Dóra ​és Szürke 0 csillagozás

Az erdő titka
Kaid Aisha: Dóra és Szürke

Kaid Aisha
– 1997. okt. 31-én született Szolnokon.
– Édesanyja magyar, édesapja jemeni származású.
– 3-szor járt már a Közel-Keleten, az Arab-félszigeten található Jemenben. Megismerte az ottani embereket, életet és a kultúrát is.
– Arabul is anyanyelvi szinten beszél, ír és olvas.
– Már korábban is írt novellákat, meséket, de ez az első regénye.
– Sok minden foglalkoztatja, szeret olvasni, a szavalás is érdekli, sok díjat is elnyert szavalóversenyeken. Érdeklik az idegen nyelvek, magyarul és arabul beszél, és angolul tanul. Rendszeresen sportol, kosárlabdázik, megyei és országos bajnokságokon is ért el szép helyezéseket.
– Ezt a regényt 11 évesen kezdte el, és 12 évesen fejezte be.

Szelén>!

Ajánlom ezt a könyvet mindenkinek: kicsinek, nagynak, fiatalnak, idősnek. Egyik legkedvesebb tanítványom Aisha, a könyv szerzője, aki minden területen példaértékűen dolgozik, és ezt a legnagyobb alázattal teszi. Büszke vagyok, hogy a magyartanára lehetek, de büszke lehet iskolánk is tanulójára. Csodálatos eredményeket hozott már eddig is több tantárgyból, tanárainak örömére. Most 6. osztályos. Tavaly kezdte írni ezt a mese-regénynek nevezhető könyvet, ugyanis 5.-ben mese volt a tananyagunk fókusza. Érződik, amikor olvasni kezdjük, hogy szinte a sorok bővülésével, az „írónő” is többé, érettebbé válik. Táplálkozik műve a tananyagból, az olvasmányaiból, a családból, és a rá ható, külső világ történéseiből. Mikor megkaptam a kéziratot, barátom két unokájának kezdtem el olvasni. Kata négy éves, Andriska 3. osztályos. Úgy gondoltam, 5 oldal után pihenek, nehogy elunják, de mindkettő egyszerre követelte a folytatást. Egyiket a kiskutya érdekelte, a másikat, hogy mi történt a gyerekeknek olvasni, vagy velük beszélgetni. Titokban én is kíváncsi voltam a folytatásra, engem is lenyűgözött: a titkok sokasága, a fordulatok frappáns csavarjai, és kis tanítványom találékonysága, és fantáziája. Másnap elmeséltem élményemet osztályomnak, akik örömmel gratuláltak társuknak, Aishának. Mindenkit arra biztatok, hogy érdemes megismerni ezt a könyvet, mert mindenki talál benne számára izgalmas, érdekfeszítő történetet, és el is tud gondolkodni még a felnőtt is az élet adta történések következményeiről, és az emberek reagálásairól, sokszínűségéről. Ezzel akár bennünket, felnőtteket is nevel, nemcsak szórakoztat. Gratulálok Aishának, az édesanyjának, az édesapjának, aki rajzaival, képeivel teszi még szemléletesebbé a mesét.

Előszó