The ​Unlisted – Az arc nélküli csapat (Az arc nélküli csapat 1.) 11 csillagozás

Justine Flynn – Chris Kunz: The Unlisted – Az arc nélküli csapat

Miért ​akarja ez a titokzatos szervezet zombiként irányítani a fiatalokat?

Dru Sharma a fogorvostól fél a legjobban a világon. Úgyhogy amikor az iskolában kötelező fogorvosi vizsgálatot tartanak, ráveszi egypetéjű ikertestvérét, Kalt, hogy helyettesítse.

Dru és Kal nem tudja, hogy a vizsgálatot a Határtalanság Csoport kezdeményezte. Ezt a titokzatos szervezetet pedig nem kizárólag a tanulók fogainak állapota érdekli. A Határtalanság irányítani akarja a szívét, elméjét és testét minden fiatalnak az egész világon. Kal és a többi diák hamarosan különleges erőre tesz szert, míg azok a gyerekek, akik ellenálltak, kezdenek eltűnni.

Dru, aki „listázatlan” – vagyis nem áll a Határtalanság Csoport irányítása alatt –, és Kal versenyt futnak az idővel, hogy felfedjék az igazságot. Egy bujkáló tinédzser csapat segítségével mindent meg kell tenniük, hogy megállítsák a Határtalanság Csoportot, mielőtt túl késő lenne. Könyvként még sokkal élvezetesebb, mint a… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2019

Kiadói ajánlás: 12 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek Könyvmolyképző

176 oldal · ISBN: 9789635970858 · Fordította: Palásthy Ágnes
176 oldal · ISBN: 9789635970865 · Fordította: Palásthy Ágnes
176 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634578253 · Fordította: Palásthy Ágnes

deen>!
Justine Flynn – Chris Kunz: The Unlisted – Az arc nélküli csapat

Minden előzmény nélkül csöppentünk bele ebbe a történetbe, majd megjelentek a már listázatlanok, akikről vajmi keveset lehet tudni. Az ikrek sem lopták be magukat a szívembe. Egyik szereplő sem volt több egy leírt karakternél, mert a személyiségük egyáltalán nem nyilvánult meg, kivéve persze, hogy Dru retteg a fogorvostól. Ehhez még jöttek a logikai bakik, a rettentően alacsony oldalszám és ebből következően a magyarázatok hiánya. Se füle, se farka cselekmény, ami inkább hasonlít egy rövid forgatókönyvhöz, de annak is összecsapott.

AdriiV>!
Justine Flynn – Chris Kunz: The Unlisted – Az arc nélküli csapat

Nem voltunk egy hullámhosszon. Nagyon nem.
Dru rettenetesen fél a fogorvosoktól, ezért amikor az iskolai fogászaton rá kerülne a sor, megkéri egypetéjű ikertestvérét, Kalt, hogy menjen be helyette (megint). Azonban egyikőjük se gondolta, hogy ezért az apró csínyért mekkora árat kell majd fizetniük…
A The Unlisted egy rendkívülien átlagos történet. Olvastatta magát, bár a kemény 176 oldalával nem volt az olyan nehéz feladat. Volt egy-két csavar benne, ami ténylegesen meg is lepett, de így is menthetetlen maradt a történet. Akkor miért is adtam rá 3,5 csillagot? Nos, ha végig úgy tekintettem volna rá, mint egy VP könyvre, akkor biztosan alacsonyabbra értékeltem volna. Viszont az első 50 oldal után próbáltam úgy gondolni rá, mintha egy Cool Selection kötetet olvasnék, és úgy az apró logikai hibáival spoiler el is ment. Az viszont plusz pont, hogy a szerzők belecsempészték az indiai kultúrát, meg egy-két sydney-i látványosságot.
A szereplőkről sem jobb a véleményem. Az ikrek hagyján, de a listázatlanok*…na, ők nem egyszer okoztak nekem fejfájást. Egyszer túl óvatosak, már-már paranoiások voltak, másszor meg épp az ellenkezője. Egyedül Jacob-ot tudtam valamennyire megkedvelni, meg talán Rose-t, a másik két lány inkább csak kolonc volt a hátukon. Akit viszont igazán meg tudtam kedvelni, az ikrek nagymamája volt. Tipikus aranyos nagyi, aki a családját szívvel-lélekkel szereti (:
Nem hiszem, hogy folytatni fogom ezt a sorozatot. Úgy érzem, már kinőttem rég abból a korosztályból, akiknek eredetileg szólna. Ha a kiadó esetleg látná az értékelésemet, akkor átgondolhatnák, hogy ezt a sorozatot áthelyezhetnék a Kaméleon könyvekhez.

*Ez inkább a fordító/szerkesztő/kiadó hibája, nem a szerzőké:
off

barbesz93>!
Justine Flynn – Chris Kunz: The Unlisted – Az arc nélküli csapat

Nagyon érdekes, izgalmas kis kötet, kár, hogy ilyen rövid és várni kell a folytatására. Én a sorozatot nem láttam, így nekem a történet maximálisan új. A titokzatos szervezet még nem igazán világos, sok minden nem derült ki róluk, mit akarnak vajon a gyerekektől?
Az ikrek vajon hogy fogják továbbra is fenntartani a látszatot, mikor derül ki a turpisság? Már a családban sem bízhatnak, vajon néhány gyerek ki tudja játszani a rendszert, együtt sikerül nekik a háló elől elmenekülni? Mikor lesz folytatáááááássss?????

Mária_Bacsáné_Tóth>!
Justine Flynn – Chris Kunz: The Unlisted – Az arc nélküli csapat

Őszintén remélem, hogy ez a Folytatása következik… szöveg nem kamu. És hogy nem valami hosszú távú tervben szerepel a kiadása, mert nagyon-nagyon kíváncsi vagyok, mi lesz most. Szörnyen emlékeztet Manon Fargetton A lista című könyvére. De eszembe jutott Neal Shusterman-tól a Bontásra ítélve is. Legalábbis annyiban, hogy mindháromban egy kisebb csapatnyi gyerek áll a rendszerrel szemben, ők próbálják kinyomozni, mi is történik. És gondolom, a későbbiekben majd kitalálni, hogyan is állíthatnák meg. Rájöttem, hogy én ezeket a történeteket iszonyú izgalmasnak találom! Bebizonyosodott, hogy nem kell ám mindig szövevényes mondavilágot gyártani egy történet mögé, hogy lebilincselő legyen – sőt, néha az többet árt, mint használ.
Mindössze egyetlen dolgot nem értek: miért kellett ezt így szétdarabolni? Az eredeti nyomtatást, ami 256 oldal volt, nálunk sikekrült 176-ra kihozni. Szinte egy lehelet az egész. És a többi sem igen lesz hosszabb. Ezt akár még egyben is elbírták volna a nyomdagépek. Nem ez lett volna az első alkalom, hogy egy sorozatnak több része jelenik meg egy kötetben. Tényleg remélem, hogy nem ülnek majd rajta, mint a kotlós. És főként nem kaszálják el! off Jelentek már meg gyengébb történetek első-második kötetei alig 2-3 hét különbséggel, jó lenne, ha végre valami érdekesnél is alkalmazná a kiadó ezt a szép „szokást”.

Könyvmolyocska1 >!

Az elhagyatott sikátor Sydney sötét, koszos, elfeledett részében nem volt teljesen vaksötét – de majdnem.

Könyvmolyképző KU>!

A furgon ajtaját bentről feltépték, és kitapogatózott a járműből egy törődött, zúzódásokkal teli tinédzser. Túlságosan nagy fehér kezeslábast viselt, és rettegés ült az arcán. Tekintetével végigpásztázta a sikátort, aztán biccentett valakinek a furgon belsejében. Előmászott két másik tinédzserlány, meg egy fiú, ugyanolyan kezeslábasban. Úgy tűnt, az ütközés ellenére mindnyájan jól vannak. Hirtelen sarkon fordultak, és rohanni kezdtek végig a sikátoron, mintha az életük múlna rajta.

Könyvmolyképző KU>!

Ahogy az ikrek átvonultak a kijelölt futópályához, Dru a testvéréhez hajolt.
– Bármitől vagy is olyan erős, bennem ez nincs meg… Nem bukhatok meg ezeken a felméréseken, különben tudni fogják… Muszáj fedezned.
Felelet helyett Kal erősen gyomorszájon vágta Drut.
Dru kétrét görnyedt, a gyomrát markolászva, és nyögve.
– Miss Biggs! – kiáltott a nőnek Kal – A testvérem rosszul van.

Könyvmolyképző KU>!

A képernyő még mindig sötét volt, de hallani lehetett Kymara hangját, amint azt kiabálja:
– Ne bízzatok senkiben! Semmi nem az, aminek látszik!
Ekkor a kép rázkódni kezdett – leejtették a telefont –, és az utolsó kép, amit láttak, egy bakancs talpa volt, amely mintha éppen rátaposott volna a képernyőre.

Könyvmolyképző KU>!

Ebben a pillanatban egy fekete furgon fordult be nagy sebességgel a sarkon. Tim meglátta, és úgy kezdett rohanni, mintha az életéért futna.
Kal utána kiáltott, de Tim már eltűnt. Kal és Dru dermedten állt, amint a sötétített üvegű furgon hirtelen veszélyesen megfordult az utca közepén, és elhajtott arra, amerre Tim elrohant.

Könyvmolyképző KU>!

Amint kifelé tartott a rendelőből, Dru tekintetét ismét magára vonta a poszter. A mi gyermekeink. A világ jövője. Körülnézett, attól félve, hogy valaki figyeli. Alig pár nap alatt Dru jövője megváltozott, az biztos, és közel sem tűnt olyan reménytelinek, amilyennek az a lány ott a plakáton sugallta.

Könyvmolyképző KU>!

Kal egy kevésbé technikás megoldást választott. A falhoz ugrott, és kirántotta a zsinórt a konnektorból. A riasztó elhallgatott fél másodperccel azelőtt, hogy Mr. Park, aki zenét hallgatott, szórakozottan belépett volna az osztályterembe. Néhány diák követte. Dru és Kal elvegyült a többiek között, és amilyen gyorsan csak tudtak, és elfoglalták a megszokott helyüket.

Könyvmolyképző KU>!

A férfi már lefelé kocogott a lépcsőn a fiúk peronjára, amikor végre beállt a szerelvény. Kinyíltak az ajtók, és a két rémült fiú beugrott. Lehúzták a sapkájukat, hogy elrejtsék az arcukat, amint a férfi az ajtóhoz sietett, hogy aztán felszálljon a vonatra. Ám pár másodperccel elkésett. Felharsant a füttyszó, és az ajtók becsapódtak.

Könyvmolyképző KU>!

– Valami fura dolog történik, Dru. Azt hiszem, Kymara nagy bajban van. Jó ideje nincs fenn a neten. – Közelebb hajolt a barátjához, és halkan folytatta: – Feltett egy nagyon fura videót, és aztán – semmi. Rémültnek látszott, nem olyan volt, mint általában. Nagyon ijesztő volt, muszáj megnézned. Meg tudsz találni egy videót, amit leszedtek?

Az arc nélküli csapat sorozat · Összehasonlítás