Heri ​Kókler és a vámpírok bálja (Heri Kókler 5.) 39 csillagozás

K. B. Rottring: Heri Kókler és a vámpírok bálja

Heri ​Kókler futott, mint az állat. A sötét égen villám hasított keresztül, és belevágott Drakula gróf várának hagymakupolájába. Az aranysárga korongú telihold előtt denevérek repültek víjjogva. Heri Kókler felkiáltott. Tekintete heveny aggodalomról tanúskodott, ifjonti szívét pedig agytépő rémület marcangolta, mert rádöbbent, hogy itt a vég. Most már biztos volt benne, Drakula véresen komolyan gondolja, hogy vérét vegye. Pedig igazán mindent megpróbált, de be kellett látnia, hogy sem a nyakában zizegő fokhagymafűzér, sem pedig az út mentén keresztbe rakott gyufaszálak nem szolgáltak megfelelő védelemmel a szörnyeteg ellen. Drakula a fejébe állított kisbalta ellenére is bőszen loholt utána, hatalmas vámpírfogain megcsillantak az alvadt vérlemezkék. Kezében óriási fecskendőt markolt, amellyel biztosan nem arra készült, hogy beoltsa korunk hősét tetanusz ellen. Ugyanabban a pillanatban, amikor Ampulla, a vérszopó denevér üldözni kezdte Ludvigot, a kitömött aranybaglyot, hogy… (tovább)

Excalibur, Szeged, 2003

Nyakó_Dalma
K. B. Rottring: Heri Kókler és a vámpírok bálja

Az eddigi részek cselekményfonalalával és jókor közbeszúrt szellemességeivel nagyon meg voltam elégedve. Na de itt? Mégis mi a fenének kellett belekeverni Drakulát és mi az a vízcsövekben való utazgatás?
Szétesett az egész, mert az író elhagyta a keretét, de nem túllépett volna belőle, hanem visszanyúlt egy idejétmúlt alakhoz. A Kókler sztorikban pont az volt a szép, hogy a komor, nemes és kifinomult varázslóvilágba bele tudott vinni egy kis modernséget és arcátlanságot. De itt úgy éreztem, az írónak elfogyott a fantáziája, össze akarta csapni, és ezért belerakta a jó öreg Draculát (aki mégcsak nem is varázsló vagy mai szereplő). Sajnos nem tetszett annyira, mint vártam.

3 csillagot azért kapott, mert a Kókleres blődségek nosztalgiavonatán utazhattam megint.

Juccimo
K. B. Rottring: Heri Kókler és a vámpírok bálja

na ez mondjuk tetszett, a rőzsegyűjtő anyókák meg a sok hülye mese kifordítása miatt… 12 évesen.

kisginny
K. B. Rottring: Heri Kókler és a vámpírok bálja

poénnak nagyon jó volt, de csak 3 csillagot érdemel, mert évekbe tellett, mire kezembe bírtam venni az eredetit! :D és ez szentségtörés :D:D

Heri Kókler sorozat · Összehasonlítás