Toxic ​– Mérgezés (Denazen 2.) 291 csillagozás

Jus Accardo: Toxic – Mérgezés

Mikor a Sumrun éjszakáján egy Hatos megmenti Kale életét, figyelmezteti, hogy ennek következményei lesznek. Egy csere. Valamit adniuk kell a fiú visszanyert életéért cserébe. De Dez nem is sejtette, hogy épp azt az egy dolgot veszíti majd el, amiért bármit megadna… És nem elég, hogy Dez elveszíti Kale érintése elleni immunitását, az a Hatos, aki segít megtanítani Kale-nek, hogyan tudja irányítani a képességét, az első pillanattól kezdve odavan a srácért. Jöhet még ennél is rosszabb? Igen, Jade meg tudja érinteni Kale-t. De most a csábító Dez legkisebb problémája.

Jus Accardo: Toxic

Könyvmolyképző, Szeged, 2014
396 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633738023 · Fordította: Lánc Brigitta

Kale · Deznee Cross · Alex Mojourn · Dax · Ginger · Jade · Kiernan · Sue

Jus Accardo: Toxic – Mérgezés

Ó, igen, igen, igen…. fantasztikus, tökéletes, imádtam!!!
Hihetelenül izgalmas volt, már az első tíz oldalon is, ami, mint a Touch-ban, itt is egy adrenalin lökettel indult.
Kale és Dez egyszerűen imádnivalóak együtt, és igenis ők egymásnak lettek teremtve. A legidegesítőbb címet mindjárt meg is kaphatja az új szereplő, Jade. Még most is csodálkozom, hogy Dez nem gyújtotta fel azt a vörös haját. Folyamatosan csorgatja a nyálát Kale-re, és csak úgy tapad rá. A csaj, csak úgy könyörög egy alapos verésért.
A kedves Ginger nagyit is itt-ott jól megráztam volna, de ő nem volt olyan zavaró tényező mint Jade.
Dez még mindig nagy kedvencem a hősnők között, tökös, elhivatott, erős és iszonyatosan jó a stílusa :)
Aztán, ott van Kale *sóhaj*, a pasi, akiért még mindig epekedek, és újra, meg újra belé szeretek. A logikájáért még mindig teljesen oda vagyok, annyira cukiii ^^
Remélem Kale megtanulja uralni a képességét, főleg a történtek után.
Van pár nagyon-nagyon édes, romantikus és vérpezsdítő jelenet a két szerelmespár között, amik mind nagyoooon jók.
Viszont a vége… már megint egy „muszáj megtudnom, hogyan folytatódik” véget ért, ami kikészít.
Jaj, még több Kale-t, Dezt és Denazent, és Kale-t, Kale-t, Kale-t ♥♥♥

K_A_Hikari I>!
Jus Accardo: Toxic – Mérgezés

„Bontsunk le minden falat és feledkezzünk el mindenről! Számomra ő volt minden. A kezdet és a vég.”

Jobb lett, mint vártam, de gyengébb, mint szerettem volna. Annak ellenére, hogy nem tetszett ezúttal minden benne, és örültem volna több DezxKale jelenetnek, a szokott izgalom megvolt a regényben, hiszen azért olvastatta magát.
Nem volt rossz döntés, hogy elolvastam, remélem hamarosan jön a folytatás. Már csak Kale miatt is…

Bővebben:

Naiva P>!
Jus Accardo: Toxic – Mérgezés

Ez a rész meglepően jó volt. Mintha egy hosszú, bővített verziójú X-Men képregény került volna a kezembe. Sok izgalommal, csak képek nélkül. Jade-et iszonyatosan utáltam. Valami fatalityt megérdemelne, amilyen kellemes természetű. A másik pedig spoiler. Nekem végig olyan gyanús volt. Éreztem, hogy nem szabad benne megbízni. Végül beigazolódott a gyanúm.
Dez-t, a hősnőt a korábbi részekben kedveltem, de most ebben a részben csalódást okozott. Remélem, a következő részben valahogy magára talál. Közben nézem, hogy a Tremble (Remegés) után még angolul sincs következő rész és már 6. éve, hogy várat magára a folytatás. Van ennek valami oka?

Viktória_Erdei P>!
Jus Accardo: Toxic – Mérgezés

Nagyon izgalmas volt. Kale és Dez szerintem jó páros. Jade, ahogy képbe került, már löktel volna kifelé. Jó párszor megvertem volna. Kale még mindig cuki. Néha én is hasznát venném Dez képességét. Egyik nap kék, másnap meg lila hajam lenne. Örülök, hogy érkezik a folytatás.

Dawnofmyth>!
Jus Accardo: Toxic – Mérgezés

Ez a rész nem tetszett annyira, nem bírtam Dezt. Az első részben is sok volt nekem, de itt… Ez a féltékenyég, meg a titkolózás. Kale nekem a kiegészítő rész szintjét hozta, ott teljesen kiakadtam tőle. Értem én, hogy tapasztalatlan és naiv, de azért nem kellett volna ennyire lenyomni a karakterét. Nem látom, hogy fejlődne. Na mindegy, az eleje érdekes volt, izgalmas, de eléggé visszaesett a hangulat, Dez nyavalygásaitól. Nem szeretem a szerelmi háromszögeket, de itt lassan négyszög lett. Viszont a folytatásra nagyon kíváncsi lettem, remélem, hogy ott majd jobban pörögnek az események.

molybarby>!
Jus Accardo: Toxic – Mérgezés

Utálom Jade-et. Valaki, hogy a fenébe lehet ennyire ízetlen, már bocsi. És sajnos Dez se melengette meg a szívem. Mi a francnak kell ennyit titkolózni? Oké, hogy meg akarja ezzel védeni Kalet, de akkor is. Ha mindjárt az elején szól, valahogy el lehetett volna kapni Aubreyt. A felesleges féltékenységi és drámázós körökről nem is beszélve. Maga a sztori viszont jó volt így másodszorra is. És jó volt, hogy nem tudtam ki az áruló, mert már elfelejtettem. :D Lássuk a befejezést.

FAngie>!
Jus Accardo: Toxic – Mérgezés

Örülök, hogy a kezembe került a Mérgezés, ugyanis egy baromi jó könyv volt! Már régóta nem olvastam kifejezetten YA műfajban, úgyhogy határozottan felüdülés volt számomra a Denazen 2. Jus Accardo továbbra is hozta a már tőle megszokott szintet, így nem kellett csalódnom. A történet, a cselekményesség magával ragadóvá, letehetetlenné tette a könyvet. Izgalmas, fondorlatos és fordulatos. Sosem tudtam, hogy mi lesz a szereplőink következő lépése. A karakterekkel továbbra is maximálisan meg vagyok elégedve. A romantikus szál továbbra is jól kidolgozott, sőt további plusz elemeket is tartogatott nekünk Jus. Összességében egy nagyon jó könyv volt. Csak ajánlani tudom!
Olvasd tovább »> http://fanolda.blogspot.hu/2015/10/jus-accardo-mergezes.html

ƨɔɴом>!
Jus Accardo: Toxic – Mérgezés

Nagyon, nagyon szerettem volna ezt a konyvet szeretni, de sutott a lapjairol a mereg.
Ott van uj karakterkent Jade, aki Dez es Kale koze allva probalja mergezni a kapcsolatukat, es agyatlan baromsaggal tomni Kale fejet, mikozben magat olyan pozicioba probalja helyezni, amirol maga sem hiszi el, hogy az lehetseges lehetne. Nem mondom, hogy karaktere a konyv melypontja, mert igazabol a fo konfliktust az o lete szuli fohoseink kozott, de van meg tole lentebb… Ginger, oh draga, draga Ginger! Hogy egyem a szived… jo ropogosan atsutve. Egyszeruen nem ertem ezt a not, ott van az unokaja, akihez um. rokoni szalak fuzik, de megis az egesz kapcsolatbol erdekkapcsolatot csinal, mikozben behivatkozza, hogy a sorssal nem lehet mit tenni. Ember, a sorsunk alakitoi mi vagyunk, es nem valami elcsepelt harmadik ero, vagy maga Jade, akit mar mar Kale karjaiba taszit. Es akkor ne emlitsuk a Denazen palantakat, akik valtozatlan szorgalommal probaljak elkapni oket, mikozben apuci nagy mellennyel, nagy szavakat dobal Dez es a tobbiek fele. spoiler
Ha oszinte akarok lenni, akkor ez a kotet iszonyatosan bosszantott. A tortenet meg mindig jo, porog is egy ponton, de itt inkabb karakterkozpontu a tortenet, mint akciodus. Ezt meg meg is ertem, mert az a sotet es „valami rossz fog tortenni” atmoszfera, ami korullengi mesteri, de Dez az oldalak elorehaladtaval egyre idiotabban viselkedett, csak a nyilvanvalot nem latta semmilyen formaban sem. Azert orulok, hogy a vegen volt aki felnyissa a szemet es raebressze arra, hogy nem korulotte forog a vilag, es nem kell martirkent tetszelegnie. A vege ahogy az varhato volt elegge nyitva maradt, de remelem a folytatas ennel jobbat iger.

BubbleTea>!
Jus Accardo: Toxic – Mérgezés

Határozottan elmondhatom, hogy jobban tetszett, mint ez első kötet!

A szereplők még mindig eléggé butácskák és ettől a 4-es szerelmi száltól rosszul voltam. Nem értem, miért volt erre ekkora szükség. Miért kellett háromszáz oldalt erre „pazarolni”? Az események annyira izgalmasak voltak, tetszett az árulás, tetszett a kaland és a nyomozás, de egyáltalán nem értem, hogy ez miért csak a könyv végén jelent meg. Nekem sok volt Deznee nyávogása. Néha azt éreztem, hogy az ikrek megjelenése is csak azért annyira „örömteli”, mert végre nem azzal kell foglalkozni, hogy Jade mennyire fantasztikus. Értjük, a féltékenység nagyon csúnya szörnyeteg, na de, ez már hiszti volt!

Ezek ellenére én három és fél csillagra értékeltem a könyvet, mert ez a méreg dolog izgalmas volt, és a végén a fordulatok nagyon ütöttek. Jó volt, legalábbis jobb, mint az első kötet! :) Remélem, hogy a kiadó folytatja a sorozat kiadását, mert nagyon kíváncsi vagyok, mi lesz, főleg Ginger mama utolsó mondata miatt.

SzAngelika>!
Jus Accardo: Toxic – Mérgezés

„Úgy tűnik, a Karma folytatja a „Szúrjunk ki Dezzel!” című programját…”

Az első részhez hasonlóan ez a kötet sem okozott csalódást. Az erős indítás után egy csöppet ugyan leült a történet, de a végére ismét alaposan felpörögtek az események, hogy aztán megint függővéggel búcsúzzunk az egyre jobban megszeretett szereplőktől. Szerencsére az izgalmas akciók mellé jutott néhány mókás jelenet, és pár kimondottan szenvedélyesre sikerült szerelmes pillanat szintén, sőt bónuszként egy Kale szemszögű jelenet is helyet kapott a könyvben.

Bővebben: http://angelikablogja.blogspot.hu/2014/11/jus-accardo-t…

– Nem kedvelem Alexet.
Ginger Kale-ről Alexre nézett, majd így szólt:
– Én sem szeretem a káposztát. De láttál már engem összeverni a zöldséges pultot egy élelmiszerboltban?

Kapcsolódó szócikkek: Alex Mojourn · Ginger · Kale · káposzta
DarknessAngel>!

– Szeretem megérinteni a nedves bőrödet – súgta Kale a számba, miközben az eső újult erővel kezdett zuhogni. Kicsit elhúzódott, és cirógatni kezdte az államat, majd ujjait végighúzta a trikóm kivágása mentén. – De a nedves ruha nagyon bosszantó. Megnehezíti, hogy hozzád férjek.

Kapcsolódó szócikkek: Kale
DarknessAngel>!

Kale óvatosan megfogta a kezem, és a szíve fölé helyezte.
– A szívem csak érted dobog így. Ezen egyetlen érintés és egyetlen lány sem változtathat.

334. - 335. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Deznee Cross · Kale
DarknessAngel>!

A pasim nem fura. Ő tökéletes.

Kapcsolódó szócikkek: Deznee Cross
DarknessAngel>!

– Brandt egész életemben ott volt nekem. Ő mindig kiállt mellettem. Bármi történt is. Ha a dühömet kellett kiadnom, ott volt. Ha sírnom kellett, ott volt. Ha hülye voltam, vagy valami irdatlan nagy hülyeségre készültem, Brandt ott volt, hogy megállítson, vagy, ha kellett, elráncigált a sürgősségi osztályra. – […] – És aztán találkoztam veled. Te minden vagy, ami Brandt, és még annál is több. Érted, amit mondok?
– Mindig el foglak vinni a sürgősségi osztályra, ha megsérülsz.

356. oldala

Kapcsolódó szócikkek: Deznee Cross · Kale
Cheril>!

– Te vagy az ex, igaz? – dőlt hátra Jade, és Alexre vigyorgott. – Te és Dez aranyos pár vagytok. Tökre szikrázik köztetek a levegő.
– Bizony! – feleltem, fejemet az asztalra ejtve. – Csak remélni tudom, hogy lángra lobbantja Alex fejét.

Kapcsolódó szócikkek: Alex Mojourn · Deznee Cross · Jade
Cheril>!

– Csak útban lennétek – vágott vissza Jade. – Egész idő alatt sóvárgó ölebtekintettel bámultad őt… Kész csoda, hogy a srác eddig nem fulladt meg.
– Dez nem úgy bámul, mint egy kutya – sietett Kale a segítségemre. – Csak szeret engem nézni. – Azzal megfordult, és úgy nézett rám, hogy összeszorult a szívem. – Én meg szeretem őt nézni.

Kapcsolódó szócikkek: Jade · Kale
DarknessAngel>!

Úgy tűnt, Alex mindjárt rosszul lesz. Többször is kinyitotta, majd becsukta a száját. Remek halimitátor vált volna belőle.

250. oldal, 23. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Alex Mojourn