Gyerünk, ​anyukám! 7 csillagozás

Kádár-Papp Nóra: Gyerünk, anyukám!

„Emlékszem, belemondtam a tükörbe, hogy »anyám, elég nagy szarban vagy, és ugye tudod, hogy csak magadra számíthatsz?«. Elvárások, célok és terv nélkül kezdtem akkor már sokadszor a mozgást. (…) Rettenetes erőnléttel, meggyengülve és elszomorodva, a gyerekek »sűrű hálójában« adtam magamnak még egy esélyt. Egy sokadikat. Ami minden olyan anyának jár, aki szeretne otthon lenni a saját életében és bőrében.”

Kádár-Papp Nóra, a Gyerünk, anyukám! online tornamozgalom elindítója őszinte, humoros és szemléletformáló szövegeiben a saját mindennapjaiba enged bepillantást, melyekből követői megélhették, hogy nincsenek egyedül a kisgyerekes lét nehéz perceiben.

A legjobb tárcairodalom műfajába illő írásokból most kirajzolódik annak a mozgalomnak a története, amelynek rajongótábora sok ezer leadott kilót, megmentett házasságokat és boldogabb anyai pillanatokat köszönhet.

„Mit szólnál hozzá, ha a kanapén vegetáló és a sportőrült közé épp kényelmesen beférnél a tornasorba?”

Eredeti megjelenés éve: 2019

Tea, Budapest, 2022
Tea, Budapest, 2019

Kádár-Papp Nóra: Gyerünk, anyukám!

Kádár-Papp Nóra: a nő, akinek sikerült elérnie, hogy életemben először (ráadásul kisgyerekes anyukaként) rendszeresen mozogjak, és ne is hagyjam abba a tornát a kezdeti lelkesedés elmúlása után.
„Ismeretségünk” egy vicces Facebook-poszttal kezdődött, ami már nem is tudom, hogy került a szemem elé. Fogalmam sem volt, mi az a „Gyerünk, anyukám!”, de nagyon megragadott ennek a vigyori nőnek a stílusa, az őszintesége, az öniróniája, ahogy kendőzetlenül megmutatta az anyai lét sötét oldalát is, amit egyébként annyira nem divat reklámozni. Követni kezdtem, olvastam az írásait, aztán magam is belevágtam a közös online tornázásba. Ennek immár másfél éve…

A könyv jelentős része Nóri blogposztjaiból lett összeszerkesztve. Írásai sok témát felölelnek, mindezt a rá jellemző laza, humoros, őszinte stílusban: anyaság, szülés, sport, testképzavar, önelfogadás, önismeret, motiváció, mélypontok, a közösség ereje, a közösségi média csapdái…
Nagy kedvencem volt a motivációról szóló fejezet, amely tele van inspiráló gondolatokkal, valamint a hosszabb lélegzetű írás a „Gyerünk, anyukám!” megalapításáról. Érdekes volt belátni egy kicsit a kulisszák mögé.

Imádtam a történetekben ezt az összekacsintós, hátbaveregetős jelleget. Te is? Komolyan, te is? Én is! Megértelek. Sok mindenben magamra ismertem. Jó érzés tudni, hogy nem vagyok egyedül a problémáimmal, félelmeimmel, gyengeségeimmel… Ez az érzés, ez a szellemiség egyébként jellemző az egész GyA közösségre.

A könyvet jó szívvel ajánlom elolvasásra minden anyukának, akár sportol, akár nem. Utóbbi esetben még az is előfordulhat, hogy kedvet és ösztönzést kap hozzá… :)

szucsiani P>!
Kádár-Papp Nóra: Gyerünk, anyukám!

Elfogult vagyok ezzel a könyvvel és az egész Gyerünk anyukám csapattal! Másfél éve én is része vagyok ennek a szuper és egyre növekvő közösségnek. Nem én vagyok a célközönség, de a kisgyermekes lányom hatására én is csatlakoztam és a rendszeres mozgás újra része lett az életemnek.
A könyv elsősorban Nóri blogbejegyezéseiből áll össze. Hitelesen, szókimondóan, őszintén mesél a kisgyermeknevelés nehézségeiről, örömeiről, a mozgás fontosságáról. Milyen út vezetett odáig, hogy három apró gyermek mellett ismét tornázni kezdjen.
Nem egyszerű időt szakítani rá, de ha valaki megpróbálja, és rákap az ízére, hiányozni fog neki ha nem mozoghat.
Nem találkoztam még olyan közösségi oldallal, ahol ne szólogattak volna be az emberek egymásnak. Ez ilyen. Ha bárki nehézséggel küzd, bátorításra szorul, itt biztos hogy csak pozitív tanácsokat és megerősítést kap.
Elgondolkodtam azon, hogy érdekes lehet-e ez a könyv annak, aki nem ismeri ezt a közösséget. Szerintem mindenképpen érdemes elolvasni, mert rendkívül motiváló. Mert mozogni kell, mert mozogni jó!

Nyctea P>!

Mások sikerét meg kell csodálni, el kell ismerni és továbblépni. Nem beleragadni és a sikerest utálni a saját kudarcunkért.

szucsiani P>!

Elvárások, célok és terv nélkül kezdtem akkor már sokadszor a mozgást. Tudtam, hogy jót tenne, mégsem volt egyértelmű.
Az mondtam, ha jól esik, csinálom és megyek, ha nem, akkor pedig megállok, kihagyok és pihenek. Rettenetes erőnléttel, meggyengülve és elszomorodva, a gyerekek „sűrű hálójában” adtam magamnak még egy esélyt. Egy sokadikat. Ami minden olyan anyukának jár, aki szeretne otthon lenni a saját életében és bőrében. Azoknak, akik magukért akarnak lábra állni, nem felvágásból, megmutatásból, visszavágásból és csakazértisből."

Nyctea P>!

Lassan már nem merem felnőtt felügyelet nélkül oviba engedni a gyerekeket, mióta valaki megkérdezte tőlük előttem, hogy „és anya mivel foglalkozik”.
    Egymás szavába vágva mesélték, hogy „zenére videózik”, meg „otthon tornázik a kamerába”, és persze azt is, hogy „nénik meg bácsik fizetnek azért, hogy őt lássák a számítógépen”.

Nyctea P>!

Aztán itt vagy te, aki soha nem szeretted a tesiórákat, mert emlékeid szerint te voltál, akit folyton fejbe dobtak a labdával, amikor partizánoztatok, és nem egyszer estél el a saját lábadban. Ezért szépen lassan elhitted magadról, kábé a középiskola végére, hogy ez neked nem való.
    15-20 éves emlékekre hagyatkozva, a nappaliban ülve nehogy elhidd, hogy igazad van!