Kifli ​kutyaoviba megy 22 csillagozás

Kajsa Gordan: Kifli kutyaoviba megy

Valahol északon élt egyszer egy Kifli nevű kiskutya, kettesben a gazdájával. Egész nap együtt játszottak, míg egy napon a gazdi, Betti, munkát kapott. Hogy Kifli ne legyen magányos otthon, Betti beíratta egy kutyaóvodába. A kutyaovi nem sokban különbözik a gyerekek által ismert óvodától: először egy ismeretlen világ, ahol aztán hamar barátokra talál a gyerek… azaz a kutya.

Manó Könyvek, Budapest, 2011
28 oldal · ISBN: 9786155028243 · Fordította: Maria Larsson · Illusztrálta: Mia Maria Güettler

Trudiz >!
Kajsa Gordan: Kifli kutyaoviba megy

Aranyos szereplőkkel ismerkedhetünk meg. Majd jön a félelem dilemmája, mely idővel megoldódni látszik. Kedves rajzokkal illusztrált mesekönyv.

Juci I>!
Kajsa Gordan: Kifli kutyaoviba megy

A rajzok nagyon tetszettek, viszont ha a történetnek az volt a célja, hogy megnyugtassa az óvodától rettegő gyereket, akkor szerintem nem 100%-os a siker. Legalábbis nekem az jött le belőle, hogy nem baj, ha kicsi és félős a gyerek kutya, ha nagyot tud domborítani rögtön az első napon, akkor már uzsonnaidőre respektje lesz a kortárs csoportban. No pressure, érted. De biztos megint én analizálom túl a dolgokat :D

Boglinc P>!
Kajsa Gordan: Kifli kutyaoviba megy

Aranyos a történet, és a rajzok is különlegesek, ám valahogy mégis azt érzem, hogy a célcsoport (oviba készülők) számára mégsem lesz a legmegfelelőbb. Persze ezt lehet csak a felnőtt, túlgondolós agyam mondatja velem. :)

Dün P>!
Kajsa Gordan: Kifli kutyaoviba megy

Nagyon jópofa kutya ez a Kifli, és az ovistársai meg különösen, és könnyen átélhető a könyv – @Zonyika már nézte az órát a képen, és lelkesen észrevételezte, hogy mindjárt 4 óra és jön végre Kifliért Betti –, az illusztráció meg igen különlegesen szépséges.
(A boldogságos – Ikör :P – Kifli szálldosó fülei meg aztán vitték a prímet.)

ggizi P>!
Kajsa Gordan: Kifli kutyaoviba megy

Újabb kutyás könyv a fiamnak. Kérdem tőle: mi tetszett benne? Minden! Nagyon minden! :))
Amúgy tényleg helyes kis történet egy kicsit hidegebb színvilággal (de végül is svéd szerzőktől nem is várnék rózsaszínt… :)
És itt örömmel olvastam, hogy nem maradt el a sétálós zacskó…

Röfipingvin P>!
Kajsa Gordan: Kifli kutyaoviba megy

Kifli kutya cuki, de hajlok @Juci megjegyzése felé, hogy ne parázz kis ovis, csak nyűgözd le a többieket és te leszel a bandavezér.
Meglátjuk, hogy unokaöcsinek mennyire jön be a történet (szeptembertől lesz kiscsoportos).

dianna76 P>!
Kajsa Gordan: Kifli kutyaoviba megy

Ezek a nem megszokott illusztrációk jobban tetszettek, mint maga a történet. Óvodába való beszoktatáshoz igazából rendben van. Megerősítést kap a kisgyerek, hogy az óvodában is lesz aki gondját viseli ha kell a fenekét is kitörli, lesznek foglalkozások, lehet játszani, és persze barátokat is szerezhet. Akár olyan barátságok is születhetnek, melyek aztán elkísérik az öregkorig. Mindezek szemléltetése az állatvilágba, a kutyák köré építve érdekes volt. Pont a minap láttam egy videóanyagot, melyben az egyik általam látogatott könyvtáros hölgy mondta, hogy az állatos mesékbe jobban bele tudja élni magát egy kisgyermek, mint ha emberekről szólna.

Szávitrí >!
Kajsa Gordan: Kifli kutyaoviba megy

Tüneményes kis könyv. Sajnáltam, hogy ilyen hamar vége lett. A rajzok is nagyon tetszettek, főleg a színviláguk és hogy sok apróságot fel lehet fedezni rajtuk. Szerintem óvodába készülő, de attól rettegő gyerekeknek ideális mese.

Talise>!
Kajsa Gordan: Kifli kutyaoviba megy

Nagyon kedves, vidám mese, amiben a gyerekek valószínűleg felismerik saját érzéseiket az óvodáról. Emellett mindenféle kutyás játékra inspirálja őket. Amióta kivettük a könyvtárból, minden nap kérik, hogy meséljem, többször is egy nap. Nagyon szeretik.