Az ​ötödik evangélista 5 csillagozás

Kacsarovszky Marianna – Gasparovich László – K. M. Gal: Az ötödik evangélista

Mennyit ér több tízezer adag kábítószer? Hová tűnt több mázsányi aranyékszer? Ki háborgatja a csöndes, elhagyatott kis kápolna evangélistaszobrait? Kicsoda az a titokzatos punk lány, aki minduntalan föltűnik a békés üdülővárosban, ha bűncselekmény történik? Ki gyilkol, és voltaképpen miért?
Narkósok, bűnözők és rendőrök vívják harcukat az üdülési szezon kellős közepén, felzavarva egy csendes, gazdag kisváros nyugalmát, és hogy a hosszú, időnként kegyetlen, nemritkán véres bűncselekmények sorozatának véget vethessenek, mindenképpen elő kell kerülnie az ötödik evangélistának is. De ki fogja megtalálni? A rendőrök vagy a mindenre elszánt, idegesítően okos bűnözők?

Magánkiadás, Budapest, 1989

Kacsarovszky Marianna – Gasparovich László – K. M. Gal: Az ötödik evangélista

Vérbeli krimi egy Veszprém megyei balatoni fürdővárosban a rendszerváltás idején. Igazi nosztalgia olvasmány Ladákkal, Trabantokkal, Moszkvicsokkal, bűntényekkel, és sok izgalommal, humorral. Már nem tudom, hányszor olvastam, de nem tudom megunni!

Debb>!

Az életvédelmi csoport is elmerült a szokásos nyári ügyeiben. Számos házaspár – részegen és józanul – nyaralás közben intézte el egymással lovagias ügyeit. Volt egy férj, aki félig agyonverte a feleségét egy horgászbottal, és egy nő, aki evezővillával sebesítette meg életveszélyesen az élettársát. Egy unatkozó újgazdag-csemete a táskarádiójával csapta kupán az apját, egy kamasz lány viszont sósavat öntött vetélytársnőjére. Egy házibulin pecsenyesütő villával bökték hasba a házigazdát, egy másik jól sikerült vendégségben viszont a háziasszony öntötte le kikapós szeretőjét egy fazék forró halászlével. És miközben a rendőrök nem győztek csodálkozni azon, hogy az emberek mi mindent használnak fegyverként egymás ellen, őrizetbe kellett venni egy italszállító munkást, mert súlyosan megsebesítette a kollégáját egy tábla jéggel…

210. oldal, 22. fejezet (Magánkiadás, 1989)

Debb>!

– Vigyázzon, atya kérem, mert puszta irgalomból agyonveri – jegyezte meg Morvai. A pap hirtelen megrázta magát, aztán keresztet vetett.
– Isten bocsássa meg nekem a hirtelen haragomat, de úgy látszik, nagyon kihoz a sodromból, ha meg akarnak ölni.

252. oldal, 27. fejezet (Magánkiadás, 1989)

Debb>!

Jegyezd meg, öcsi, hogy a földön pillanatnyilag élő legnagyobb állat nem a bálna, hanem a közlekedési rendőr!

29. oldal, 1. fejezet (Magánkiadás, 1989)

Debb>!

A kocsi egy tisztáson nagyot zökkenve megállt, a főhadnagy kinyitotta az ajtót. A növendék is kiszállt, elkezdett a zárral vacakolni. Balla rászólt:
– Be ne zárd az istenért! Hátha megkönyörül rajtunk valaki és ellopja! Nem hallottad, hogy a kapitány előléptetést ígért annak, aki összetöri ezt a vacakot?
– Ne hülyéskedj, ez komoly?
– Halálosan. A kapitány egyszer egy cigánylagziban letartóztatta a vőlegényt, és amikor a násznép elkezdte előszedni a bugylikat, nem indult el vele ez a lepra…Benn kuksolt a kocsiban, amíg meg nem jött a vontató. Addig az egész násznép a leprához járt pisálni, és ez a szar egyéb jó tulajdonságai mellett még be is ázik.

30. oldal, 1. fejezet (Magánkiadás, 1989)

Debb>!

– Arra gondoltam – mondta az ejtőernyős –, hogy ha valakinek futotta egy Uzira, akkor talán össze tudott kaparni egy távcsöves puskára valót is valahogy…
Balla letette a villáját.
– Te aztán értesz hozzá, hogy megnyugtasd az embert.
– Csak azt akarom, hogy tisztán láss.
– Kösz.
– De tényleg… Ha rád lőnek, akkor persze azonnal kiszúrom az ipsét, és ígérem, hogy másodszor már nem fog lőni, de ugye nagy kérdés, hogy elsőre nem talál-e el. Mert például ha egy vak lövöldözne, akkor sokkal jobbak lennének az esélyeid…

184. oldal, 19. fejezet (Magánkiadás, 1989)

Debb>!

– Miért nem akasztasz egy táblát a nyakadba valami jó kis felirattal? Mondjuk azt írhatnád ki, hogy én vagyok a hülye önkéntes rendőr… Csak hogy mindenki tudja, miről van szó.
– Gondolod, hogy feltűnő vagyok?
– Á, dehogy… Ha például egy csörgőkígyót hordanál nyakkendő helyett, vagy meztelenül követnél lóháton, az sokkal feltűnőbb lenne.

188. oldal, 20. fejezet (Magánkiadás, 1989)