A ​mandalori páncél (A fejvadász háborúk 1.) 26 csillagozás

K. W. Jeter: A mandalori páncél K. W. Jeter: A mandalori páncél

Ő a legfélelmetesebb és legsikeresebb fejvadász az egész galaxisban. A Boba Fett nevet még a legkeményebb bűnözői is rettegik. Ám most eljött az ő életében is a legválságosabb időszak – totális háborút kell megvívnia a legelszántabb ellenségeivel. Miközben a Lázadók erőt gyűjtenek, Xizor herceg fortélyos tervet javasol a Császárnak és Darth Vadernek: zúzzák szét a Fejvadászok Ligáját azáltal, hogy egymásra uszítják a tagjait. Csupán a legjobbak és a legkíméletlenebbek maradnak életben, őket pedig felhasználhatnák a Lázadók ellen. Ezt a feladatot épp a független Boba Fettnek találták ki, aki azonnal lecsap a lehetőségre, hogy elpusztíthatja a riválisait. Azonban Fett hamarosan rádöbben, hogy ez egy csalárd játék, mivel ő maga is gyilkos merényletek, sötét összeesküvések célpontjává válik. Boba Fett azonban mindig elsőként lép. Ám ebben a játszmában a vesztes sorsa: halál.

Eredeti mű: K. W. Jeter: The Mandalorian Armor

Szukits, Szeged, 2017
360 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634974086 · Fordította: Békési József
Lap-ics, Budapest, 2001
310 oldal · ISBN: 9636791139 · Fordította: Békési József

Vác_nembéli_István_fia_istván
K. W. Jeter: A mandalori páncél

Lucas elpazarolt egy baromi jó karaktert , jedi-ben Boba Fett gyorsan bevégzi elég hülye módon , . legalábbis is ütött rendesen. egy ravasz gazember aki sok lépéssel gondolkodik előre , nehogy valami meglepetés érje.
az is jó pont hogy engem jobbam érdekel ez a világ mint a jó, becsületes jedik, vagy a lázadás szent követeinek kalandjaik.
és hála a Szukitsnak kiadják a teljes sorozatot .
Én meg néznék valamilyen eredet történetet vele , remélem leforgatják majd.

K. W. Jeter: A mandalori páncél

Egy szálon futó, viszonylag izgalmas és érdekes történet, de a vége el van harapva. Oké, hogy sorozat, de valahogy nem jó helyen szakították meg a történetet. Így csak széttettem a kezem, egy „ennyi?” vállrándítással. Na hátha a következő részekkel majd jobb lesz az összkép.

lustica P

Tetszett!
Már tervezem a sorozat további köteteinek beszerzését!

Csaba_Tóbi
K. W. Jeter: A mandalori páncél

A történet két szálon fut, mindkettőben a galaxis legjobb fejvadásza a főszereplő: Bobba Fett. Kíméletlen, precíz és rettenhetetlen de rajta is ki lehet fogni.
Végre egy olyan star wars történet, ami „átlagos” emberekről szól és nem pedig az erővel machináló lényekről. Persze fel-fel bukkannak a kánon egyes főszereplői, illetve szó van róluk de nem túl hangsúlyosan.
Ebben a történetben a galaxis fejvadászainak életéről, nehézségeiről és furmányosúságairól kaphatunk egy kis betekintést. A történet sejteti, hogy nem egy happy end lesz a vége, azonban érdemes elolvasni, mert szépen folytatja azok történetét, akik a filmekben csak épp, hogy 2-3 másodpercre jelennek meg.

CyberMacs
K. W. Jeter: A mandalori páncél

A visszaemlékezős rész tényleg jobb volt, mint a jelen. Bár szerintem Fett túl sokat beszél, és túl kedves. Néha, mint egy bölcs öregapó magyaráz a tanítványainak… :D

Nagy kár, hogy a többi könyv nem jelent meg magyarul, mert így nagyon hiányos…

PAVideoStudio
K. W. Jeter: A mandalori páncél

A visszaemlékezés jobban tetszett, de jó könyv, főszerepben a furfangos Fett-tel.
Véleményem és bemutató az alábbi videóban: http://youtu.be/O0PInv2QbMU

Véleményem további Star Wars könyvekről: http://goo.gl/XBEwd

Trillian26
K. W. Jeter: A mandalori páncél

Szerintem jó könyv volt. A történet tartalmaz egy igen rövid szálat a jelenben jól elosztva a könyvben, illetve a jelentősebb múltbéli eseményeket tartalmazó szálat. Nekem mindkettő tetszett, de a jelen szál szerintem igazán a következő részekben lenne jelentős, mivel szinte minden lezáratlanul maradt. A múltban játszódó cselekmény izgalmas, végre egy kis bepillantást nyerhettem a Fejvadászok Céhébe, illetve a fejvadászok életébe, főként Boba Fett szemén keresztül. Végre őt is jobban megismerhettem nem csak egy novella erejéig. Várom a folytatások megjelenését.

Hippoforaccus

Magasan a mimbrán szintje felett az egyik Tonnika nővér a bonyolult hajfonatok által keresztezett, törékeny halálos arcával felkacagott, amikor a hozzá megszólalásig hasonló ikertestvére elmesélt egy viccet. A csattanó durva párhuzamot vont a vukik párzási szokásai és a Birodalom admirálisainak savanyú, csontos arca között.

Hippoforaccus

Lehet, hogy a bombázás teljesen elzárta a járatokat, és nem tudunk átvergődni a törmeléken. Ebben az esetben baromira ráfaragtunk.
– Nem úgy tűnik, hogy nagyon zavarna a dolog.
– Mit tehetnék? Én vállalkoztam erre a kéjutazásra.
Dengar szája fanyar félmosojra húzódott.
– Majd később, ha már tényleg haldoklom, lehet, hogy több érzelmet viszek a dologba.

Kapcsolódó szócikkek: Dengar

A fejvadász háborúk sorozat · Összehasonlítás