Tremble ​– Remegés (Denazen 3.) 27 csillagozás

Jus Accardo: Tremble – Remegés

Dez ​Crossnak megvannak a maga problémái.
„Íróként Ms. Accardo különleges módon tudja láttatni az olvasókkal a történéseket. Elbeszélő stílusa tempós, a részletei jól kidolgozottak, a szereplői elképesztőek, a cselekménye pedig feszültséggel teli és humorral fűszerezett.”
– Rita Lorraine Hubbard, New York Journal of Books

Dez Crossnak megvannak a maga problémái. Már majdnem tizennyolc éves és az elmeháborodás határán áll a Denazen részvénytársaság által használt drogtól, amivel a képességét igyekeztek fokozni. A hozzá közelálló emberek hátat fordítottak a földalatti mozgalomnak, és most a rossz oldalon harcolnak. És akkor még ott van Kale is… Ettől rosszabb már nem is lehetne a helyzet.
Már persze, amíg nem lesz mégis rosszabb. A Denazen egy új, Uralom elnevezésű kísérletet készül indítani, ami működik is. Ám ez azt jelenti, hogy ki a régivel és jöjjön az új. Kiadták a parancsot, hogy végezni kell a második kísérlet minden túlélőjével, köztük Dezzel is. A… (tovább)

Eredeti mű: Jus Accardo: Tremble

Eredeti megjelenés éve: 2013

Könyvmolyképző, Szeged, 2018
352 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634572480 · Fordította: Dobó Zsuzsanna
Könyvmolyképző, Szeged, 2018
352 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634572497 · Fordította: Dobó Zsuzsanna

Kale · Deznee Cross · Alex Mojourn · Brandt Cross · Kiernan · Ginger · Jade · Marshal Cross

DarknessAngel

Imádom, imádom, imádom! *-*
Nálam eddig az összes rész hatalmas kedvenc lett, és szerencsére most sem kellett csalódnom. Azután a szörnyű befejezés után, amit az előző részben kaptunk, végre megtudhatjuk, hogy megy főhőseink sora.
Dez még mindig a top-nak a top-ja. :D Egy csomó minden történt, ami összekuszálta az életét, ő mégis megy előre. Közben szétrúg pár popót, segít másoknak, és mindig kitart Kale mellett.
Nagyon izgalmas volt a cselekmény, több mindenen is lehetett izgulni. Ha nem kellett volna dolgozni mennem, szerintem még egy nap alatt is simán elovlastam volna.
Brandt-nek külön örültem, remélem az ő kis könyvét is elhozza nekünk a KMK.
Kale pedig, hát mit mondjak?! Mindegy mit csinálnak vele, ő mindig az az imádnivaló pasi marad, akit az első részben megismertünk. ^-^

UI: A borítókért külön csillag. Szerintem nagyon jól eltalálták a karaktereket, és tetszik, hogy odafigyelnek Dez külső megjelenésének részleteire.

deen
Jus Accardo: Tremble – Remegés

Nem tudom nem szeretni ezt a sorozatot! Régen olvastam az előző részt, mégis teljesen visszajött, hogy hogyan is fejeződött be a történet. Tulajdonképpen onnan is folytatódik. Kale a Denazennél van, Dez próbálja elméletben kiszabadítani, miközben egyre gyorsabban fogy az ideje és a leépülése megkezdődik. Mivel Dezről van szó, így tudjuk, hogy soha nem adja fel a reményt, ahogy a harcot sem, hogy Kale újra vele legyen és ott folytassák, ahol abbahagyták. Csakhogy akad itt némi probléma, amivel Dez nem számolt. Mit teszel, ha a szerelmed azt hiszi te vagy az ellenség és az a parancsa, hogy megöljön téged? Deznek van pár ötlete természetesen, és őrültnél őrültebb tervei, aminek kivitelezéstől senki sem tántoríthatja el, még Kale sem, még a közelgő halál sem. Mindezek garantálják a 0-24-es pörgést, az izgalmat és persze Kale csodás megszólalásait. Azért remélem lesz folytatás, és nem így ér véget a történet. Bár végül is bizonyos szempontból kaptam egy befejezést, de abszolút nem elégít ki, úgyhogy kérem a következő részt.

molybarby
Jus Accardo: Tremble – Remegés

Még mindig nem tökéletes, de már majdnem. Na, talán most már kezdem megkedvelni Dezt. :) Elérte nálam. Ahogy Kalet kezeli, ahogy próbál neki segíteni, végre normálisan viselkedik. Most inkább voltam a történettel elakadva mint a szereplőkkel. Volt, hogy úgy éreztem annyi dolgot szeretett volna az író bepréselni, hogy néha maga is belezavarodott abba, hogy most akkor hogyan vigye tovább a szálat. Annyi minden maradt elvarratlanul, de semmi sincs rendesen megmagyarázva. spoiler Na, mindegy. Élvezetes olvasmány volt, végre egy kis frissítés. Remélem a folytatásra nem kell olyan sokat várnunk mint a harmadik részre.

Jus Accardo: Tremble – Remegés

A Remegés immár a harmadik, megdönthetetlen bizonyítékokat tartalmazó akta a sorban, ami igazolja, hogy Jus Accardo követve a Denazen cég bevált módszerét, csak álcafoglalkozásként nevezi magát annak, amiként a világ is ismeri; vagyis írónak, mert valójában feltaláló, az olvasói közösség szemével nézve korszakalkotó zseni ezen belül. Na, és hogy mit is talált fel pontosan? A nyomtatott, papírformájú energiaitalt. Ami maximális fokozatú, lendületes tettre készséggé konvertálja a tétlenül ágyban döglődési elhatározást a legmakacsabb molyfajzatokban is. Na, és hogy ennek mi ennek az elsődleges oka? Dez Cross, aki, mint kiderült… nem csak egyvalakinek „pótolhatatlan”.
A Deznee eleven, szókimondó narrációjában való olvasás hasonló élmény volt, mint amikor valaki hosszas lélegzet-visszafojtás után újra teleszívja a tüdejét oxigénnel, olyan területek rázódtak fel bennem, amiknek a zsibbadtsága már fel sem tűnt, viszont ennek ellenére egyáltalán nem áll szándékomban titkolni, hogy a kötet kedvenccé avatásához a vártnál döcögősebb út vezetett – főként az előzményeihez viszonyítva. Ennél a sorozatnál elengedhetetlen, a cselekmény egészéhez képest változó befolyással bíró alapsablonná vált mostanra, hogy Dez dacolva minden nehézséggel, legjobb tudását bevetve, menet közben számtalan hátsó fertályt kiporolva, veszélyes embereket magára haragítva kihúzza Kale-t az aktuális pácból, amibe belekerült. A szóban forgó szál visszatéregetése ellen eddig összességében kényelmesen kezelhető szinten volt még úgy is kifogásom, hogy a magam részéről azt az alternatív folytatást tartottam volna az elejétől kezdve a legjobbnak, amiben Kale-t hagyják a Hatos-fétises gyűjtők karmai között, és keresnek helyette egy… életképesebb személyt. Ám a Remegést kezdve őszintén megijedtem Kale első (és sokadik) feltűnésekor, hogy az egész könyv csakis kizárólag az ő agymosásos, extrém tudatmódosulásos mizériája, annak elhárítása köré fog épülni, ezzel adva egy drámával és „szerelmi harccal” feltöltött, de lényegében csak a fontos események közötti töltelékként szolgáló kötetet. Talán, ha nem lenne ez a csavar az optimálisnál gyakrabban használt, előre borítékolhatóan pink kimenetelű, akkor valamivel barátságosabban fordultam volna felé… de egyöntetűen, a nemek leosztástól függetlenül nem szívlelem azokat a felállásokat, ahol az egyik fél kétségbeesett, csaholó pincsiként lohol a másik után, remélve, hogy hátha az hazaviszi és megtartja. A némi keserűséggel kísért „behangoló fejezetek” lecsengése után egy szempillantás alatt mélységesen el kellett szégyellnem magam, amiért ennyire lebecsültem mind Deznee-t, mind az írónőt, ugyanis az előbbi korántsem viselkedett mintaölebként, Jus pedig… a csalódottságom élesebb körvonalazódása előtt tudatosította bennem; mi még csak a kezdetet tapossuk. Ha nagyobb várakozás is előzte meg, mint ahogy azt a Denazen-regényeknél megszoktam, onnantól, hogy napvilágra került, Kale gondja csak a súlyosabb hatású krízisek egyik előfutára, rohamosan fellendült sztori. Egyre sokrétűbben és hatékonyabban kerültek kihasználásra a Hatosok adottságai, egyre több átvitt értelemben lévő medvecsapda kísérte a karakterek útját, egyre több veszedelmes titok került felszínre Denazen-t, a Felsőbbrendűség ellenszerét és Deznee családját illetően, ezzel arányosan pedig a tempó is úgy felpörgött, hogy már azt az érzetet keltette, a szereplőkkel együtt mozgásban vagyok. Mi lenne a címben ígért remegés? Az a felfoghatatlan kín, ami az ereimet összerándítja, majd elereszti újra és újra, amiért megint belekóstoltam az adrenalin mámorába, de bármennyire elszántan is kémlelem a horizontot, délibábként se látom a következő adagot. Úgyhogy… nemsoká véget ér úgyis a nyár, Miss Accardo, ideje felhagyni a henyéléssel, és munkához látni! Bízom benne, kegyed Stephen King rajongó, másként, ha így folytatja a tevékenységét, védtelenül fog szembekerülni a legveszedelmesebb Hatossal; a morcos olvasóval, aki nem kapja meg az egyik kedvenc sorozata folytatását.
Teljes értékelés a blogomon:

l_moni
Jus Accardo: Tremble – Remegés

Az első két részt szerettem, de ez most nem jött be. Sok(k) volt számomra. Lehet csak rosszkor került a kezembe.

rafaelo0824 P
Jus Accardo: Tremble – Remegés

Mekkora átverés! Biztos voltam benne, hogy ez egy trilógia, erre meg most lehet várni, ki tudja meddig, amíg lesz folytatása. Ez volt az eddigi legjobb kötet. Tetszett az régi-új Kale és itt Dez sem volt idegesítő. Végig pörgős, vicces és romantikus is. Nagyon kíváncsi vagyok, mi fog még történni, mert most kezdtem igazán potenciált látni bele… De most csak várhatok.

turanett P
Jus Accardo: Tremble – Remegés

Úr Isten! Végre! Bevallom, az előző annyira nem tetszett, sőt! Dühített! De ez! Fantasztikus. Végre történik valami, nem csak valami szappanopera. Annyira lehengerlően izgalmas volt. Jaj, és a új Kale, Imádom! Nem csak esetlen tud lenne, hanem szarkasztikus is. Alexet sajnálom, de hátha vissza tér a következő részben. Őt igazán megkedveltem, kár lenne érte. Már csak egy kérdésem lenne. Az írónő mikor írja már meg a folytatást! :D

Kathreen
Jus Accardo: Tremble – Remegés

Dez megy és beleveti magát mindenbe, amire ki van függesztve, hogy veszélyes. De valahogy mindig jól jön ki a szituációból.
Igazából a nagy kérdés, hogy mivel nincs igazán lezárva, hol a következő kötet? Mire vár Jus Accardo?

viki0410
Jus Accardo: Tremble – Remegés

Imádtam, élveztess volt. Talán a 3ik könyv volt a legjobb eddig.

Hemmoglobin96
Jus Accardo: Tremble – Remegés

Fuu… ha az emlékezetem nem csal, nagyon régen és nagyon gyorsan daráltam be az első két részt és az Untouched-et. Aztán megláttam Őt és tudtam, hogy el kell olvasnom, vissza kell térnem a gyökerekhez. :D
Engem személy szerint annyira magával ragadott, hogy együltömbe kiolvastam. Valahogy úgy érzem, hogy ez a rész sikeredett a legerősebbre, a szereplők jellemei kezdtek kiforrni, vagy éppenséggel kiforrtak (legfőképp Dez lett egy igazán "tökös csaj").
Egyszerűen imádtam… csak utálom, ha valami függővéges.:(
Szóval köszi Jus, remélem lesz még olvasnivalónk.

Gothic01

– Az az érzésem, hogy te gyakran keresed a bajt magadnak.
– Honnan tudod, hogy nem a baj keres meg engem?

Kapcsolódó szócikkek: Deznee Cross · Kale
Gothic01

– (…) Mindig is elragadónak találtam, hogy milyen emelt fővel tudsz még a katasztrófával is szembenézni.

Kapcsolódó szócikkek: Marshal Cross
Gothic01

Nem voltam agresszív, csak őszinte. Ashley helyében én díjaztam volna, hogy nem kenték be nekem az egészet cukormázzal.

Kapcsolódó szócikkek: agresszió · Deznee Cross · őszinteség
Gothic01

Néha úgy éreztem, hogy a létezésem célja egyszerűen csak valamilyen felsőbb hatalom szórakoztatása, ami abban leli örömét, ha szenvedni láthat embereket.

Gothic01

Bár nem igazán jártam sikerrel, és annak ellenére, hogy nem volt önmaga és szerinte én voltam az ellenség, azért jó érzés volt megint a közelében lenni.
Valahol odakint biztos volt egy agyturkász, aki imádott volna belőlem esettanulmányt készíteni.

Gothic01

(…) – Mégis hogyan bízhatnék benned? A saját apád ellen fordultál!
Erre nagyot pislogtam.
– A saját apám ellen fordultam? Találkoztál már a hapsival? Az egy szörnyeteg.

Kapcsolódó szócikkek: apa · Deznee Cross · Kiernan
Gothic01

– Megértem, ha már nem akarsz engem.
Várj, mi?
– Kale, miről beszélsz?
– Már nem szeretem a sajtot.
Ezt nem bírtam ki nevetés nélkül.

Kapcsolódó szócikkek: Deznee Cross · Kale
Gothic01

Jade-nek jobban bejöttek a magasabb és kissé nindzsaszerű fiúk. Ezt onnan tudom, hogy megpróbálta lenyúlni tőlem Kale-t. Megpróbálta és elbukott.

Kapcsolódó szócikkek: Jade · Kale
Gothic01

Még a személyiségünk is hasonló volt. Túlságosan is magabiztos, szarkasztikus, és épp csak egy kicsit őrült.

Kapcsolódó szócikkek: Kiernan
Gothic01

Anyuval dolgoztunk rajta, hogy megtanuljak küzdeni, de még hosszú út állt előttem. Talán az erőfitogtatás nem a megfelelő megközelítés volt.