kiadói_Csoport U

Fedezd fel a kakebót!

A japán kakebo (a helyes kiejtése: „kakeibo") szó szerint "háztartási naplót” jelent. Japánban több mint száz éve mindenki használja, még a gyerekek is, számukra külön változatot készítenek, így mind a családban, mind az iskolában már kiskoruktól megtanulják, hogyan vezessék, mennyi pénzhez jutnak, és azt mire költik. Egyébként nagyanyáink is beírták egy füzetbe a bevételeket és kiadásokat, hogy mindig tisztában legyenek a háztartás büdzséjének az állásával.

theodora

Ha ura vagy a kiadásaidnak, növekszik a biztonságérzeted, jobban bízol saját képességeidben, kevésbé leszel stressznek kitéve és megőrzöd lelki nyugalmadat.