Kifli ​kutyaoviba megy 19 csillagozás

Kajsa Gordan: Kifli kutyaoviba megy

Valahol északon élt egyszer egy Kifli nevű kiskutya, kettesben a gazdájával. Egész nap együtt játszottak, míg egy napon a gazdi, Betti, munkát kapott. Hogy Kifli ne legyen magányos otthon, Betti beíratta egy kutyaóvodába. A kutyaovi nem sokban különbözik a gyerekek által ismert óvodától: először egy ismeretlen világ, ahol aztán hamar barátokra talál a gyerek… azaz a kutya.

Manó Könyvek, Budapest, 2011
28 oldal · ISBN: 9786155028243 · Fordította: Maria Larsson · Illusztrálta: Mia Maria Güettler

Trudiz >!
Kajsa Gordan: Kifli kutyaoviba megy

Aranyos szereplőkkel ismerkedhetünk meg. Majd jön a félelem dilemmája, mely idővel megoldódni látszik. Kedves rajzokkal illusztrált mesekönyv.

Dün P>!
Kajsa Gordan: Kifli kutyaoviba megy

Nagyon jópofa kutya ez a Kifli, és az ovistársai meg különösen, és könnyen átélhető a könyv – @Zonyika már nézte az órát a képen, és lelkesen észrevételezte, hogy mindjárt 4 óra és jön végre Kifliért Betti –, az illusztráció meg igen különlegesen szépséges.
(A boldogságos – Ikör :P – Kifli szálldosó fülei meg aztán vitték a prímet.)

Juci P>!
Kajsa Gordan: Kifli kutyaoviba megy

A rajzok nagyon tetszettek, viszont ha a történetnek az volt a célja, hogy megnyugtassa az óvodától rettegő gyereket, akkor szerintem nem 100%-os a siker. Legalábbis nekem az jött le belőle, hogy nem baj, ha kicsi és félős a gyerek kutya, ha nagyot tud domborítani rögtön az első napon, akkor már uzsonnaidőre respektje lesz a kortárs csoportban. No pressure, érted. De biztos megint én analizálom túl a dolgokat :D

ggizi P>!
Kajsa Gordan: Kifli kutyaoviba megy

Újabb kutyás könyv a fiamnak. Kérdem tőle: mi tetszett benne? Minden! Nagyon minden! :))
Amúgy tényleg helyes kis történet egy kicsit hidegebb színvilággal (de végül is svéd szerzőktől nem is várnék rózsaszínt… :)
És itt örömmel olvastam, hogy nem maradt el a sétálós zacskó…

Röfipingvin P>!
Kajsa Gordan: Kifli kutyaoviba megy

Kifli kutya cuki, de hajlok @Juci megjegyzése felé, hogy ne parázz kis ovis, csak nyűgözd le a többieket és te leszel a bandavezér.
Meglátjuk, hogy unokaöcsinek mennyire jön be a történet (szeptembertől lesz kiscsoportos).

dianna76 P>!
Kajsa Gordan: Kifli kutyaoviba megy

Ezek a nem megszokott illusztrációk jobban tetszettek, mint maga a történet. Óvodába való beszoktatáshoz igazából rendben van. Megerősítést kap a kisgyerek, hogy az óvodában is lesz aki gondját viseli ha kell a fenekét is kitörli, lesznek foglalkozások, lehet játszani, és persze barátokat is szerezhet. Akár olyan barátságok is születhetnek, melyek aztán elkísérik az öregkorig. Mindezek szemléltetése az állatvilágba, a kutyák köré építve érdekes volt. Pont a minap láttam egy videóanyagot, melyben az egyik általam látogatott könyvtáros hölgy mondta, hogy az állatos mesékbe jobban bele tudja élni magát egy kisgyermek, mint ha emberekről szólna.

Manó Könyvek, Budapest, 2011
Talise>!
Kajsa Gordan: Kifli kutyaoviba megy

Nagyon kedves, vidám mese, amiben a gyerekek valószínűleg felismerik saját érzéseiket az óvodáról. Emellett mindenféle kutyás játékra inspirálja őket. Amióta kivettük a könyvtárból, minden nap kérik, hogy meséljem, többször is egy nap. Nagyon szeretik.

Kis_Andrea>!
Kajsa Gordan: Kifli kutyaoviba megy

Mit is mondhatnék mást, mint hogy a lányom 4 éve töretlen kedvence (pedig már iskolába megy)! Nagyon igényes illusztrációkkal, és ezek szerint az üzenet is átmegy. :-D