Ten ​Tiny Breaths – Tíz apró lélegzet (Tíz apró lélegzet 1.) 658 csillagozás

K. A. Tucker: Ten Tiny Breaths – Tíz apró lélegzet

Négy ​évvel ezelőtt Kacey élete borzalmas fordulatot vett, mikor egy részeg sofőr miatt elvesztette szüleit, a barátját és a legjobb barátnőjét. A baleset emléke még mindig kísérti, még mindig hallja édesanyja utolsó lélegzetét, és nem akar mást, mint hátrahagyni a múltat. Kacey és tizenöt éves húga, Livie, két buszjeggyel felfegyverkezve maga mögött hagyja a michigani Grand Rapidsot, hogy mindent újrakezdjen Miamiban. Először alig tudnak megélni, de Kacey nem aggódik. Ő mindennel elbír – kivéve titokzatos szomszédjával az 1D lakásból.

Trent Emersonnak ragyogó kék szeme van és mély gödrécskéi az arcán, mikor nevet. És hibátlanul egyensúlyozik a jó fiút a veszélyestől elválasztó, ellenállhatatlan vonalon. Tragikus múltja miatt Kacey eldöntötte, hogy senkit sem enged közel magához, de a kettejük közötti vonzalom tagadhatatlan, és Trent minden eszközt felhasznál, hogy bejusson a Kacey szívét védő falak mögé – akár még egy olyan titokról is hajlandó lerántani a leplet, ami… (tovább)

Eredeti mű: K. A. Tucker: Ten Tiny Breaths

Eredeti megjelenés éve: 2012

Könyvmolyképző, Szeged, 2017
352 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633990544 · Fordította: Szujer Orsolya
Könyvmolyképző, Szeged, 2014
352 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633990551 · Fordította: Szujer Orsolya
Könyvmolyképző, Szeged, 2014
352 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633990544 · Fordította: Szujer Orsolya

Trent Emerson · Kacey Cleary · Nora Matthews · Livie Cleary · Mia Matthews · Ben Morris · Dan Ryder · Dr. Stayner · Olivia Cleary

ZitussKa P
K. A. Tucker: Ten Tiny Breaths – Tíz apró lélegzet

A megjelenès óta eltelt utóbbi 2 èvben, mondhatom kapott hideget ès meleget egyaránt ez a törtènet. Mègis bizton állíthatom, hogy ennek ellenère számomra fontos ès meghatározó helye van a szívemben ès feltett szándèkom az èvek során ismèt újraolvasni. Akár többször is. Egy jó könyv mindig velünk marad ès minden alkalommal felfedezhetünk benne valami újat, ami addig elkerülte a figyelmünket.
Ez a könyv sírásra fakaszt ès nevetèsre kèsztet:) Azon könyvek közè sorolom, amik hatással vannak a rekeszizmomra, a szívemre, a gondolataimra, ès a könnycsatornámra. De legfőkèppen rám. Az èletemre. Picit azèrt minden könyv elgondolkodtad bennünket, ès hozzánk ad valamit.
Egy csapás után meg kell tanulni megbocsátani, ès nem haragudhatunk örökkè mindenre ès mindenkire. Tudni kell felejteni, túlèlni ès újrakezdeni mindent. A fájdalmas törtènèsek után pedig megerősödve tovább sètalni. Mint Kacey ès Trent. Imádom őket.
Csak lèlegezzünk. Az már kezdetnek megteszi!
Alig várom a következő újrázást:)❤

vikcs P
K. A. Tucker: Ten Tiny Breaths – Tíz apró lélegzet

Atyaég!!! Imádtam!!! Úristen. Még mindig nem térek magamhoz.
Ez a könyv valami csodálatos volt! Bevallom, valamiért tartottam tőle az elején, bár fogalmam sincs miért. Az egész, első szótól az utolsóig magával ragadó, gyönyörű.
Annyira megérintett, olyan szinten, hogy én is csodálkozva néztem, miközben olvastam. Érzelmek teljes skálája játszott a lelkemben… együtt nevettem, sírtam, féltem, izgultam, szomorkodtam és boldog voltam a szereplőkkel.
Kacey egy nagyon tökös csaj, akinek nagy szörnyei vannak a múltjában, emiatt kicsit kifordult magából, és nehezen enged közel magához bárkit is. Nem hagyja magát, szókimondó, ráadásul kick-boxozik is. Livie, a húga, egy nagyon szerethető személyiség, akiből sajnos keveset kaptunk, végig a nővére mellett van, és mindent megtesz, hogy visszakapja szeretett nővérét, aki nem képes teljesen túllépni a traumán.
És ekkor jön Trent … Te álompasi. Legszívesebben kitéptem volna a lapok közül és … khmmm..hát, én is azt csináltam volna vele, amire Kacey is gondolt. Ez egy csoda pasi. Gyengéd, érzelmes, figyel Kaceyre, törődik vele, segíteni akar neki, van benne egy kis pajzánság ami elegendő a szexi testéhez, és a csodálatos belső tulajdonságaihoz.
Nagyon élveztem minden egyes történést a lapok haladásával, nagyon sokszor megmosolyogtatott, volt amikor a szívem összeszorult, sőt, ami ritkán van, még fel is kiáltottam néha, vagy éppen szinte vergődtem, hogy „úristen, ne már”.
A fordulatot már előre sejteni lehetett, de még így is atombombaként csapott le az emberre.
A mellékszereplőket is imádtam, egytől egyig csodálatos emberek. Az ő szerepükkel is van egy fontos levonható tanulság: „Ne a külső alapján ítélj.” Ami persze nagyon nehéz a mai világban, de sokszor pont azok húznak ki a víz alól, miközben fulladozunk, akiktől nem is számítanánk rá.

Nem tudok többet mondani, csak annyit, hogy olvassátok. :)
Várom a többi részt mihamarabb!

Lillsz

„Egy… Kettő… Három…”
Hogy én ezt mennyire imádtam! *-* Megható volt, fájdalmas és vicces. :') Néha felnevettem néha bekönnyeztem… spoiler
Mia : Imádnivaló!
Kacey : Igen erős és bátor!
Ciklon : Az a lány nő, akit első ránézésre egy ribinek titulálnának pedig nem az!
Trent : Ohh Trent… Szeretlek! ❤ 5/5

DarknessAngel P

Lélegeztem. Éreztem. Szerettem.

Egy újabb tökéletes példánnyal bővült a Miért halogattam eddig? listám. Persze tudom a miért okát. Féltem még egy gyászos könyvet a kezembe venni, hogy ez is az a „tipikus” sztori lesz, amiben a megtört szereplőkre még hosszú út vár a gyógyulásig, és az út során vár majd rájuk pár bukkanó, de a végére szerencsésen átvészelik és túlélik.
Igazam lett, ez az a könyv. És én teljességgel imádtam!♥

Imádtam, mert a szereplők a szívemhez nőttek.
Imádtam, mert senkinek sem volt könnyű, mégsem adták fel.
Imádtam, mert fájt, és mert megmosolyogtatott.
És imádtam, mert mérhetetlenül gyönyörűséges volt.

Habár a nagy csavarra én már hamarabb rájöttem, még úgy is tudott később meglepetést okozni. Trent Emerson, el sem hiszem mennyi érzést kicsikartál belőlem is. Volt egy rész, amikor nagyon szerettelek volna utálni, de egyszerűen nem ment. Nálam könnyen jön a megbocsátás. Főleg az olyanoknak akik segíteni akarnak.
Örülök, hogy a Tíz apró lélegzetben nemcsak Kacey, de Ciklon is megkapta a maga happy endjét. Alig várom, hogy a többiek könyvét is olvashassam.
Nagyon megszerettem ezt a furcsa, de annál érdekesebb baráti kört. :)

K. A. Tucker: Ten Tiny Breaths – Tíz apró lélegzet

Ez, ez fantasztikus volt. Igazából nem is akartam elolvasni, csak gondoltam belenézek, de már a prológus megnyert magának és gondoltam folytatom egy picit. Hát, az lett belőle, hogy kiolvastam. A szív zenéje után nem gondoltam volna, hogy befogadóképes lesz az ilyenekre a gyomrom, de szerencsére semmit csöpögős romantikáról nem volt szó. Meg persze, annyi jót is hallottam róla, hogy úgy gondoltam nem az én ízlésem lesz, mert valamilyen rákos könyvre, vagy nem tudom mire asszociáltam. Szerencsére nem az kerekedett ki belőle…

Mindent imádtam benne. A főszereplőnk a keményebb fajtából származik, és kick-boxol, ami nekem nagyon bejött. Trentet az első mosókonyhás incidens óta megkedveltem. Nem volt olyan szereplő, akit ne szerettem volna. :) Mia, Ciklon,Livie, Dan, Tanner…
Igaz, a főszereplőknek megint voltak múltbéli problémái, de most nem érdekel, pont így egész. Nem mondom, a közepétől már rájöttem, hogy ki Trent, és hogy mi is történhetett, azonban ez nem vont le semmit a történetből.
Aztán a vége felé már elkezdtem idegeskedni, és csapkodni, hogy ha öt oldal alatt nem lesz meg amit akarok, akkor itt fogok összeomlani, de végül meglett. Azt hittem függővég lesz, de szerencsére nem. És alig várom, hogy megjelentessék a többi részét is.

Naiva P
K. A. Tucker: Ten Tiny Breaths – Tíz apró lélegzet

Sokat gondolkoztam azon, végül hány csillagot is ér ez a könyv nálam. Mostanság csömöröm van a sanyarú sorsú fiatalokról szóló könyvektől, ha azokban nincs valami plusz. A történet kissé lehangoló, míg a szereplők közötti romantikus szál aranyosnak nevezhető. Számomra egy könyvnél sok esetben fontosabb a karakterek szerethetősége, mint maga a történet. Főleg, ha már E/3-ban kell végigolvasnom. Kacey-t viszont nehéz volt szeretni és ezzel most nagyon visszafogtam magam. Egy elviselhetetlen, borzalmasan rossz karakter képes a 0 alá redukálni egy jó történetet. Nálam a mellékszereplők mentették meg a történetet. Sokáig gondolkoztam a 3-as és a 4-es között és még mindig nem tudtam eldönteni. Talán majd Trent története segít, hogy jobban megértsem őket.

Orsi999
K. A. Tucker: Ten Tiny Breaths – Tíz apró lélegzet

Szerintem ennek a könyvnek az olvasását halogattam a legrégebb óta.
Egy kicsit csalódtam ebben a könyvben. Valami jobbra, érdekesebbre számítottam. Előtte rengeteg 5*-os értékelést láttam erről a könyvről, így elég nagy elvárásokkal kezdtem neki. Igazából azt nem mondanám, hogy nem volt jó, mert jó volt, de lehetet volna jobb is. Még talán azt is tudnám mondani, hogy 1-2 helyen sablonos volt, de őszintén ez engem nem zavart, mert teljesen lekötötte a figyelmemet. Alig tudtam letenni.
A szereplők semlegesek maradtak a számomra. Senkit se sikerült különösebben megkedvelnem, megszeretnem.

Viktória_Erdei
K. A. Tucker: Ten Tiny Breaths – Tíz apró lélegzet

Most veszek egy… kettő… három… tíz apró lélegzetet. Tökéletes könyv. Volt olyan pillanat, amikor majdnem könnyeztem. Megérintett, felkavart. A vége felé a csavar, wow. Újraolvasós.

K_A_Hikari
K. A. Tucker: Ten Tiny Breaths – Tíz apró lélegzet

„Szeretnélek megmosolyogtatni. Őszintén megmosolyogtatni. Mindig”

Veszteség, bűntudat, megbocsájtás.
Ha kulcsszavakban kellene megfogalmaznom a regény lényegét, ezt mondanám.
Elkezdtem, és kevesebb, mint egy nap alatt be is fejeztem.
Annyira nagyon reménykedtem abban, hogy minden karakter megkapja azt a feloldozást, amit érdemel.
Tíz..apró…lélegzet. Megragadni, érezni, és szeretni kell őket. Szeretni kell az életet.

Bővebben: http://irasaimtarhaza.blogspot.hu/2015/02/k-tucker-tiz-…

anikho

NEWS!
Az előzménykötet elolvasása után újra kellett olvasnom ezt is. És mondhatom, teljesen új megvilágításba került a történet. Jobban megértettem Kacey-t, így nem volt annyira idegen a viselkedése. Trentbe meg majdhogynem beleszerettem. Ennek a könyvnek igen is szüksége volt az előzményre, így teljes az egész. Javítottam a csillagon is, ezek fényében már megadom az 5 csillagot. :)

——————————-….———————--…..————————————…..—-

A borító számomra teljesen más hangvételt sugárzott, mint amit a lapokon olvastam. Ez nem jelent rosszat, kellemesen érintett ez a meglepetés. Tetszett a könyv tagolása; a gyász feldolgozásának, a megbocsátás elérésének állomásai köszöntek vissza.

Kacey egy összetört lány, aki tudja magáról, hogy nem tudja feldolgozni azt, ami vele történt, ezért kreál magának egy új személyiséget, – aki perverz szóvicceket használ, aki egyből ráveti magát egy pasira – , és a víz alatt hagyja a régi énjét megfulladni. Aztán jön Trent, aki meglátja őt magát, és felhúzza a felszínre.

Nem újdonság az az érzés, hogy ha meglátsz egy csúcs pasit, egyből magadnak akarod, és van olyan is, hogy átfut a fejedet, hogy egyszerre letepered. De azért olvasva teljesen más volt, úgy érzem nem illett az ilyen jellegű viselkedés egy lelkileg ingatag lányhoz, aki erős kitinpáncéllal vértezte fel magát a külső hatások ellenében. Nekem szükségem van arra, hogy teljesen át tudjam élni a szerelmi szálat, hogy a főszereplőkkel együtt kezdjek el vonzalmat és kötődést kialakítani a másik fél iránt. Itt ezt nem igazán kaptam meg, szerintem az ismerkedés fázisát úgy ahogy van átugrottuk.

A mellékszereplők kedvesek és egyszerűek. Mindig mindegyik azt csinálta, amit vártam.. ám, mégis megleptek azzal, hogy mindenki annyira jó volt és kedves és segítőkész! Nem tudok ennek őszintén örülni, ilyen szerintem nincs. :D

Sokáig 4 csillagot akartam adni, de Trent titka annyira meglepett, hogy emelnem kellett egy fél csillagot pluszba. Álmomban sem gondoltam volna erre a lehetőségre. Nagy, bravúros csavar! :) Mindazonáltal, ha a megoldása ennek az egésznek személyesebb lett volna, olvashattam volna egy gyönyörű, megható párbeszédet vagy jelenetet, talán megadtam volna az 5 csillagot.
Talán a következő könyvben sikerülni fog.

Black_widow

– A múltunk nem határozza meg, kik is vagyunk.

34. oldal, 2. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: múlt
Vivi_

Tíz apró lélegzet. Ragadd meg őket! Érezd őket! Szeresd őket!

Vivi_

Folyton azt akarják, hogy beszélj. Én pedig nem akarok mást, csak csendben maradni.

Zsani1418

– Te pedig biztos Mia hercegnő vagy. Már sokat hallottam ám rólad.
Mia csücsörít, és egy egészen picit kijjebb hajol rejtekhelyéről.
– Tényleg?
Trent bólint.
– Nos, hallottam egy bizonyos Mia hercegnőről, aki szereti a jégkrémet. Az csakis te lehetsz, ugye?
Mia lassan bólint, majd odasúgja az anyjának:
– Hallottad ezt, anyu? Az emberek tudják, hogy hercegnő vagyok!
Mindenki elneveti magát.

Kapcsolódó szócikkek: Mia Matthews · Nora Matthews · Trent Emerson
Vivi_

A lányok nagy hülyeségeket képesek művelni, amikor elvakítja őket a szerelem.

SzAngelika

Sosem lennék képes gyűlölni téged. Add oda nekem a szívedet, Kacey. Én pedig mindent elfogadok, ami vele együtt jön.

perpetua P

– Csak lélegezz! – mondta mindig anyu. – Tíz apró lélegzet… Ragadd meg őket! Érezd őket! Szeresd őket!

Prológus

Kapcsolódó szócikkek: Kacey Cleary
Łauraa

– Korodbeliekkel kellene inkább töltened az idődet, Livie. Mondjuk fiúkkal.
Dacosan megfeszíti az állkapcsát.
– Ha már nem lesznek idióták, akkor az is lesz. De addig is az öt évesekbe több értelem szorult.