Lilla ​és Tündérbogyó 8 csillagozás

30 érzelmi intelligencia fejlesztő mese
Kádár Annamária: Lilla és Tündérbogyó

E ​kötet Lilla és Tündérbogyó összes eddigi kalandját gyűjti egy csokorba. A Mesepszichológia első és második részében megjelent húsz mesét tíz vadonatúj követi, amelyek szórakoztatva segítenek a gyermek érzelmi intelligenciájának fejlesztésében.

A mesék önéletrajzi ihletésűek: azokra az érzésekre építettem őket, amelyeket gyermekkoromban megéltem, és az emlékezetemből sikerült felidéznem. A bennem élő felnőtt faggatta a bennem élő gyermeket, és fordítva, a gyermek a felnőttet, hogy ezeket a korai belső élményeket minél hitelesebben tudjam visszaadni.

De miért is van szükség az érzelmi intelligencia fejlesztésére gyermekkorban? Ahhoz, hogy lelkileg egészséges felnőtteké váljunk, jó kapcsolatokat alakítsunk ki, képesek legyünk együttműködni másokkal, saját érdekeinket érvényesíteni, kezelni a konfliktusainkat, és helyes döntéseket hozni, tárgyi tudásunk mellett elemi szükségünk van „érzelmi ügyességre”, pallérozottságra is: az érzelmek felismerésének,… (tovább)

Kulcslyuk, Budapest, 2016
208 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155281358 · Illusztrálta: Moldován Mária

czuczy

Kádár Annamária: Lilla és Tündérbogyó 30 érzelmi intelligencia fejlesztő mese

Nagyon jó volt olvasgatni a meséket. A stílus elsőre zagyvának tűnt így felnőtt fejjel, de rájöttem, hogy a gyerekeknek bizony nem az. Kipróbáltam az oviban és a gyerekek imádták, tudtak azonosulni Lillával és ezért mindig feljöttek hasonló élmények történetek is a nap folyamán.

RaavNaan P

Kádár Annamária: Lilla és Tündérbogyó 30 érzelmi intelligencia fejlesztő mese

Ötéves kislányom nagyon szereti.

bogarancs

Kádár Annamária: Lilla és Tündérbogyó 30 érzelmi intelligencia fejlesztő mese

Én nem voltam rettentően oda tőle, de a kislányom nagyon megnyugszik esténként, és mindig nyugodt az éjszaka (ami egy vagy két nehezen alvó gyerkőc mellett kincset ér). Amióta visszavittem a könyvtárba, kéri, hogy vegyem meg, mert szeretné újra hallani a történetket. Szereintem meg is gom venni, mert végül is aza fontos, amit belőle kivált és a kis lelkének jót tesz.
Aranyos kis tanmesék vannak benne kis mesés köntösben, és szerintem ettől vált fontossá nálunk is itthon ez a kötet.

Elithia

Kádár Annamária: Lilla és Tündérbogyó 30 érzelmi intelligencia fejlesztő mese

Ez nekem nem tetszett. Vagy eretlen vagyok meg, vagy mas :)))