A ​vér csodái 6 csillagozás

Kádár András: A vér csodái

Hogyan zajlik le egy szívátültetés; mi a szív és a vér szerepe az ember szervezetében; kell-e félnünk a védőoltástól; miért alvad meg a vér a konyhakéstől megsebesült Öcsi ujján? – íme, néhány érdekes téma képeskönyvünk gazdag tartalmából. A szerző a mindennapi életből ellesett példákkal vezeti be kis olvasóját szervezetünk működésének rejtelmeibe.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Bölcs Bagoly Móra

Móra, Budapest, 1970
30 oldal · Illusztrálta: Gaál Éva

dianna76 P>!
Kádár András: A vér csodái

Ez a könyv már őskövület, s pont ezért lepett meg a részletessége, a bő információadása. A könyv kitér a keringésre, szív munkájára, a vérre, de a tápanyagokra is, melyeket a vérünk szállít. Tárgyalja a vérzékenységet, véralvadást, sőt a vérnyomást is. A vércsoportoknál viszont nagyon hiányoltam az Rh faktorok megemlítését. Mert ez sem kevésbé fontos, mint maguk a vércsoportok. Az a csirkevágás, kivéreztetés kicsit brutál volt. Bár nekem, falun felnővén, gyermekkoromból nem újdonság. Kár, hogy ezt a könyvet nem adják ki újra átdolgozva.

Móra, Budapest, 1970
30 oldal · Illusztrálta: Gaál Éva
Gáborr_Nagy>!
Kádár András: A vér csodái

Ez az egyik legjobb kötet talán a Bölcs Bagoly sorozatban. A többi könyvhöz képest elég sok szakkifejezést használ, de így is érthető, érdekes és könnyű olvasmány gyerekeknek.

worsi P>!
Kádár András: A vér csodái

A maga nemében tökéletes ismeretterjesztő könyvecske a vérről és a vérkeringésről. Vannak benne ma már (főleg egy panelban felnőtt gyereknek, mint én) vicces dolgok ("Biztos láttad, amikor anyukád csirkét vágott."), de ettől függetlenül szerintem ma is megállja a helyét.