Szükség (Szükség-trilógia 1.) 178 csillagozás

Szükségtől hajtva, vággyal fűtve
K. Bromberg: Szükség

Rylee ​Thomas hozzászokott ahhoz, hogy ura minden helyzetnek. De hamarosan találkozik egy férfival, akivel élvezet elveszíteni az irányítást…

A pajkos mosolyú és fájdalmasan jóképű Colton Donavan számára kihívást jelentek, mert olyan világban él, ahol minden nő őt akarja. Én vagyok a szabályt erősítő kivétel. Megszokta már, hogy az élet minden területén pontosan azt kapja, amit akar. Ő a vakmerő férfi, aki mindig az irányíthatóság és irányíthatatlanság közötti szűk mezsgyén jár, akár a pályán dönget, akár azon kívül.

Colton úgy robban be az életembe, mint egy tornádó: felemészt minden kontrollt, feszegeti a sebezhetőségem korlátait, és kérlelhetetlenül behatol a sebzett szívem köré font védőháló mögé. Széthasítja azt a világot, amit olyan óvatosan, rendezetten, kiszámíthatóan, fegyelemmel építettem fel.

Amit ő akar, azt nem tudom neki megadni, amire nekem van szükségem, azt ő nem adhatja meg. De ha már egyszer a finom külső mögött megpillantottam lerombolt… (tovább)

Eredeti mű: K. Bromberg: Driven

Eredeti megjelenés éve: 2013

Ulpius-ház, Budapest, 2014
358 oldal · ISBN: 9789633834015 · Fordította: Sánta Orsolya
Ulpius-ház, Budapest, 2014
416 oldal · ISBN: 9789633833735 · Fordította: Sánta Orsolya

Colton Donavan · Rylee Thomas

K. Bromberg: Szükség Szükségtől hajtva, vággyal fűtve

WTF? Ennek meg hogy a francba lehetett így vége? :( Azonnal akarom a következő részt!
I-M-Á-D-T-A-M! ♥
Ez a könyv szabályosan perzsel.
Egy érzelmi hullámvasút az egész. Tomboltak benne az érzelmek és a hormonok :D
Minden percét élveztem az olvasásnak, mindig történt valami.
Magaslatok és mélységek.
Remek kikapcsolódás volt!
Coltont imádtam, és Rylee is a szívembe lopta magát :)

Kinek ajánlom? Erotika rajongóknak mindenképpen! :)

Borító: 5/5
Történet: 5/5
Karakterek: 5/5
Fordítás: 5/2.5

Egyébként olvasva az értékeléseket, elgondolkoztam. Mégis mit várnak egy erotikus könyvtől? Ez nem szépirodalom, hanem ponyva.
Kikapcsolódásnak tökéletes, de ne várjon tőle senki mélyenszántó gondolatokat.
Felesleges egyfolytában a más könyvekkel való összehasonlítgatás.

És végül a negatívum, ami nem a könyvnek szól, hanem a kiadónak.
Én nagyon szeretem az Ulpis könyveket, de értetlenül állok az előtt, hogy ilyen fordítókat alkalmaznak. Én mindet kirúgnám, mert kritikán aluliak a fordítások, szinte az összes könyvük esetében.

ZitussKa

K. Bromberg: Szükség Szükségtől hajtva, vággyal fűtve

Nem is igazán szeretném (és tudnám) ragozni mennyire szerettem másodszor is olvasni. Egy példával szemléltetném, ami egy beszélgetés anyukám és köztem:

Zita: Úgy várom az estét
– Mit fogsz csinálni?
Zita: Coltonnal leszek.
– Kivel?
Zita: *Meredten néz, nem tudja mi a probléma.* Ő a jelenlegi férjem
– Ja, a könyves autóversenyző. *legyint* Tudom.

Hatalmas kedvenc, olvassátok, ha még nem tettétek ;)♥

Szami81

K. Bromberg: Szükség Szükségtől hajtva, vággyal fűtve

Ez a forditas…anyam borogass, ilyen meg nem volt, hogy erotikus jelenet kozben vinnyogva rohogjek :D Minden bekezdesben van egy „nemi szervem” meg egy „meredezo himtag”, de ezek kiakasztanak:
-"szemeremdombom fele kozeliti tompa vegu fegyveret"
– „kezehez nyomom a kismedencemet”
Sirok :D kb annyira szexi, mint egy anatomia tankonyv :D
Es eskuszom, ha valaki engem cukorfalatnak meg szivinek hivna, akkor kirohognem, legyen az illeto akarmekkora Adonisz :D

christine

K. Bromberg: Szükség Szükségtől hajtva, vággyal fűtve

Párszor össze kell törnöd magad, hogy tanulj a hibákból, és amikor a füst felszáll, a végén még jobban is szerepelsz. Megtanulod a leckét, ha van legközelebb.

ATYA ÚR ISTEN!!!
Elsősorban azért is olvastam el épp most, mert a Harryxre kellett egy filmadaptáció, és azt mondtam, üsse kavics, az ilyen könyvek úgyis gyorsan lecsúsznak, és még szeretni is fogom. Arra viszont egyáltalán nem számítottam, hogy ennyire megszeretem a cselekményt is, és a szereplőket is. Na, jó, a szereplőket NAGYON.

Colton egy sérült férfi, igen, és ez nagyon klisés, tudom, de atya ég, képtelen lennék ellenállni neki, ha tényleg létezne.

Oh, igen, a vége tényleg kegyetlen, de ha kéznél van a második rész, akkor nincs probléma.

KönyvMoly_1989

K. Bromberg: Szükség Szükségtől hajtva, vággyal fűtve

Neeeeem…. Egész biztosan nem olvasom el a folytatást, töröltem is a kívánságlistàmról…

Már az elején felidegesített a könyv! Picit több történetet reméltem és kevesebb kufircolást. És ez a „mindenki lelki roncs, titkom van, ezért állat vagyok” klisé már a könyökömön jön ki…
Egyik szereplő sem lett szimpatikus, egyik oldalon dübörgött a tesztoszteron, a másikon magas volt a hisztifaktor.

Naiva P

K. Bromberg: Szükség Szükségtől hajtva, vággyal fűtve

Kétség kívül komfortzónámon belüli olvasmány volt. Olvastam már korábban az írónőtől, szerintem jobb könyveket is, de ez sem volt rossz. A fordítás annál inkább. Az egyik leghitványabb ulpis’ fordítással, ami valaha a kezem között volt. Nem szoktam kiakadni rosszul fordított könyvekért, de most összejött. Egyszerűen nyögvenyelős és élvezhetetlen volt. Attól, mert még nem volt egy szépirodalmi szöveg, le lehetett volna normálisabban is fordítani. Szerintem nagyon sok múlik a fordításon. A sztori kiszámítható ugyan, de erotikus műfajtól nem is kell várni krimire, vagy thrillerre jellemző csavarokat, nem várt fordulatokat. A függővég miatt érdemes lesz folytatnom.
A gyenge fordításon nem tudom túltenni magam.

B_Vivien_Kitti P

K. Bromberg: Szükség Szükségtől hajtva, vággyal fűtve

Jajj, nagyon nagy bajban vagyok ezzel a könyvvel.
Végig érződik, hogy a Fifty Shades időszakban íródott,amit megjegyzem, szerettem. A séma ugyan az, mint az ilyen könyvek többségénél.
Gazdag, jó képű, fájdalmas múltú pasi, visszafogott, de annál szexibb női főhős. Az alapelképzelés itt is nagyon jó, és több fantáziát is látok az árva gyermekekkel foglalkozó Ryleeban, illetve Coltonban, aki autóversenyző, és még adakozni is szeret. Az egész alapkoncepció tetszett, mégis valahogy nem éreztem azt, hogy ez egy nagyon jó, többször olvasós könyv.
De nézzük is, hogy miért érzek vele kapcsolatban így:
Bővebb értékelésem: http://bibibuchlove.blogspot.hu/2017/04/kbromberg-szukseg.html

Tóth_Orsolya_3 P

K. Bromberg: Szükség Szükségtől hajtva, vággyal fűtve

Másodszori olvasás után is még mindig hatalmas kedvenc.

Viktória_Erdei

K. Bromberg: Szükség Szükségtől hajtva, vággyal fűtve

Jó volt újraolvasni. Az árva gyerekek nagyon aranyosak, amikor Colton kiviszi őket a pályára, meg amikor vitte őket a suliba. Az erotikus jeleneteket imádtam, perzseltek a lapok. A főszereplők szimpatikusak. Colton a szokásos dögös, jóképű, adonisz testű pasi. Az a fajta pasi, ha valamit akar, azt megszerzi magának.
A vége… minél hamarabb akarom olvasni a folytatást.

KATARYNA

K. Bromberg: Szükség Szükségtől hajtva, vággyal fűtve

3 kemény évvel ezelőtt olvastam. Hogy telik az idő!

Bevallom, szerettem, megvolt akkor is a véleményem róla. Nem érdekeltek a sablonok, a szeretlek-nem szeretlek, menj el-gyere vissza, úgy hiányzol, és hasonló maszlagok.
Igen, ettem minden mondatát. Faltam. Imádtam.

De most már, hogy „korosodom” :D sok minden szúrta a szememet. A hangulat megvolt, szexben nem volt hiány, nem tűnt el egy forró jelenet sem belőle. Colton Donavan még mindig egy szexmasina, egy …. mondja már meg nekem valaki, hogy mi az Isten az az ACE?
Add Ceruzádat Egészben? a számba? :P

És a hangulatrombolók, amitől már nemcsak fetrengek, de már szégyellem is magam…

Hüvelyem lecsap rá… Mint a polip.
Beléd ültetni a f.rkam.t… Mályva?
Lassan a szeméremdombom felé közelíti tompa végű fegyverét. Púúpúú
Van fogalmad róla, mit művelsz velem?
Gyönyörű vagy Tudom.
Csodálatos érzés vagy, Rylee. Mintha bársony ölelne. A selyem jobb.
hímtagját… Erotikus könyv, nyíltan kérem szépen.
Cukorfalat
Rádnézek és már elélvezek, még nem végeztünk, akarlak, most, azonnal, és hasonló szövegek.

Ennek ellenére is jó volt újraolvasni, kikapcsolt, nevettem.. meg trágárkodtam. :)

Cicu

– Nem tanított meg édesanyád arra, hogy amikor egy nő nemet mond, az tényleg azt jelenti, Ace? – kérdem lenézően.
Egyetértően bólint, arcán behízelgő mosoly.
– De azt is megtanította, hogy ha szeretnék valamit, akkor addig kell mennem utána, míg el nem érem.

Kapcsolódó szócikkek: Colton Donavan · Rylee Thomas
Cicu

– Senki nem hibáztat azért, mert félsz, Rylee, de az élet arról szól, hogy próbálkozunk.
Hogy jól érezzük magunkat, és hogy sokszor nem játszunk biztonságosan.

Cicu

– Keményen akarsz játszani, szivi? Üdv a bajnokok ligájában.

Cicu

– Néha mocskos játszma kell ahhoz, hogy megkapd, amit akarsz.

Cicu

Felvonja a szemöldökét, és halvány mosoly suhan át az arcán. Összeszorított állában az izom megfeszül, ahogy hosszan méricskél.
– Tisztázzunk valamit! – mondja közelebb hajolva, alig pár centire az ajkamtól, miközben a szemében csillogó fény arra figyelmeztet, hogy túl messzire mentem.
– Ha akarlak téged, akkor bármikor és bárhol megkaphatlak, és meg is foglak kapni, édesem.

Cicu

A pillantásom a szétszakadt alsóneműre siklik. Felkuncogok.
– Mi ez a mánia, hogy mindig letéped a bugyimat? Örömmel kiléptem volna belőle a kedvedért – viccelődöm a hátát simogatva a körmömmel.
– Túl sokáig tart.
Borostás arca a bőrömet csiklandozza.

Kapcsolódó szócikkek: Colton Donavan · Rylee Thomas
Cicu

Meztelen mellkasának döntöm a hátamat, aztán a tálcán lévő Hershey's csokoládébonbon után nyúlok. Kicsomagolom, a számba dobom, vállára döntöm a fejemet, és felnyögök a mennyei ízt élvezve.
– Ha csak ennyi kell ahhoz, hogy ilyen hangokat adj, veszek neked egy raklappal! – suttogja a fülembe, miközben elhelyezkedik mögöttem.

Cicu

– Egy nőnek joga van meggondolnia magát – mondom gúnyosan, oldalvást pillantva rá.
– Híresek vagyunk erről.

Kapcsolódó szócikkek: Rylee Thomas
Cicu

– Jó téged itt látni, ahol lakom, a pólómban, a kutyámmal… jobb, mint valaha is képzeltem – teszi hozzá.
A szemébe nézek, próbálom kiolvasni az érzéseit.
– Számomra ez egy első pillanat, Rylee – suttogja.

Cicu

– Senkihez sem kötődöm. Hosszabb távon mindenkinek könnyebb így.

Szükség-trilógia sorozat · Összehasonlítás