Válságban 3 csillagozás

Jurij Trifonov: Válságban Jurij Trifonov: Válságban

Erről az új könyvemről mit mondhatok? Az írónak nem kell sokat beszélnie arról, amit megírt. De azért mindennapi életünk védelmében mégis szeretnék szót szólni. Ez a mi mindennapi létezésünk óriási próbatétel. Nem kell róla lenézően beszélni és nem kell azt gondolni, hogy nem méltó az irodalmi megörökítésre. Hiszen ez maga a valóságos élet, amelyben korunk etikája testet ölt, s amely magatartásunkat minduntalanul ismét mérlegre teszi. Bonyolult és kusza struktúrájában kapcsolatok, nézetek, barátságok, ismeretségek, ellnségeskedé, pszichológia és ideológia keverednek és kavarognak. A nagyvárosi ember napról napra óráról órára érzékeli a struktúra mágneses hatását, és ez néha szinte darabokra szaggatja. Állandóan választania, döntenie kell, valamit le kell győznie, fel kell áldoznia. Belefáradt? Sebaj, majd valahol megpihen. Mert itt a mindennapi élet állandó forrongásban van, harc folyik és soha nincs fegyverszünet.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Európa Zsebkönyvek Európa

Európa, Budapest, 1982