Heri ​Kókler és a mormon kannája (Heri Kókler 2.) 78 csillagozás

K. B. Rottring: Heri Kókler és a mormon kannája

Booáááá, a csörgőkígyó sziszegve kúszott elő nagyon titkos rejtekhelyéről, hogy végezzen kiskorú áldozataival. Amikor Heri Kókler meglátta, egy pillanatra azt hitte, eljött a vég. De nem az jött! A terem buráját átszakítva zuhanórepülésben közeledett a hétköznapi tyúknak álcázott, bűvös erejű toalettkacsa, aki bizonyítottan képes volt arra, hogy a legnagyobb trutyiból is bárkit kimentsen. A nyakában pedig ott fityegett a mágikus erejű szakrális kegytárgy, a Mormon Kannája, amelyben az élet pí-vize lötyögött.

Excalibur, Szeged, 2012
Excalibur, 2006
Excalibur, Szeged, 2005

Siberian_girl
K. B. Rottring: Heri Kókler és a mormon kannája

Nagyon is értem, hogy sokaknak mi a problémája a könyvvel, de véleményem szerint néha kell a szürke hétköznapok világába egy-egy ehhez hasonló kötet. Bár ez tényleg ízlés kérdése. Téli van rosszabbnál rosszabb szóviccekkel, melyek szerintem baromi jók, de tény, hogy néha már túlzás.

barbikaunatkozik
K. B. Rottring: Heri Kókler és a mormon kannája

Imádom ezt a könyvet. Annyit lehet az alpári, trágár poénjain nevetni, hogy egy idő után már a hasam is megfájdul tőle. Elég csak az első mondatot elolvasni és már garantált a nevetőgörcs. A nevek és lények átírása, a jelenetek…mind hozzá járulnak ahhoz, hogy egy nagyon szórakoztató pár órát el lehessen tölteni ezzel a könyvvel, bármikor.

AliceL
K. B. Rottring: Heri Kókler és a mormon kannája

Hát… nem tudom mit írjak erről. Már régóta kíváncsi voltam a paródiára, de nem éppen ilyesmire számítottam. Voltak benne jó poénok és igazából az alapötlet sem lett volna olyan rossz, viszont a legtöbb poén nekem kicsit sötét volt. A szóvicces részek általában tetszettek, meg a faviccekkel sem volt bajom. Az elnevezések is jól sikerültek. Mindent egybe véve olvasható, de újraolvasni biztos nem fogom.

K. B. Rottring: Heri Kókler és a mormon kannája

Lehet, hogy nem egy nagy irodalmi alkotás, de én szeretem, és már sokszor elolvastam. Most is azért vettem le a polcról, mert szerettem volna felvidulni és nagyokat nevetni, és ezzel a könyvvel ez mindig sikerül. Jó, néhol kicsit malac, meg a vége összecsapott az előkészítő részhez képest, de az a lényeg, hogy vicces. Jók a nevek (főleg a Krampusz Dupladurr), meg a szóviccek, meg a „tudományos szöveg” a Boáááról:)
(Valamelyik későbbi részben meg a rőzsegyűjtő anyóka tudományos leírása:)
Szeretem a paródiákat, néha ilyen is kell:)

lena91
K. B. Rottring: Heri Kókler és a mormon kannája

Már csak azért is elolvasom és megszerzem őket, hogy ott virítsanak a polcon az igazi HP-k mellett. A könyvek alapján készült Heri Kóklerek jobbak,mint a csak úgy írtak, mert össze lehet hasonlítani az eredetivel és néhol olyan jól ki tudják forgatni a szavakat és a történetet. Személyes kedvencem a Boááááá:))))

Kiss_Melinda_Éva P
K. B. Rottring: Heri Kókler és a mormon kannája

Elég fárasztóak a poénok. Egyszer talán olvasható, ha elég pihent állapotban van az ember hozzá.

Szűcs_Viktória_
K. B. Rottring: Heri Kókler és a mormon kannája

Igazság szerint nekem ez a humor bejött.
Nyilván voltak erőltetek nem vicces poénok, de sokszor hangosan nevettem.
Nem az évszázad könyve, de nem is utálom.
Egyszer olvasós vicces könyv volt :)

vbcsaba011
K. B. Rottring: Heri Kókler és a mormon kannája

A poénok jók voltak. Az elnevezések debilek, az egész könyv az. És egyenlőre nem jöttem rá, hogy ez jó vagy rossz dolog. Ha HP fan vagy, beleolvashatsz. Annyira nem rossz, a célt tökéletesen véghezviszi.

dynamail
K. B. Rottring: Heri Kókler és a mormon kannája

Mit is irhatnék. Ennyi egymás utáni szóvicc himor, ami a nyakamba ömlött, egy kicsit túlzás volt.

selene P

– Apa, vedd meg nekem ezt a felfújható halott gumibabát – kérlelte Rágó Máyfolt, de az apja leintette egy szigorú fejbeveréssel.
– Nem szégyelled magad ilyen léhaságokkal fárasztani, amikor ott van az évfolyamotokban megannyi kiváló élő nő is.
– Igen, de a gumibabával könnyebb, mert nem ellenkeznek, nem mondják azt, hogy fúj, de büdös a szád, hol voltál tegnap, miért nem hoztál ajándékot, nem egy másik nővel voltál tegnap éjjel, mikor fogsz újabb ajándékokat venni, mikor kéred meg a kezem, nekem pedig nem kell folyton megkérdeznem, hogy mikor hagyod már abba?
Lucifer Máyfolt ezen elgondolkodott, majd végül igazat adott a fiának, de mivel sóher volt, nem vette meg neki a halott gumibabát, így Rágónak tovább fájhatott a far… foga a nekromantikus légyottra.

Luna_Iceshard

– Kérlek – nyögte – ne menj vissza többet Rokfortba, mert a gonosz erők szolgái sajtot csinálnak majd belőled.
– Sajtot? – nevetett Heri. – Még hogy sajtot….?
– Igen, igen. – bólogatott elszántan Dolby.
– Na és miféle sajtot? – nevetett fölényeskedve Heri.
– Ementálit! – zokogta Dolby. – Tudod, amelyik telis-tele van lyukakkal.

16. oldal, 1.fejezet: Dolby, a monó manó

Luna_Iceshard

– Dolby rossz hírt mondott – siránkozott a monó manó. – Mennyire sajnálom, ó, nagy Heri Kókler! Ha kívánod, megbüntetem magam. Például elektrosokkot adhatnék magamnak egy walkmanelemmel. Kívánod, hogy ambulanter ellássam a bajomat?
– A világért sem! – állította meg az utolsó pillanatban Heri, aki nem szerette mások szenvedését élőben nézni. Ezért is nem volt beállítva a tévéjén a CNN.

16. oldal, 1. fejezet

Luna_Iceshard

– Mintha valaki megnyikkant volna abban a kukában – mutatott a gonosz nagyúr az ujjával arra a szemetesre, amelyben Heri is megbújt.
– Én nem hallottam semmit. – vallotta be Máyfolt.
– A rengeteg sátánista zenétől, amit totál hangerővel hallgatsz a walkmanedben, teljesen eltompult a finom hallásod, amit kitűnő vérvonalú őseidtől örököltél. – dorgálta meg az apja.
– Tessék? – kérdezte Máyfolt?
– Azt magyarázom, hogy süket vagy! – legyintett az apja rosszkedvűen.
– Nem is vagyok süket! – tiltakozott Máyfolt, miközben maximumra feltekerte a hallókészülékének állítógombját.

40. oldal, 4.fejezet: Hulladéktároló

Luna_Iceshard

– Most pedig szépen elmondod nekem, hogy mit tudsz a Mormon Kannájáról.
– Nem!!! – ellenkezett Dolby.
– De!!! – fenyegette meg Heri.
– Üss meg, kérlek! – könyörgött a kis mazochista.
– Nem!!! – gonoszkodott vele szadista módon Heri.

129. oldal, 12.fejezet: Merénylet

Luna_Iceshard

– Ha valaki tudni akarná, hogy mi a titok nyitja, a pókokat kellene figyelnie – mondta fennhangon Hibrid. – Meg a kutyámat kéne etetni, itatni. A kiskertemet gyomlálni, a házamat takarítani, a ruháimat kimosni, vasalni, satöbbi. De a bélyeggyűjteményemet nem kéne piszkálni, mert azért nagyon tudok haragudni.

179. oldal, 18.fejezet: Pók-pácban

selene P

Máyfolt bátrabb volt, mint ahogy Heri gondolta. Gondolkodás nélkül odasétált a hullatárolóhoz, kinyitotta a tetejét, belenézett, de mivel semmit sem látott, csak egy csomó hullát, megnyugodva visszacsukta a tetőt.
A biztonság kedvéért megkérdezte:
– Van itt valaki?
– Nincs! – válaszolta síri hangon Heri.
Máyfolt ettől megnyugodott, és elégedett képpel visszaindult az
apjához.

selene P

Heri megborzongott, mint a balszerencsés eszkimó a rosszul sikerült lékvágást követő szárítkozás után. Óvatosan lépkedett előre, amikor hirtelen megérezte, hogy mindjárt be fog lépni Rágó Máyfolt meg az apja, akit Lucifer Máyfoltnak kereszteltek el sötét lelkű szülei.

Luna_Iceshard

– Herikém, egyetlenem! Unytyi-punytyi kis bogárkám! Ébredj! – tolakodott be a brutális hang hősünk magánjellegű álomvilágába.

8. oldal, 1.fejezet: Dolby, a monó manó

Luna_Iceshard

Heri és Controlles boldogan ölelgette egymást, amikor a rosszkedvű bakó egy rántással kihúzta őket a Kényelmetlen Fotelből. Mivel az elhúzódó tárgyalás miatt lekéste a mozit, számíthatott rá, hogy barátnője, egy vérvörös hajú szépség, akibe halálosan szerelmes volt, úgy fogja kirúgni, hogy a lába sem éri majd a földet. (…)
(…) Heri a bakót kereste, de az addigra már nem volt a teremben.
Valószínűleg azért, mert elment.
Persze nem zárható ki az sem, hogy azért hiányzott, mert elrabolták a földönkívüliek, de erre nem sok jel utalt. Csak az a néhány gabonakör, amely azt a helyet övezte, ahol az előbb állt, na de mindegy…
Ha eltűnt, hát eltűnt.
Igazából senkinek sem hiányzott, csak a barátnőjének, de annak nagyon.
Szegény némber, valósággal halálra idegeskedte magát a hóhérja miatt. Valószínűleg ő volt az egyetlen élő ember, aki vágyott a hóhérra és türelmetlen volt, ha a fickó nem jött időben. Haláli, igaz?

65-67. oldal, 7.fejezet

Heri Kókler sorozat · Összehasonlítás