Palackposta (A Q-ügyosztály esetei 3.) 432 csillagozás

Jussi Adler-Olsen: Palackposta

2009-et írunk. Skóciában egy palackba zárt üzenetet sodor partra a tenger. A foszladozó papíron már alig olvashatók a vérrel írt sorok, amelyben egy testvérpár kér segítséget. A vizsgálódó helyi rendőrök kiderítik, hogy a palackot Dániában dobták vízbe, 1996-ban. Így kerül az ügy a koppenhágai rendőrség döglött aktákkal foglalkozó osztályára, azaz Carl Mørck nyomozó asztalára. Carl, valamint segítői, Assad és Rose gyorsan rájönnek arra, hogy a levelet egy bizonyos Poul Holt írta, akit öccsével együtt raboltak el tizenhárom évvel ezelőtt, ám az eltűnésüket annak idején nem jelentették. De élnek, élhetnek-e még, s ha igen, vajon hol?

Eredeti megjelenés éve: 2009

444 oldal · ISBN: 9789633242025 · Fordította: Torma Péter

Hafez al-Assad · Carl Mørck · Rose Knudsen · Morten Holland · Yrsa Knudsen

MissFortune>!
Jussi Adler-Olsen: Palackposta

Tökéletes, mint mindig. Ebben a sorozatban eddig képtelenség csalódni.
Azt szeretem a legjobban Jussi Adler-Olsen könyveiben, hogy a többi krimihez képest sokkal izgalmasabbak. Nincs egy unalmas perc sem, egyáltalán nem vontatott. Ritka ebből a műfajból az a történet, ami ennyire letehetetlen.
Az elkövető gusztustalan, gátlástalan, aki gyerekeket rabol el. A váltott szemszögnek hála valamennyire a gondolatait is megismerhettem, hát mit ne mondjak, nem semmi a csávó.
A Q-ügyosztály nagyszerű, Carl, Assad és Rose brilliáns csapatot alkot. Egyre inkább megszeretem őket. Bátran ajánlom a krimi kedvelőknek!:)

Jussi Adler-Olsen: Palackposta

Kitűnő krimi, ahogy a Q-ügyosztály eddigi két története is. Nem éreztem vontatottnak, vagy lassúnak ki volt dekázva pontosan a történet sebessége. Még a végén kiderül, hogy Assad titkosrendőr volt valahol. valamikor, s Carl-nak megnagyon szurkoltam, hogy alakuljanak a dolgok Monával. Van még idő, hogy néhány további izgis történetet olvashassunk róluk. Adler-Olsen nagyon megnyerő könyveket ír kitűnő stílusban. Ajánlom!

Kawaii_vIVIv>!
Jussi Adler-Olsen: Palackposta

Eddig ez a rész az aboszlút kedvenc idáig. Egy gyilkos aki gyerekeket rabol el párban, az egyiket megöli a másikat szabadon engedi ha megkapja a váltságdíjat, de a család nem beszélhet senkinek erről mert akkor a többi gyerek is veszélyben van. Hány éven keresztül tett szörnyűségeket a tettes, már belegondolni is borzasztó. Az egyik fiúnak sikerül egy palackpostát útjára bocsájtani, ami késve, de végül eljut Carl-hoz és kis csapatához. Innentől kezdve indul a hajsza a gyilkos után. spoiler, Nagyon feszült voltam mint olvasó, hogy időben elkapják a rohadékot. Idegörlő volt ez a rész, komolyan. Nemhiába jók ezek a skandináv krimik.

RosszQtya P>!
Jussi Adler-Olsen: Palackposta

Pazar könyv volt. Ha valamit nagyon tudnak a Skandinávok, akkor az a Heavy Metal és a krimiírás. Mind hangulatában, mind történetvezetésében nagyszerűen lett összerakva ez a történet. Abszolút méltó helye van az első kettő mellett.Jöhet a következő rész.

Csoszi>!
Jussi Adler-Olsen: Palackposta

Azt a mindenségit! Nagyon durva volt ez a történet, és szerintem a sorozat eddigi legjobb része. Nem tudom, mikor fordult elő velem utoljára, hogy egy krimit ilyen óriási feszültségben olvastam. Végig fenntartotta az érdeklődésemet, és kétségeim sem voltak afelől, hogy a gyilkos egy beteg, gátlástalan, pszichopata állat. Izgultam az elrabolt gyerekekért, átéreztem a szülők félelmét, és szurkoltam, hogy Carl és az asszisztensei, Assad és Rose találjanak olyan nyomot, amin elindulhatnak, és közelebb kerülhetnek a megoldáshoz. Ezután a könyv után valami könnyed kis limonádéra vágyom.

Animus, Budapest, 2013
Madama_Butterfly>!
Jussi Adler-Olsen: Palackposta

A Q-ügyosztály így a harmadik kötetre cseppet sem veszített a színvonalából. A történet méltó folytatása az első két résznek, sőt nekem egy fokkal jobban is tetszett és egy hajszálnyival ugyan, de jobban le is tudott kötni, mint az első két rész. A sztori maga brutális, a gyerekekkel szembeni erőszak mindig megviseli az embert, ez a könyv engem most picit lelkileg a padlóra küldött.
Ahogy a krimi királynője zseniálisan megfogalmazta „Régi bűnnek hosszú az árnyéka” és Jussi Adler-Olsen erre zseniálisan szintén ráérzett: a régi bűnügyek, jó zsaruk és némi humor mindig jó párosítás…. Jöhet a folytatás, ez az a sorozat, ami 3 rész után is letehetetlen!

bokrichard>!
Jussi Adler-Olsen: Palackposta

Nos, az előző kötet értékeléséhez: hangulat, hangulat, hangulat. Minden ettől függ nálam, és belegondolva az a könyv is nagyszerű. Ha az első két könyvvel együtt veszem, akkor tömören: 1. brutális, 2. brutálisabb 3. legbrutálisabb! Az egyik ismerősöm nagy rajongója a krimiknek, a viszonylag érzékeny, mindenbe beleélő lelke azonban Nesbo- nél azt mondta elég. Nos, ezt neki semmi esetre sem ajánlom, mert ez üt, és kegyetlenül csípi a lelket, mint a habanero. Igazi szadista sorozatgyilkos, aki nem rejtegeti magát úgy az olvasók előtt, megismerjük a lélektant. Brutális, fanatizmust nem mellőző tettek a lapokon. Mindezek mellett a mellékszálak is figyelembe veendők: a tűzesetek, a szereplőink magánéleti problémái, melyek azért érdekes, és sokszor meglepően vicces dialógusokba torkollnak. Hiába, kell a komolyság mellett az irónia, a cinikus hang, mely lágyítja az egészet. Mindenképp a legjobb volt, a legakciódúsabb, és ezután nem hagyom ki a többit sem!

Kókuszka>!
Jussi Adler-Olsen: Palackposta

Hátha krimi, legyen akkor skandináv, unatkozni nem fogunk közben. Ez a rész különösen izgalmasra sikeredett. Ügyesen építkezik, végig fenntartja a feszültséget annak ellenére, hogy végig belátunk a gyilkos fejébe, ismerjük a motivációit. A sorozatgyilkosunk egy gátlástalan pszichopata, aki ügyesen rájátszik az emberi butaságra, mindent gondosan megtervez. A Q-ügyosztály kiscsapata Carl Morck vezetésével többször zátonyra fut, hibát hibára halmoznak. Közben a többi karakter életébe is bepillantunk, és egyéb szálak is színesítik ezt a brutális, drámai történetet.

gumicukor>!
Jussi Adler-Olsen: Palackposta

A sorozat előző részeihez hasonlóan ez is egy nagyon jó kis könyv volt. Szépen felépített, átgondolt történet. Ebben a könyvben még több szereplő szemszögéből láthattuk az eseményeket, mint az előző történetekben, és ez nekem nagyon tetszett. Jól látszott, hogy milyen jó az író karakterábrázolása.

A többi rész is hamarosan sorra kerül.

mezei P>!
Jussi Adler-Olsen: Palackposta

Ezt a könyvet két hónap alatt olvastam el. Ami azért elég sokat mond. Többek közt azt is, hogy milyen kevés időm van olvasni. Sajnos. (Bár zárójelben, csendesen megjegyezném, hogy mellette azért öt másik könyvet elolvastam.)

Életem első skandináv krimije (és első online könyvrendelése) A tetovált lány volt Stieg Larssontól, és természetesen a folytatásai. A Millenium trilógiát (ami már nem is trilógia) számos skandináv krimi követte, meglehetősen hullámzó színvonalon. A számomra emlékezetesebb alkotások közé tartozik a már említett Larsson könyveken kívül Jo Nesbo Harry Hole sorozata, a Három másodperc a Hellström-Roslund párostól, és a Nyomtalanul Jussi Adler-Olsen-től. A Q ügyosztály esetei annyira megtetszettek, hogy a folytatásokat is megvettem. A Fácángyilkosok már közel sem nyerte el annyira a tetszésemet, mint az első rész. A következő Palackpostába pedig már bele is tört a bicskám, félbehagytam, és talán akkor hagytam fel a skandináv krimik olvasásával is. Megcsömörlöttem. Az hiszem.

Most újult erővel kezdtem neki ennek a könyvnek, de valószínűleg megint egy rossz időszakomban. Nem volt ez annyira rossz könyv. De….azt hiszem sokat elmond, hogy sokkal jobban érdekelt/érdekel Assad története (hol lakik, mi van a családjával, miért verekedett össze a kollégájával),és jobban izgultam Carl és Mona kapcsolatáért, mint hogy kiderüljön, elkapják-e a gyilkost. Arról nem is beszélve, hogy nem szeretem az olyan bűnügyeket, ahol a bűnöző együttérzést vált ki belőlem, nem tudom kellőképpen utálni. Sajnos a könyv eleje meglehetősen unalmas volt, csak az utolsó 100 oldalra pörögtek fel az események. Nem kizárt, hogy olvasni fogom még a többi részt. De nem a közeljövőben.

Szimirza P>!

Nem lenne szabad, hogy az embert nyomasztó érzés töltse el a saját otthonában.

Emerencia P>!

Amikor az ember egy jégtáblán áll édes kettesben egy tajtékzó jegesmedvével, akkor át kell gondolnia a lehetőségeit.

– Nagyon vicces vagy, Carl. De az a helyzet, hogy a posta nem a rejtélyek
felderítésére szakosodott, hanem inkább azok teremtésére.

Bla I>!

Milyen gyönyörű is az emberszeretet! Az Úr legszebb ajándéka az emberiségnek.

Bla I>!

Carl ivott egy nagy korty kávét. Ha nem kap annak idején olyan jó nevelést, most kitátotta volna a száját, hogy torokhangon felüvöltsön. A büdös mindenit, mi volt ez? Színtiszta, szénfekete koffein!

Kapcsolódó szócikkek: kávé
Szimirza P>!

Az ember két hétre kiteszi a lábát, és a munkatársai teljesen megőrülnek a
belélegzett azbeszttől.

Kapcsolódó szócikkek: azbeszt
Szimirza P>!

Ha Nostradamus előre látta volna azt a napot, amikor a fiú megtanul
szőrszálat hasogatni, akkor mindenképp figyelmeztette volna az emberiséget.

Bla I>!

A táj csak akkor változott meg, amikor Blekinge megyébe ért. Ez a vidék már neki is tetszett. Egyesek szerint az isteneknek már remegett a keze a fáradtságtól, mikorra a sziklák és kövek elhelyezése közben elérkeztek Blekingébe. Ez a környék határozottan jobban festett, mint az eddigiek. És mégis. Csak kövek és fák mindenütt. És ez is Svédország.

robinson >!

Ez a levél az volt, aminek látszott.
Egy kétségbeesett segélykiáltás.

Szimirza P>!

Nehogy már a főnök mondja meg, mikor dolgozzon!

A Q-ügyosztály esetei sorozat · Összehasonlítás

Ezt a könyvet itt említik