Wild ​at Heart (The Simple Wild 2.) 22 csillagozás

K. A. Tucker: Wild at Heart K. A. Tucker: Wild at Heart K. A. Tucker: Wild at Heart

From ​the internationally best-selling author of The Simple Wild comes the continuation of a woman's journey to Alaska and a life she never imagined for herself.

Calla Fletcher returns to Toronto a different person, struggling to find direction and still very much in love with the rugged bush pilot she left behind. When Jonah arrives on her doorstep with a proposition she can't dismiss, she takes the leap and rushes back to Alaska to begin their exciting future together.

But Calla soon learns that even the best intentions can lead to broken promises, and that compromise comes with a hefty price--a log cabin in rural Alaska that feels as isolating as the western tundra.

With Jonah gone more than he's home, one neighbor who insists on transforming her into a true Alaskan, and another who seems more likely to shoot her than come to her aid, Calla grapples with forging her own path. In a world with roaming wildlife that has her constantly watching over her… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2020

Penguin, London, 2023
ASIN: B086H3G8C6 · Felolvasta: Rebekkah Ross
446 oldal · ASIN: B07XVP7Y6K

Jonah Riggs · Calla Fletcher · Susan Barlow

Alaszka · Anchorage · Toronto

K. A. Tucker: Wild at Heart

Hál’ istennek a félelmem nem igazolódott be és ezt a részt is nagyon megszerettem. Az írónő most sem kapkodott, lassan bontakozott ki a történet. Jonah és Calla hatalmas fába vágták a fejszéjüket és kemény munkával, előlről kezdtek mindent. Nem izgultam halálra magam, de szerettem olvasni, mert nagyon könnyen bele tudtam magam képzelni Calla helyébe. Szegény lány, majdnem minden egyes nap összetojta magát a vadállatok, a szúnyogok, a földrengések és az erdőtűzek miatt. Jonah-val sokáig zökkenőmentesen mentek a dolgok, jó hangulatban teltek a hónapok spoiler, de a bajok az ő kapcsolatukat is utolérték…
Az új szereplők közül kettőt emelnék ki, őket nagyon jól eltalálta az írónő. Roy és Muriel – más-más okok miatt –, mély benyomást tettek rám. Egy idő után azon kaptam magam, hogy alig vártam a goromba fráter (Roy) feltűnését.
Örülök, hogy ez a rész sem fulladt romantikába. Alaszka gyönyörű tájai és vadállatai legalább annyi bekezdést kaptak, mint főhőseink érzelmei.

Csillagos tizes♥♥♥♥
Ha lehet, ezt a részt még jobban imádtam, mint az elsőt!
Egy cseppet sem vesztett a varázsából ez a sorozat.
Csodálom Calla kitartását, én rég feladtam volna Alaszkában a helyében, igaz nekem nincs is olyan motivációm, mint neki. :) :) :)
Jonah az egyik legszerethetőbb karakter számomra.
Egyszer– kétszer izgultam miattuk, hogy vajon hogyan tovább, de rendeződött a helyzet.
A mellékszereplők közül Marie-t off, és Toby-t kedveltem meg, valamint Muriel-t.
Kellett a lelkemnek most ez a könyv. ♥
Mindenképpen elolvasom befejező részt is. ♥

k_bius>!
K. A. Tucker: Wild at Heart

Nagyon tetszett ez a rész is, de azért az elsőhöz nem ért fel szerintem.
Sokáig húzódott ez az olvasmány, mert bevallom nekem az eleje egy picit unalmas volt. Habár imádtam Callát és Jonaht, a könyv feléig sok minden nem történt a lakásfelújításon, kertészkedésen, a kotnyeles Muriel parancsolgatásain kívül, na meg azon kívül, hogy Calla próbál hozzászokni, hogy az alaszkai vadon közepén él, ahol kilométerekre egy szomszédjuk sincs, és medvékkel, gyilkos szúnyogokkal, földrengésekkel meg jókora unalommal kell megküzdenie nap mint nap.
Őszintén csodálatraméltó, hogy mennyit változott Calla egy év alatt. Sokszor sajnáltam őt, mert bár Jonah is „hozott áldozatot” szerintem az övé össze sem hasonlítható Calláével. Ő igazán mindent feladott Jonahért, nem volt sok minden amivel elfoglalhatta magát a semmi közepén, mikor Jonah sokszor magára hagyta a munkája miatt.
Tetszett, ahogy a történet alakult a házsártos, goromba szomszéddal, Roy-jal, a végére, mindennek ellenére egészen megkedveltem.
Az utolsó néhány oldalon összetört a szívem Calláért, együtt izgultam vele és a szívem majd kiugrott a helyéről. Összességében nagyon jó volt ez a könyv, és az utolsó oldal után elégedetten tettem félre az Ebook olvasót.
Biztosan tovább fogom olvasni ezt a sorozatot, habár Marie eléggé unszimpatikus lett ebben a részben..

felícia97>!
K. A. Tucker: Wild at Heart

Az évindító olvasások mindig különlegesek,legalábbis szeretem ezt hinni,valahányszor kiválasztom az adott év első kötetét bízva abban,hogy azt fogja adni amire a választás során vágytam.Idén ez elsülhetett volna kevésbé jól is,figyelembe véve,hogy egy szeretett,és lezártnak gondolt történet folytatásának kíséreltem meg adni egy lehetőséget,hogy a lehető legboldogabban indítsam ezt az évet.Nagyon szkeptikus voltam, mikor először hallottam arról,hogy elkészült ez a kötet,de végül túl az olvasáson csak annyit mondhatok,hogy bár minden folytatás ilyen nagyszerű lenne,mint a Wild at Heart.Nem voltak lehetetlen elvárásaim,mindössze arra vágytam,hogy szeressem ezt a könyvet is úgy, mint az elődjét ez a kívánságom pedig teljesült is.Mivel már jó régen olvastam az első kötetet muszáj volt elővennem és fellapoznom,meglepő módon azonban még több mint egy év távlatából is rendkívül jól emlékeztem a sztori apróbb részleteire is.Ebben a borongós,hűvös időben pedig végül ismét nekivágtam Alaszka vad vidékeinek Calla-val,és olyan utazás volt ez, amit imádtam az első oldaltól az utolsóig,a vicces és kalandos percektől egészen a küzdelmesekig.A történet ott folytatódik,ahol elbúcsúztattuk.Calla élete a veszteségek és az alaszkai út után nem a régi többé,de nem ő az egyetlen, aki nem tudja ugyanúgy folytatni a napjait ahogy azelőtt…Mikor Jonah az egykor seggfejnek hitt bozót pilóta felbukkan Calla ajtajában Torontó-ban,hogy ismét megrengesse a lány világát és egy közös,örökké tartó kalandra hívja,Calla végül a szívére hallgat és fejest ugrik az ismeretlenbe, immár Jonah-val az oldalán.De elég lehet-e vajon a szerelem,hogy két ennyire különböző embert összetartson egy olyan vidéken,ahol minden nap újabb kihívásokkal és veszélyekkel kell szembenézniük és megküzdeniük? Hát bizony nem volt egyszerű út amit hőseink bejárnak,bármennyire is álomszerűen indult a közös élet.Városi lányként Calla-nak nem kevés dologgal kellett megbarátkoznia;a zord és kiszámíthatatlan időjárástól és természeti katasztrófáktól,a vadállatokig,és bizony Jonah munkájából kifolyólag a magánnyal és félelemmel is.Átéreztem milyen nehéz lehet úgy megélni minden napot,hogy aggódsz azért akit szeretsz,mert ez a személy minden alkalommal az életét kockáztatja a munkájáért,és hát hősnőnknek sem ment egyszerűen elfogadni mindezt.Tetszett,hogy az írónő nem festett álomvilágot,hanem a szép és romantikus percek mellett igenis megmutatta egy ilyen kapcsolat nehézségeit és buktatóit.Az élet nem mindig szép,és ez bizony igaz volt Calla és Jonah életére és szerelmére nézve is,hiszen bármennyire szeretik is egymást a problémákkal meg kell küzdeniük ha együtt akarnak maradni,ez pedig nem megy egyik napról a másikra.Calla az első kötet óta hatalmas változáson ment keresztül,és itt is oldalról oldalra fejlődik ahogy az alaszkai élet a részévé válik,márpedig ez sem kis akadály hiszen ahogy a párkapcsolati buktatókon,úgy a vad alaszkai tájon való élet bemutatásán sem finomkodott az írónő,ami bár egy részről csodaszép,mégis veszélyes és kiszámíthatatlan.Szerettem Calla-t,látva mennyit változott és küzdött hogy boldog legyen az új életük,és bár hibázik nem is egyszer,szerintem nincs nő aki ne tudna azonosulni és együtt érezni a dilemmáival.Jonah-val kapcsolatban hasonlóan éreztem,még ha néha jól megcsapkodtam volna a forrófejűsége miatt,meg a végén amikor ránk hozza a frászt ez az öntörvényű Yeti :D,de mindent meg tudtam bocsátani látva mennyire szereti Calla-t.Imádtam a közös perceiket,és sokat nevettem Calla bénázásain,de ugyanúgy átéreztem vele a nehéz pillanatokat is.Élvezet volt ismét megismerni új tájakat és életstílust,mert a részletes leírásoknak köszönhetően nem csak bejárhattam a világ egy olyan részét amit máskülönben sosem ismernék meg,hanem úgy éreztem mint ha én is ott lennék.Új,érdekes szereplőkből is kaptunk bőven, a legnagyobb jelentőséggel az igazi diktátor háziasszony Muriel(néha az örültbe kergetett komolyan :D) és a mogorva, magának való szomszéd Roy bírtak,mivel ők ketten nem akármilyen színt vittek mind a történetbe,mind Calla életébe. :) Annyira örülök,hogy esélyt adtam ennek a folytatásnak amiben @Szilvi00 értékelése hatalmas szerepet játszott,úgyhogy köszönettel tartozom! ;) Igaz, ha valaki körömlerágósan izgalmas történetre vágyik,az nem ezt a sorozatot kereste,de én nem is ezért vettem kézbe,hanem mert szerettem az első kötet és egy tartalmas és szeretnivaló utazásra vágytam és ilyen tekintetben nem is okozott csalódást.Nyilván az első kötet érzelmi csúcsát nem ugorja meg,de ez a rész nem is arról szól,és bevallom,nem is szerettem volna még egyszer átélni azokat a fájó perceket.Köszönöm K.A Tucker-nek, hogy megírta ezt a könyvet,mert egy vérbeli kételkedőnek is bebizonyította,hogy néha igenis megéri kockáztatni akkor is ha elsőre nem mindig gondolnánk,hogy megéri. :)

AmelieRichtfox>!
K. A. Tucker: Wild at Heart

Kicsit hadilábon állok ezzel a kötettel. Az első része nagyon tetszett a sorozatnak, de úgy érzem, joggal féltem a folytatástól.
A hangulat és Alaszka most is bejött, az írónő stílusát is kedvelem, de elég eseménytelen volt. Mivel alapból arról szól, hogyan próbálnak Calláék beilleszkedni új közös életükbe, ezért nem is igazán vártam pörgős cselekményt, de ennél több izgalomra számítottam azért. Calla hozzáállása nagyon sokszor idegesített, és nem egyszer forgattam meg rá a szemem. Tőlem elég távol áll ez a nagyvárosi, könnyebb a boltból megvenni és mindenre is költök, ha nincs is rá szükség stílus, de elfogadtam, nálunk nem így működnek a dolgok. Ennek ellenére a sokszori hisztirohamait nem mindig tudtam megérteni. Persze, sokszor jogosan akadt ki, de ugyanakkor tudta, mire vállalkozik.
Jonah inkább mellékszereplőként szerepelt a kötetben, mint volt szerves főszereplője, amit nagyon sajnáltam. Mabelék is hiányoztak, de az új szereplőkkel is ki tudtam békélni. Roy az egyik legérdekesebb szereplő volt, szerintem, az ő jeleneteit szívesen olvastam.
Nem vagyok biztos benne, hogy kíváncsi vagyok a folytatásra.

hiviki P>!
K. A. Tucker: Wild at Heart

A második rész hangulata is hasonló volt, mint az elsőé, kicsit talán kevésbé szomorú.
Calla és Jonah közös élete nem mentes a problémáktól, jó volt róluk olvasni. Kicsit hiányzott Agnes és Mabel, ebben a részben szinte alig szerepelnek, de érdekes és szerethető karakterek az új szereplők is.
Igazán tetszett, ahogy Calla magára talált Alaszkában egy új településen, ahogy átjutottak a problémákon Jonah-val közösen.
Alaszka és a táj leírása még mindig meseszép, továbbra is szívesen megnézném, bár ahogy a szúnyogokról ír, biztos nem nyáron mennék :)

blankaveronika I>!
K. A. Tucker: Wild at Heart

Hozta az első színvonalát, ami önmagában is megérdemel egy-két csillagot, ha a sorozatok átkát is figyelembe vesszük.
Alaszka továbbra is meglepetéseket tartogat, nem várt fordulatokat, új helyeket, új arcokat. Valamiért a szívemhez nőtt ez a történet, de e mellett muszáj kiemelni, hogy a szerző nagyon jól ír, könnyedén, és a legjobb pillanatokban teremt feszültséget.
Egyáltalán nem az a könnyed sztori, amit az elején, még az első kötet előtt gondoltam. Komoly problémákat is feszeget és egészen jól festi le azokat a problémákat, amikkel az együttélés első szakaszában találkozik az ember.
Kíváncsian várom, hogy hogyan zárul Calla és Jonah története.

learnelle>!
K. A. Tucker: Wild at Heart

Az elején aggódtam, hogy nem fogja megütni az első könyv szintjét, de ha egy könyv/könyvsorozat lehet jó akkor ez annál is jobb. Imádtam Callát és Jonah-t együtt, imádtam az új karaktereket akiket megismertünk. Roy karaktere szerintem az egyik legjobb mellékszereplőnek sikerült, egyszerre találtam szórakoztatónak, meghatónak és idegesitőnek a viselkedését. Lehetett tudni, hogy nehéz lesz az élet és hosszúak lesznek a napok Alaszkában, de a végén csak sikerült Callának megtalálnia azt amivel le tudja foglalni önmagát és egy fiatal szeleburdi lányból egy érett felnőtt nővé vállnia. Szerettem olvasni, ahogyan kisérletezik a hátkörnyéki teendőkkel, ahogy próbálkozik kiigazodni a konyhában, ahogy mindenáron meg akarja törni Royt és össze akar barátkozni vele, ahogy legyőzi a félelmeit és végre a saját lábára áll, igazán egy nagyon erős női karakter lett belőle igy a második könyv végére.
Ezt a részt is természetesen imádtam, automatikusan megy a kedvencek közé, mert ott a helye és…kezdem is az következőt :D

“Merry Christmas, Barbie.”
I tip my head back to catch his lips with mine. “Merry Christmas, you big, angry yeti.”

Szilvi00 P>!

I can’t remember what it feels like not being in love with you, Calla.

Szilvi00 P>!

I need you in my life like I need to fly. Like I need this Alaskan air. More than I need this air.

Szilvi00 P>!

“I’ll have the bison burger and the pale ale on tap.” Jonah folds the lodge’s menu and hands it back to Chris. “And Calla will have a steak knife to drag across my jugular.“

Szilvi00 P>!

It’s strange how your relationship can feel impenetrable one day and vulnerable the next – with a misunderstanding, a few words, and a mountain of repressed worries that finally swell to the surface.

Szilvi00 P>!

Rings and a ceremony … that’s all for show. It’s the day-to-day stuff that makes a real marriage, and out here where the winters are long and cold, you don’t wanna be at odds with your other half, believe me. You’ll need him.

Szilvi00 P>!

I’m trapped in a log cabin in the woods, with a goat and a raccoon and no driver’s license. A crazy woman with a gun just told me I’m making strawberry jam and growing cabbage this year. Frivolous spending is all the joy I have!

Kapcsolódó szócikkek: Calla Fletcher
B_Kittina >!

He’ll always be wild at heart, and there is no way to tame or change him.

Szilvi00 P>!

Now I’m a twenty-six-year-old who failed her driver’s test because she backed into a damn moose! I’ll bet this has never happened in the history of road tests!

Kapcsolódó szócikkek: Calla Fletcher
B_Kittina >!

“So, you can do that around here? Just give someone a gun for their birthday? And they can go lock it up in their car and take it home and do … whatever with it?” Diana asks soberly.
“As long as they’re not certifiable or a criminal.” He smirks. “Is there something we should know about Calla?”
“Oh yeah, she’s certifiable all right. Certifiably in love with you,"

The Simple Wild sorozat · Összehasonlítás