A ​betű mágusa (Varázskönyv-trilógia 1.) 27 csillagozás

Kai Meyer: A betű mágusa

Minden könyvnek van egy titkos oldala.

Furia Faerfax a könyvek világában él. Családja vidéki birtoka egy végtelenségbe nyúló könyvtár fölött emelkedik. A lány egy nap különleges könyvre bukkan: a lapokra írt sorok segítségével képes levelezni Severinnel, aki 1804-ből válaszol neki. Miközben a barátság lassan vonzalommá formálódik, Furia nem is sejti, milyen halálos veszedelem fenyegeti a családját. A tragédia hamar bekövetkezik, édesapját elveszti, öccsét pedig elrabolják. Így Furia olyan erőkkel kerül szembe, amelyek hatalmát még csak nem is sejti. Hogy segítséget kapjon, Libropolisba, az eltűnt könyvesboltok városába megy. Itt találkozik a vadóc lánnyal, Cattel, és Finniannel, a felkelővel. Együtt vonulnak harcba a könyvmágia urai és az összes könyvet fenyegető betűhalál ellen.

Eredeti mű: Kai Meyer: Die Seiten der Welt

Eredeti megjelenés éve: 2014

Maxim, 2017
416 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632617534 · Fordította: Hajdúné Vörös Eszter

Furia Salamandra Faerfax · Severin Rosenkreutz · Szent Viboráda

Klodette
Kai Meyer: A betű mágusa

Elöljáróban csak annyit, hogy egy igazán különleges, egyedi és végtelenül ötletes történetről van szó, amiben minden, de tényleg minden a könyvekről, a mágiáról és az olvasás szeretetéről szól. Úgy vélem tehát, hogy könyvrajongóknak szinte már-már kötelező olvasmánynak számít.
Kai Meyer teljesen új világot, új varázslényeket alkotott.
Vannak itt életre kelt, saját öntudattal és lélekkel rendelkező bútorok, beszélő könyvek, könyvjelzőfák, életre kelt irodalmi karakterek, élő betűk és élő könyvek, pusztító penészráják, könyvhentesek és erdő könyvekből is.
Aztán persze vannak még önbeteljesítő jóslatok, szerelem, harc, forradalom, rengeteg titok és varázslat.
Habár számomra itt-ott kicsit túl volt írva és az elején kicsit lassan haladtam vele, végül mégis kiforrta magát, lekötött és meglepett.
Nem volt tökéletes, közel sem, de kezdetnek nagyon jó volt, lenyűgöző első könyv, ezért ha meg fog jelenni majd a folytatás – remélem – mindenképpen meg fogom venni a következő két részt is.
Egyre jobban imádom a Maxim kiadó kiadványait, mert például a füles borító belsejében lévő képek mindig gyönyörűek és illenek az aktuális könyv hangulatához.

Bővebben pedig: http://klodettevilaga.blogspot.hu/2017/12/konyvkritika-…

Baráth_Zsuzsanna P
Kai Meyer: A betű mágusa

A betűhalál a legnagyobb tragédia az irodalom szerelmeseinek, hiszen ha eltűnnek a betűk a könyvekből, a világ szürke és lélektelen lesz. Ezért nem kérdés, hogy bármi áron el kell pusztítani az Üres Könyveket, nehogy ez a borzalmas vírus rászabaduljon a könyvmágusok által igazgatott különleges világra, amelyben hemzsegnek a könyvönkívüliek, valamint a lázadók, akik meg akarnak szabadulni az egyre inkább diktatorrá váló mágusoktól, akik eredetileg szimpla könyvmániások voltak, de aztán megszédítette őket a mágikus képességeik által megszerzett hatalom. Miközben egyre durvábbá válik a harc a felek között, egy világtól elzártan élő kamaszlány levelezni kezd egy könyvön keresztül egy nála 200 évvel korábban élő fiúval, ami egyre bonyolultabbá teszi az amúgy sem könnyen átlátható összefüggéseket, melynek eredményeként egy izgalmas fantasy-nak örülhetünk. Kai Meyer saját műfajában Németország egyik legismertebb alkotója, nemrégiben jelent meg nálunk a Varázskönyv-trilógia első része, amely a könyvmágiának köszönhetően ki tud emelkedni a fantasyk tengeréből, azonban kicsit nehezen indulnak be az események, amelyek a végén túl gyorsan kerülnek lezárásra, de összességében egy letehetetlenül izgalmas könyvről van szó, amelyet kár lenne kihagyni az életünkből.
A teljes kritika itt olvasható:

Kai Meyer: A betű mágusa

Egy igazi könyves könyv! A könyvek szerelmeseinek kötelező darab!

Fantasztikus világot teremtett Meyer, az Árnyvadászok világa után itt élnék a legszívesebben! :)
(Ez változott, miután elkezdtem a ToG-ot! Az áll a második helyen :D)
Aki ismer, tudja mekkora könyvgyűjtő vagyok, mennyire szeretem már csak a tudatát is, annak, ha egy könyv a birtokomban van. Éppen ezért nagyon betalált ez a történet. Aki olyan elvetemült könyves, mint én vagyok, a kiszámítható „fordulatok” ellenére is imádni fogja, mert megérti a könyvmágusokat és tud velük azonosulni.

És mint könyvesbolti dolgozó és könyvgyűjtő, megtudtam, hogy védőszentem is van:
Szent Viboráda.

Saille P
Kai Meyer: A betű mágusa

Bajban vagyok, mert tetszett is meg nem is. Nekem kicsit mesei volt némely fordulata spoiler, mikörben túl durván rángattak bele a történésekbe spoiler, és mivel lassan és hiányosan kaptam meg a világfelépítés leírását, ezért az elején kicsit tévelyegtem ebben a világban. De mást vártam valahogy, mert hiába a könyvekről szólt, mégse igazán, inkább egy ifjúsági kalandregénynek jött le nekem, ami a könyvek díszletei előtt játszódik. Pl.ott volt az a szuper borzongató katakombás könyvtár, erre épp csak bepillanthattunk, már el is kerültünk onnan és máshol játszódott az egész sztori. Libropolis is le volt írva, de inkább úgy mint egy XIX.sz-i London nyomornegyede, nem úgy mint a könyvek fantasztikus lelőhelye, valahogy hiányzott az, hogy érezzem a könyvek illatát, lássam a színüket, izgasson, hogy mi van bennük….itt csak eszközként használták a könyveket, az egész inkább politikáról, zsarnokságról, diktatúráról, lázadókról,merényletekről és mágiáról szólt (mintha a Star Warst vagy a Harry Pottert olvasnám csak más köntösben :P). spoiler. Ezenkívül nem tetszett, hogy Mme Antiquaról semmit sem tudtunk meg, pedig elvileg ő volt az egyik főgonosz, nem tetszett ahogy Severinnel végződött, stb. Ami viszont tetszett az egész történetet mozgató csavar, az nagyon ötletes volt, és alapjaiban feje tetejére állította az egészet, meg persze Furia lélekkkönyve, na az cuki volt! :)

Kai Meyer: A betű mágusa

Ez volt az a könyv, aminek hiába volt kedvemre való az alaptörténet, már olyan szinte mese szerű volt, hogy számomra ez így, ilyen formában olvashatatlan volt.
Bár, aki szereti mondjuk a HP könyveket, azoknak szerintem nem lesz akkora csalódás, mint nekem.
Viszont a borítója elképesztően gyönyörű élőben!

bozs
Kai Meyer: A betű mágusa

Kai Meyer egy kiváló fantáziavilágot teremtett, remek ötletekkel és rengeteg akcióval. Nagyszerű olvasmány ez a történet, igaz picit terjengős és kissé bonyolult, de igazán szerethető.
A könyv első harmada roppant szórakoztató. Itt mutatkoznak be a kúriában élő lények, akik rendkívül kreatívak.
Furia, a főszereplő, nem tett rám nagy hatást. Igazából semmi izgalmas, meglepő nem volt benne.Egy képességet irigyeltem tőle: az alvaolvasást!
Ha én lennék az író, Furia testvérének elrablása után lezártam volna az első kötetet és a következőket egy újabb részbe teszem, ugyanis az előző részhez képest rengeteg új szereplő jelenik meg. Olyan sok esemény történik, hogy ugrálunk egyik helyszínről a másikra, néha elég nehezen tudtam követni a szálakat, de előfordultak számomra érdektelen részek is. Ezeket jobban kibogóza új könyvet nyitottam volna.

Linszyy
Kai Meyer: A betű mágusa

Mint a legtöbben, én is félve vágtam bele A betű mágusába, mert a téma remek és hiánypótló, de azért elég nagyok az elvárások.

Furia Faerfax egy csodálatos, végtelen könyvtárral felszerelt házban él, ahol annyi kaland várja már csak egy könyv megkeresése közben is, hogy nem győz irigykedni az olvasó. De sajnos hamar el kell hagynunk ezt a csodakönyvtárat, mert beüt a baj. Pip nagyon szeretnivaló színfolt volt a történet során, tetszett, hogy meg kell vívja a saját csatáját a bohócok ellen. Nagy kár, hogy az író nem kegyelmez a szereplőinek, ezért már a történet legelején el kell búcsúznunk jó pár érdekes karaktertől. Persze a hangsúly Furián van, így vele tartunk a történet végéig.

Nagyon tetszettek a könyves varázslények, Ipszilonzé, a penészrája, a beszélő lámpa és fotel, az origamik. Az elején engem is elkapott a gyermekkori izgalom, mikor egy új világot fedezek fel. Az egész ártatlan, de mégis izgalmas volt, a könyvet teljesen átjárta az olvasás és a könyvek szeretete, és én élvezettel olvastam. Maga a kötet is nagyon szép és igényes, az illata erős, így lapozás közben az olvasott világ illatát érezhettem. Ami még nagyon jó ötlet volt, az a Libropolisos könyvjelző, amit a könyv mellé adtak, mivel ez fontos szerepet kap a történetben is. Ez így pedig még jobban bevonja az olvasót is, egész más szemmel tekintettem ezután a saját kis kártyámra, amivel beléphetek Libropolisba. Ezeken kívül a lélekkönyvek, a könyvönkívüliek, Severin könyve, a Holt Könyvek Erdeje, a könyvjelzőfák mind-mind nagyon tetszettek, imádtam ezt a könyves köntösbe kötött varázsvilágot, ami néhol eszünkbe juttathatta a Harry Pottert. Egyedül a csőrös könyveket éreztem erőltetettnek.

Maga a legnagyobb konfliktus, a Betűhalál is jól ki lett találva, mivel ennél rosszabbat nem kívánhatunk a könyveket mániákusan gyűjtő, azokból erőt nyerő, vagy mint Furia, álmában is olvasó könyvmágusoknak. Az Üres Könyvek gyűjtése és elpusztítása eszembe juttatta a horcruxokat, ahogyan Severin könyve Denem naplóját, de én ezt nem bántam. Elvégre van ezekben még potenciál, amit ki kell használni. Meyer ezt meg is tette, a Siebenstern körüli fordulatok nagyon betaláltak, örültem, hogy afféle komoly kérdések váltak központivá, mint hogy spoiler

Persze van még mit mélyebben megismerni Kai Meyer világából, és lehetne benne kicsit kevesebb átmeneti rész, de összességében szerintem nagyon jó, amit csinál, és én igazán élveztem elmerülni egy ilyen könyvekkel teli világban. A következő részeket is szívesen olvasnám, viszont azt tanácsolom azoknak, akik nagy elvárásokkal kezdenek bele a történetbe, hogy ne hasonlítgassák semmi máshoz a történetet, és ne akarják elhelyezni egyetlen műfajban sem. Mivel ez egy kemény, a kialakított világ rendszerét bíráló könyv, amiben sok a harc és a halál, emelett viszont sok mesés és hihetetlen elemet is tartalmaz. Szerintem mindez megfér egy kötetben, ha nyitottan állunk hozzá. :)

Bővebben: https://pergamenrehanytszavak.wordpress.com/2018/04/30/…

Rviki85 P
Kai Meyer: A betű mágusa

Az írónak sikerült egészen egyedi és különleges világot teremtenie, pont ezért volt nagyon jó olvasni ezt a könyvet. Az egész történet a könyvek szeretetén alapul. Szívesen ellátogatnék egyszer Furiáék könyvtárába vagy Libropolisba spoiler. Furia még az elején nem volt szimpatikus, de szerencsére a végére elhagyta a belénevelt előítéletek ismétlését. A kedvenc szereplőm egyértelműen Cat . Kíváncsian várom a következő kötetet, hogy milyen irányba indul el a történet.

Dorina_Tóth
Kai Meyer: A betű mágusa

Könnyű olvasású, nem túl bonyolult, izgalmas történet. Imádom az olyan könyveket, amik a könyvekről és a könyvek szeretetéről szólnak. Szívesen olvasnám a következő részt is, amennyiben megjelenik magyar nyelven.

Sillya
Kai Meyer: A betű mágusa

A könyvről igen vegyes értékeléseket olvastam, ezért kissé félve kezdtem neki, de az érdekes alaptörténet miatt mégis nekikezdtem.

A történet sajnos nem rántott magába azonnal. Az eleje kissé lassú volt, hiába voltak az érdekes, hogy építette fel az író a világot, de nem kötött le teljesen. Amikor az események beindultak, akkor viszont már nem tudtam letenni, érdekelt, hogy mit fog kihozni a szerző. Összességében a történettel meg vagyok elégedve. Nagyon érdekes a könyvmágia, ahogy az egész világot felépítette és a problémák is. Nagyon kreatív volt a szerző minden téren és rengeteg meglepő fordulatot is tartalmazott a könyv. Az egyik hibája az, hogy az történet tempója nem a legjobb. Néhol túl eseménydús, néhol túl lassú.

A szereplőkkel kapcsolatban is vegyes érzéseim voltak. Senki se idegesített, még a negatív szereplők sem, de valahogy nem fogtak meg. Érdekelt mi lesz velük és hogy fogják megoldani a bajokat, de nem kerültek közel hozzám.

Nem bántam meg, hogy elolvastam és biztos, hogy folytatni fogom, mivel a történetet nagyon jól megírták. kreatív és érdekes, valamint kíváncsi vagyok, hogy merre fog alakulni a történet, illetve a karakterek sorsa, de voltak hibái, ezért csak 4/5-öt tudtam adni.

Jean P

Minden könyv olyan hely, ahová az ember újra és újra visszatérhet.

Kapcsolódó szócikkek: Furia Salamandra Faerfax · könyv
Jean P

Az új könyveknek nyomdafesték-, enyv- és várakozásillata volt. A régi könyveknek kalandillata, a sajátjuké és azoké, amelyekről meséltek. A jó könyvek pedig olyan aromát árasztottak, amelyben mindez meglapult, ám hozzá jött még a varázslat lehelete is.

Kapcsolódó szócikkek: könyv
Jean P

(…) kedvelni egymást annyit tesz, mint felfedezni, hogy ugyanazt a nyelvet beszéljük. Egymást szeretni azt jelenti, hogy ugyanazon a nyelven verselünk.

Kapcsolódó szócikkek: Furia Salamandra Faerfax · Severin Rosenkreutz
Jean P

Miközben a könyvtárba igyekezve lefelé tartott a lépcsőn, Furia már érezte is a történetek illatát: a világ legjobb illatát.

Kapcsolódó szócikkek: Furia Salamandra Faerfax
Dorina_Tóth

Senki nem lett volna képes mindezt a könyvet elolvasni. De sok könyvmágusnak a könyvek birtoklása volt a fontos. Az elvakult gyűjtőszenvedélyük nem ismert határokat

Jean P

Furia Salamandra Faerfax alvaolvasó volt. Könyveket szívott magába, miközben aludt. Ennek a képességnek latin elnevezése is volt: somnevolismus. Mivel azonban senki más nem szenvedett benne, ő maga gondolta ki ezt a szót.
– A somnus alvást jelent, az evolutio pedig olvasást.

Kapcsolódó szócikkek: Furia Salamandra Faerfax
Sziszandria P

Tegnap elalvás előtt előtt eszembe jutott valami: kedvelni egymást annyit tesz, mint felfedezni, hogy ugyanazt a nyelvet beszéljük. Egymást szeretni azt jelenti, hogy ugyanazon a nyelven verselünk.
Nem tudom, hogy mi már együtt verselünk-e, Furia, de mindenesetre közösen írunk egy könyvet.

Kapcsolódó szócikkek: Severin Rosenkreutz
Risus P

– Mit jelent számodra az olvasás?

45. oldal, 1. rész, A könyvek és az éjszaka; 6. fejezet (Maxim, 2017)

Risus P

– Az óvatosságomnak semmi köze a bizalmatlansághoz – mondta a látogató –, csupán a rossz tapasztalatokhoz.

53. oldal, 1. rész, A könyvek és az éjszaka; 7. fejezet (Maxim, 2017)

Jean P

(…) egy kiszögellésen hatalmas kőalak állt, egy hosszú ruhás nő, aki az egyik kezében nyitott könyvet, a másikban kardot tartott. Szent Viboráda, a könyvgyűjtők védőszentje (…)

Kapcsolódó szócikkek: Szent Viboráda