Értékes ​zsákmány (Star Wars: A fejvadász háborúk 3.) 31 csillagozás

K. W. Jeter: Értékes zsákmány

A sokak által rettegett és tisztelt Boba Fett kétes hírnévnek örvend: sokak szerint ő a galaxis legsikeresebb fejvadásza. De még egy ilyen embernek is lehet a kelleténél eggyel több ellensége…

Boba Fett véletlenül rátalál egy bizonyítékra, ami arra utal, hogy Xizor herceg bűnrészes volt Luke Skywalker nagynénjének és nagybátyjának meggyilkolásában. A fejvadász nem habozik felhasználni az információt és gyilkolni, hogy eltüntesse nagyszabású terve nyomait. A helyzetet bonyolítja, hogy egy Neelah nevű, amnéziás lány kerül mellé, aki vagy a rejtély kulcsa, vagy csali, aki gyilkos csapdába csalja őt. A fejvadász számára az egyetlen esély az, ha végigmegy Xizor titkos ellenségeinek listáján. És mivel Xizornak legalább annyi titkos ellensége van, mint neki, a túlélés valószínűsége rendkívül csekély – még egy olyan tapasztalt és könyörtelen alak számára is, mint Boba Fett…

Szukits, Szeged, 2018
374 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634974109 · Fordította: Szántai Zsolt

sirszalhasogato P>!
K. W. Jeter: Értékes zsákmány

A párbeszédek és a szereplők szellemi teljesítménye nem sokat javult az előző rész óta, viszont ezt valamelyest ellensúlyozza a regény második felében felpörgő cselekmény (ami miatt nem is szenvedtem vele annyit), illetve a méltó lezárás több karakter szálának (kivéve Dengarét, ahol spoiler). A Boba 'Seggfej Vagyok' Fett kép is némiképp árnyalódni látszik a végére.
Amit hiányoltam, az Kodir felülmúlhatatlan szépségének a hangsúlyozása. Ha már oly sok minden mást százoldalanként újra és újra a szájunkba rágtak, talán ezt se kellett volna elhallgatni – mással ugyanis nem nagyon magyarázható, hogy mindenféle átvilágítás nélkül ad hoc biztonsági főnök lehet az előző részben, itt pedig:
(Lázadók:)

Vác_nembéli_István_fia_istván>!
K. W. Jeter: Értékes zsákmány

SPOILER nélkül írhatom minden kiderül a végére, ki kicsoda miért is történtek úgy a dolgok ahogyan történtek. De ez így van jól.
Végig jól szórakoztam jó volt jedik és skywalker-ek nélkül , így is tud izgalmas lenni még több ilyen regényt.
Igaz az hozzá tartozik az igazsághoz, hogy kicsit zavart a végére, hogy Boba milyen tökéletes , milyen zseniális rajta kívül mindenki teljesen hülye.

Hippoforaccus>!
K. W. Jeter: Értékes zsákmány

Egy fokkal jobb, mint a második rész. Pörgősebb, izgalmasabb, de a végéből nekem hiányzik a csattanó. Egyszerűen befejeződik a könyv anélkül, hogy bármi komolyabb történne Fett részéről.
Az előző résznél említett folytonos „Boba Fett”-ezés még mindig veszettül idegesített.

Csokky>!
K. W. Jeter: Értékes zsákmány

Ez tette fel a koronát a trilógiára. Továbbra is megvoltak a fordulatok, összeesküvések, amik eddig is érdekessé tették számomra ezt a sorozatot.
Helyenként azért kiszámítható volt, és emiatt nem voltak akkorák a fordulatok, mint szerettem volna. Ami kicsit sajnálatos, hogy összességében nem tudunk meg túl sok mindent Boba Fettről, viszont annál többet azokról, akikkel kapcsolatba lépett.

Lanti18>!
K. W. Jeter: Értékes zsákmány

Epikus zárás ennek a trilógiának, végre bepillanthatunk a sisak alá, és komolyabban megismerhetjük Boba Fettet.

Csaba_Tóbi>!
K. W. Jeter: Értékes zsákmány

A lényeg hogy minden kiderül, mindenki megtudja, amit tudni akar. Szerencsére azért az utolsó kötet története közben sem unatkozunk. A cselszövés és az ármánykodás folyamatosan jelen van. Boba Fettnek eléggé megnehezítik a dolgát hogy végére járjon mindezeknek.
Élveztem a végét a történetnek, nem árul zsákba macskát, de azért annyira nem egyöntetű sem. Viszont nem éreztem, olyan izgalmasnak mint mondjuk az első részt. Ez lehet a „Boba Fett úgy is mindenkinekit legyőz és átver” attitúd miatt.

Coruscant_Citizen>!
K. W. Jeter: Értékes zsákmány

A könyv pont onnan veszi tovább az eseményt, ahol az előző részben abba maradt. A történet ezúttal is két szálon fut. A jelen a Jedi visszatér történéseivel párhuzamban, még a múlt az Új remény eseményeit követően zajlik.

A történetben sajnos túl sok a szereplők gondolatvilága által beillesztett ismétlések és visszaemlékezések, ezzel szemben kevés a valódi cselekmény. Boba Fett kelepcéje nem tudott igazán meggyőzni és felemás érzésekkel zártam…

A teljes véleményemet ezen a linken olvashatod el: http://bit.ly/coruscant-citizen-ertekes-zsakmany

Hippoforaccus>!

A kellemes perceket ott kell keresni, ahol rájuk is lehet találni.