Mesepszichológia ​a gyakorlatban (Mesepszichológia) 16 csillagozás

Az önbecsülés és a küzdőképesség megalapozása gyermekkorban
Kádár Annamária – Kerekes Valéria: Mesepszichológia a gyakorlatban

A ​mesékben a hős számos nehéz próbatételen keresztül jut el a céljáig. Gyermekünknek felnövekedése során ugyancsak meg kell küzdenie a külső és belső sárkányokkal, vagyis a külvilág kihívásai mellett saját félelmeivel, szorongásaival, kishitűségével, ellentmondásos érzéseivel, indulataival, vágyaival is – de a próbák alatt érik, fejlődik, válik egyre gazdagabbá a személyisége.
Az önbecsülés és a küzdőképesség megalapozása nem azt jelenti, hogy „kipárnázzuk” a világot gyermekünk körül, és mindent megteszünk, hogy elkerülje a negatív érzelmeket, hanem hogy segítünk ezeknek a megértésében, megélésében és a nehéz helyzetekkel való sikeres megküzdésben. Szülőként, pedagógusként nem járhatjuk végig helyette az útját, de hamuban sült pogácsaként rengeteg erőforrást tehetünk a tarisznyájába.
Szerzőtársammal, Kerekes Valériával egy olyan, a gyakorlatban jól használható könyvet szeretnénk az olvasóink – szülők, nagyszülők, pedagógusok – kezébe adni, amely megmutatja, hogy a… (tovább)

Kulcslyuk, Budapest, 2018
Kulcslyuk, Budapest, 2017

Lyanna P>!
Kádár Annamária – Kerekes Valéria: Mesepszichológia a gyakorlatban

Kádár Annamária – Kerekes Valéria: Mesepszichológia a gyakorlatban Az önbecsülés és a küzdőképesség megalapozása gyermekkorban

Kádár Annamária könyvét mint ajánlott irodalom vettem a kezemben. Beleolvastam és nem tudtam letenni. Több előadását is végighallgattam már és szerintem mint előadó is kiváló. Nagyon sokat tanulhat tőle az ember amit a munkájában és a személyes életében is felhasználhat. A könyv végén inkább gyakorlati tanácsokat olvashatunk, hogyan építsünk fel egy foglalkozást, de szülőknek is hasznos ötleteket nyújt a kisgyermekkori meseolvasásokkal, meseélmény elmélyülésével kapcsolatban. Elég sok életvezetéssel, életmódváltással foglalkozó könyvet olvastam mostanában, ez a könyv ebben is segít.
Mindenkinek csak ajánlani tudom.

Eszti2>!
Kádár Annamária – Kerekes Valéria: Mesepszichológia a gyakorlatban

Nagyon tetszett a könyv felèpítése, gyorsan lehetett olvasni. Az első fejezetben hozott szemèlyes életükből hozott példákat is jó volt olvasni. Érdekesek voltak a játék valamint a meseötletek is.
A borítója pedig gyönyörű!

Fanni_214>!

Szintén szakdolgozathoz használtam.

lauranne >!
Kádár Annamária – Kerekes Valéria: Mesepszichológia a gyakorlatban

Nem volt szándékomban elolvasni Kádár Annamária könyvét. Sokat hallottam róla, azt mondják nagyszerű író-olvasó találkozója is volt a városi könyvtárunkban, de engem azzal, hogy ő maga írja gyógyító meséit – elveszített. Most egy beadandó dolgozat ajánlott olvasmányaként (mesébe illően kalandos módon egyébként) mégis a kezembe került.
Régi magyar irodalom professzorom mondta: arról ismeri meg a női hallgatók dolgozatát, hogy azok mindig tele vannak idézetekkel – Kádár Annamária könyve mintapéldája ennek az általánosításnak.
A magam dolgozatához nem tudtam ugyan felhasználni, de erről nem ő tehet, egész más korosztállyal foglalkoztam benne, pedig számtalan praktikus ötletet ajánl családi körben alkalmazható és iskolai foglalkozásokhoz. Viszont azt nem értem, miért került bele a Lilla és Tündérbogyó játékötlettára a könyvbe. Lóg a levegőben. Ha annak idején nem kerülhetett bele a Mesepszichológia „egybe” és „kettőbe”, akkor inkább külön kötetben lenne a helye. Az ötödik fejezet meg végképp érthetetlen, az vajon miért került bele?
Ami miatt mégis értékes számomra a könyv, az a végén található irodalomjegyzék és a mesélő kavicsok. Az előbbit jól ki is jegyzeteltem, az utóbbiból pedig gyorsan készítettem néhányat saját használatra.

PTJulia P>!
Kádár Annamária – Kerekes Valéria: Mesepszichológia a gyakorlatban

Érthető, gyakorlatias rengeteg játékötlettel.

Ildikó_Vántus>!
Kádár Annamária – Kerekes Valéria: Mesepszichológia a gyakorlatban

Bár a könyben lévő tanácsokkal, játékokkal, okfejtésekkel egyetértek, sőt hasznosnak és követendőnek tartom, mégis a terjengős megfogalmazás sok volt számomra. Sajnos sokszor aláhúztam a fontos szavakat, mert különben elvesztem miről olvasok a rengeteg toldalék történet, mese, magyarázat közben. Úgy érzem, hogy ennek a könyvnek a tartalmát egy nagyon ütős diasorban is össze lehetne foglalni.

kte P>!
Kádár Annamária – Kerekes Valéria: Mesepszichológia a gyakorlatban

Még viszonylag keveset olvastam a könyvből, de az első benyomásaim zavarosak. Valószínűleg többször el kell olvasnom ahhoz, hogy teljesen felfogjam az elméletét.
Elsőre kellemetlen érzést kelt bennem az, hogy „Ez utóbbi (a belső önbecsülés) megalapozása elsősorban a szülőkön (nagyszülőkön, nevelőkön) múlik.” Nahát, egy újabb dolog, amit el lehet rontani. Főleg úgy, hogy saját magam sem rendelkezem ezzel, inkább az önbizalom hiánya jellemző rám.
Ráadásul úgy érzem, hogy nehéz lehet úgy mesélni egy gyereknek a róla szóló történeteket, hogy közben a rá jellemző tulajdonságokat nem hangsúlyozzuk. Ha igen, akkor viszont beskatulyázzuk, azaz ezeket a tulajdonságokat még inkább jellemzővé tesszük rájuk.

Renáta_Szabó_2>!
Kádár Annamária – Kerekes Valéria: Mesepszichológia a gyakorlatban

Nagyon kedves, gyakorlatias könyv, amit bátran ajánlanék szülőknek és pedagógusoknak egyaránt. Bár a gyakorlatok és mesék elsősorban ovisoknak szólnak, újragondolva vagy kicsit átalakítva használhatók nagyobbaknál is. Szeretem, ahogy ebből az írásból (is) árad a szakértelem és a mesék iránti szeretet, jó volt olvasni.

konyvkritika>!
Kádár Annamária – Kerekes Valéria: Mesepszichológia a gyakorlatban

Szerintem senki sem tud olyan szépen és meghatóan írni a mesék csodás világáról, mint Kádár Annamária. Egészen különleges az, ahogyan megszeretteti a mesék világát nem csak a gyerekekkel, de még a felnőttekkel is, akik bizony sokat tudnak tanulni egy-egy meséből.

A mese Kádár Annamária könyvében, több mint egy történet hősökkel és nemes cselekedetekkel, ez egy fejlődési forma, egy tanulási lehetőség és az érzelmi biztonság alapköve.

Bővebben a blogomon: https://konyvmoly.com/konyvkritika/page/5/