Lilla ​és Tündérbogyó kincset keres 4 csillagozás

Újabb érzelmi intelligencia fejlesztő mesék
Kádár Annamária: Lilla és Tündérbogyó kincset keres

Mindannyian ​kincseket keresünk. Kezdetben kint, a nagyvilágban, majd miután mindent bebarangoltunk, egyszer csak jön a felismerés: a kincs mindig ott volt a közelünkben. Ott van mindannyiunkban, legbelül.

Kisiskoláskorban lassan véget ér a nagy mesekorszak, és kezdődik az ifjúsági regények, kalandregények időszaka. Még hiszünk a csodában, a varázslatban, de fél lábbal már a realitás talaján állunk. A világ már nem fekete-fehér, megjelennek az árnyalatok, felismerjük, hogy szüleink is hús-vér emberek. A legfontosabb üzenet, amit ebben az életciklusban kaphatunk, hogy nem kell tökéletesnek lennünk, csak elég jónak. Nem kell mindig jól döntenünk. Tévedhetünk, de kijavíthatjuk hibáinkat. Nem kell mindenre tudnunk a választ.

Lilla újabb kalandjaiban a láthatatlan barát, Tündérbogyó még mindig jelen van, de sokszor már csak a háttérből figyeli a családi élményeket, az együtt töltött percek örömét, valamint a nehézségeket és az azokkal való megküzdést is. Hiszen a… (tovább)

Kulcslyuk, Budapest, 2018
108 oldal · ISBN: 9786155281983

PTJulia P
Kádár Annamária: Lilla és Tündérbogyó kincset keres

Kádár Annamária: Lilla és Tündérbogyó kincset keres Újabb érzelmi intelligencia fejlesztő mesék

A lányok rajongása Bogyeszékért töretlen. Én inkább úgy gondolom, hogy minden család életében vannak ilyen legendák, amiket jó őrizgetni és elmesélgetni nemzedékről nemzedékre – a családon belül. Egyébként többnyire aranyos volt meg minden (a bábszínházért le a kalappal, ha tényleg így történt meg!), de minden gyerek saját családmeséket érdemel. Kívánom, hogy kapják is meg a szüleiktől, nagyszüleiktől meg a pereputtytól.

RaavNaan P
Kádár Annamária: Lilla és Tündérbogyó kincset keres

Az első kötet szuper. Ez már kicsit erőltetett volt nekem, de a gyerekek szerették. Bár rongyosra nem fogjuk olvasni.