Bungo ​Stray Dogs 1. (Bungo Stray Dogs 1.) 38 csillagozás

Kafka Asagiri: Bungo Stray Dogs 1. Kafka Asagiri: Bungo Stray Dogs 1.

Having been kicked out of the orphanage, a despairing young man by the name of Atsushi Nakajima rescues a strange man from a suicide attempt--Osamu Dazai. Turns out that Dazai is part of a detective agency staffed by individuals whose supernatural powers take on a literary bent!

Yen Press, New York, 2018
198 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781975328627 · Fordította: Kevin Gifford · Illusztrálta: Sango Harukawa
Yen Press, New York, 2016
200 oldal · ASIN: B01LX0R0EG · Fordította: Kevin Gifford · Illusztrálta: Sango Harukawa
Yen Press, New York, United States, 2016
192 oldal · puhatáblás · ISBN: 9780316554701 · ASIN: 0316554707 · Illusztrálta: Sango Harukawa

Dazai Osamu · Akutagava Rjúnoszuke · Kunikida Doppo · Atsushi Nakajima

beitghanima>!
Kafka Asagiri: Bungo Stray Dogs 1.

Az animét nem láttam ..még :D de jó kis sorozatindító kötetnek tünik :)

Nokedli28>!
Kafka Asagiri: Bungo Stray Dogs 1.

Miután megnéztem az animéből az első évadot, kíváncsi voltam a mangára is. Az animénél kicsit több idő kellett, hogy megjegyezzem a szereplőket és felvegyem a cselekmény tempóját. Szerintem alapjáraton ez egy ígéretes koncepció, főleg hogy nemcsak fantasy és akció, de krimi kedvelő is vagyok ;)

Kafka Asagiri: Bungo Stray Dogs 1.

Nagyon jó bevezető kötetnek tartom, mert sikerült elsőre berántania. Ebben sok szerepe volt Dazainak, mert felkeltette az érdeklődésemet spoiler
Atsushinak, mert kedvelhető főszereplőnek mutatkozott
Kunikidának, mert szimplán komikusak a dialógusai Dazaival
YOU BANDAGE WASTING DEVICE
Akutagawának, mert neki a rajzolása a kedvencem
Tetszett, hogy a Japán irodalomra épül az egész, és inspirált, hogy feltöltsem -a fejben lévő és a molyos- várólistámat is még több könyvvel.

marianngabriella P>!
Kafka Asagiri: Bungo Stray Dogs 1.

Az van ezzel a mangával, hogy én annyira szeretném szeretni, és annyira nem megy. És ez annyira az én hibám csak… Az animét szerettem egészen a második évadig, meg én amúgy is azon kevés emberek közétartozom, akik nem Dazai és Chuuya off fanatikusok, hanem akik Atsushi és Akutagawa fanatikosok, emiatt pont a második évadtól éreztem gyengébbnek, vagy inkább nem nekem valónak… szóval úgy döntöttem jöjjön belőle manga, az jobb lesz,

Nem lett jobb. Nem adom fel még, de nem jött meg a kedvem hozzá, néhány spoiler pedig erősen rávesz, hogy az egészet megutáltam. De annyira szeretném szeretni, mert annyira fantasztikus az alapötlet, imádom a rengeteg szépirodalmi utasítást, hogy ennek köszönhetően egy rakás szerzőt megismertem off és a japán szépirodalma be is szippantott. És itt ez a manga egy rakás hírességgel, egy rakás érdekes képességgel, amik tökéletesen leképezik az eredeti hírességek személyiségét és műveit. És valahogy nekem nem jött ez most össze. de a rajzstílus csodaszép, a panelek imádnivalók, szóval ez minden pontom rajtam csúszik el. De nem adom fel, de bevárom a befejezést, hogy lássam megéri-e elolvasni, mert jópár szereplő van, akinek az elvesztését nem bírnám ki.

Viszont fantasy és krimi fanoknak tökéletes! nagyon ajánlom – de mivel a krimit sosem szerettem, így a történet nagy része sajnos fantasy elemek ellenére sem köt le..

ViraMors P>!
Kafka Asagiri: Bungo Stray Dogs 1.

Grafikailag megvett kilóra, kár, hogy minden egyéb tekintetben nagyon vegyes nekem az összhatás.

millalilla013 >!
Kafka Asagiri: Bungo Stray Dogs 1.

Nagyon jó sorozatindító kötet volt. A karakterek érdekesek, kalandjaik hihetetlenül izgalmasak, teljesen kiszámíthatatlan minden. A vége pedig… Hát jó, ha a közelben van a folytatás, mert nagyon durván zárul:)

Xylaryss P>!
Kafka Asagiri: Bungo Stray Dogs 1.

A mangákat nézegetve megakadt a szemem rajta. Már néztem egy ideje, de élőben persze hamarabb megfogott.
Imádom a grafikáját! Annyira érdekes, egyedi, rögtön elkapott :)
A történet pont úgy ért véget, hogy az ember várja a következőt.
Nem tudom még, hány részes, mert csak belenéztem, hogy nem egy-két kötetes, szóval ha jó, ismét lesz egy manga, amit szívesen követek.
A szereplőkről egyelőre nem tudok sokat mondani, az ismerkedés kötete volt ez.

szkrn>!
Kafka Asagiri: Bungo Stray Dogs 1.

Valahogy így képzeltem el a bevezető kötetet.
Mindig is szerettem ezt a világot, amely híres japán szerzőket ültet át egy urban fantasy-szerű környezetbe. A helyszínek valósak, akárcsak a szereplők többsége egykor élt személyekről lett mintázva, csupán egy csipetnyi természetfeletti és két egymásnak feszülő szervezet kell ahhoz, hogy az egész összeálljon azzá, ami.
Bár kevés fejezetből áll ez a volume, azok mégis megleptek a hosszúságukkal. Viszonylag hamar túljutottunk a bevezető részeken, megismertük a főszereplőnket, Atsushit, megtudtunk egyet s mást arról, miként működnek a dolgok, aztán azzal a lendülettel jött is az antagonistánk meg az első konfliktus.
Kicsit sietősnek éreztem, mintha a szerző nem akarta volna, hogy az olvasó elunja magát a kezdő körök után. Ez nem is történt meg, viszont ezért is a négy csillag. Kicsit túl nagy léptekkel indultunk neki, és nagyon még nincs mit értékelni azon kívül, hogy elindultunk.

szcsigusz P>!
Kafka Asagiri: Bungo Stray Dogs 1.

Az animét nagyon szeretem, a manga is tetszik eddig. Jó kis bevezető kötet volt. Sikerült felkeltenie a figyelmem, úgyhogy folytatni fogom. Hiába tudtam mi fog történni, mégis érdekes maradt számomra az egész. Atsushi itt talán kevésbé megnyerő karakter off, de Dazai már most hozza a megszokott formáját, imádom ezt a bolondot :D a többiek sem százasok, félreértés ne essék. Atsushi próbája utólag vicces, bár ő tuti nem ezt gondolta.
Az irodalmi utalásokhoz műveletlen vagyok, de erősen kezdenek érdekelni az említett szerzők. :) off

Sillya>!
Kafka Asagiri: Bungo Stray Dogs 1.

Imádom a sorozatot, ezért úgy gondoltam, hogy a mangát is elolvasom, hogy lássam mennyire hasonlítanak. Bevallom az anime rajzstílusa nekem sokkal jobban bejön, de ez is szép és különleges. A történet is hasonlít, egy két változtatást azért felfedeztem. Az első köteten még nagyon érezni lehetett, hogy ilyen bevezető. Bemutatja a főbb szereplőket, a világfelépítést mindezt viccesen és kalandosan. Ez a kötet ismerve a későbbi eseményeket még nagyon lightos és bevallom itt még nem rántott be magába annyira az egész történet, de mindenképp igéretes manga.

Veronika_Justin P>!

Sorry I'm not into hugging men.

Chapter 1: Looking the Gift Tiger in the Mouth

Veronika_Justin P>!

How the hell are you two holding a conversation?

Chapter 1: Looking the Gift Tiger in the Mouth

Kapcsolódó szócikkek: Atsushi Nakajima · Dazai Osamu · Kunikida Doppo
Veronika_Justin P>!

I'm finished. What's next?

Kapcsolódó szócikkek: Akutagava Rjúnoszuke

Together~
I can~
Wow~

Veronika_Justin P>!

With the rain and dew came an assassin's bullet!!

Eh?! Such exciting news.

Chapter 4: Yokohama Gangster Paradise, Part 2

Veronika_Justin P>!

He has a talent for being a suicidal maniac

Chapter 2: A Certain Explosive

Veronika_Justin P>!

Beautiful… As bold as a water lily, and as sweet as a princess. Would you like to commit a lover's suicide with me?

Kapcsolódó szócikkek: Dazai Osamu · öngyilkosság

Bungo Stray Dogs sorozat · Összehasonlítás