Fekete ​lovagok között (Ordasok között 2.) 11 csillagozás

Jurij Dold-Mihajlik: Fekete lovagok között

A nagysikerű kalandregény második kötetében a szerző Grigorij Honcsarenkónak, az Ordasok között hősének további, háború utáni sorsát mondja el.
Grigorij ismét elhagyja hazáját, Olaszországba indul, hogy egy bajba jutott társán segítsen. Útközben elfogják. Egy provokáció révén halálra ítélik. S ezzel kezdődik az új „kalandok” sorozata. Hogy lesz a Heinrich von Goldringnak hitt Grigorijból Fred Schulz, és Kohn ezredesből Nunke? Mit keres Grigorij a „Szentlélek lovagjai” között? Mit készítenek elő a rejtélyes spanyol kolostorban? Miként válik az egykori cigánylány e „lovagok” patrónájává, s miképpen talál közös hangot Grigorijjal? Sikerül-e a „fekete lovagok” vállalkozásait keresztezni, eszükön túljárni és csapdájukból szabadulni?
Erről szól Dold-Mihajlik új műve, amely még izgalmasabb, mint az Ordasok között c. világhírű alkotása.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Albatrosz könyvek Magvető

Kárpáti / Magvető, Budapest / Uzsgorod, 1966
496 oldal · puhatáblás · Fordította: Grigássy Éva

gesztenye11>!
Jurij Dold-Mihajlik: Fekete lovagok között

Gyerekkoromban már olvastam egyszer, könyvtári könyv volt, és tetszett. Ezért meg is akartam szerezni, és sikerült, majd újraolvastam. Izgalmas volt, fordulatos, sok mindenre nem emlékeztem, hogy történt. Az viszont feltűnt, hogy az utolsó 40-50 oldal, a rádióadó felfedezése utáni rész, mintha kicsit össze lenne csapva, mintha nagyon gyorsan be akarta volna fejezni a szerző. Fura! Ezért csak 4,5!

ChEebor>!
Jurij Dold-Mihajlik: Fekete lovagok között

Van olyan jó, mint az első rész, bár ezt kicsit problémásabb a kor ismeretében, hiszen nyilván a nácik ellen harcoló szovjet tisztnek szurkolunk, a Szovjetunió segítségére sietőnek már nem biztos. De a történet helyén van, és a fordulatok is jók. spoiler.