Szigetlakó 27 csillagozás

Junot Díaz: Szigetlakó

Lola iskolájában mindenki máshonnan jött. Az ő iskolája a távoli helyek iskolája volt. Ezért aztán amikor Lola tanítónője azt kéri a gyerekektől, hogy mindenki rajzolja le, hogy honnan emigrált a családja, minden gyerek izgatottan néz a feladat elé. Kivéve Lolát. Ő nem emlékszik a Szigetre – még bébi volt, amikor eljöttek. De a család és a barátok segítségével – és az ő emlékeik révén – melyek között bőven akadt vidám, fantasztikus, szívszorító és ijesztő – Lolát elképesztő utazásra repíti a képzelete – vissza a Szigetre. Amint jobban megismeri a családja valódi történetét, Lola megérti abuelája által mondottak értelmét: „Csak mert nem emlékszel egy helyre, nem jelenti azt, hogy nem él ott benned."

A Pulitzer-díjas és New York Times sikerlistás Junot Díaz lírai hangnemben megírt, és Leo Espinosa által gyönyörűen illusztrált könyve a kreativitás, különbözőség, és képzeletünk azon képességének dícsérete, hogy összekötnek bennünket – a családunkkal, a múltunkkal, és önmagunkkal.

Eredeti megjelenés éve: 2018

Cor Leonis, 2018
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155893001 · Fordította: Pék Zoltán · Illusztrálta: Leo Espinosa

olvasóbarát>!
Junot Díaz: Szigetlakó

„Attól még, hogy nem emlékszel egy helyre, ott lehet benned.”

Nagyon igényesen kivitelezett kötet az emberek többféleségéről, az emlékekről, a gyökerekről. Hogyan találhatjuk meg családunk életében, emlékeiben a valamikori otthont?
Leo Espinosa gyönyörű illusztrációi segítik a lírai hangnemben megírt szöveg befogadását.

meseanyu P>!
Junot Díaz: Szigetlakó

Csodálatosan szép könyv, gyönyörű színesek és életteliek a képek, igazán visszaadják a karibi hangulatot. A szöveg pedig nagyon okos, gördülékeny, és persze az üzenete is rendkívül fontos a mai világban.

Kitabu_hu P>!
Junot Díaz: Szigetlakó

Jajj de szerettem ezt a kis könyvet!♥
Díaztól korábban olvastam Oscar Waot, aminek a háttere ugyanaz, amit most a mesében Lola megtud a Szigetről. A Trujillo korszak Dominika legsötétebb foltja, több tízezer embert öltek meg, és akik tudtak, azok pedig emigráltak.

A kis Lola is menekült család sarja, egy iskolai feladat miatt kezd kutatásba a múlt kapcsán.
A rengeteg szép emlék mellett megjelenik a “szörny” is, akit a bátrak összetartása és hihetetlen ereje végül sikeresen elüldözött.

Megindító olvasmány, az illusztrációk pedig egyszerűen fantasztikusak. Nagyobbacska, bőven iskolás korú gyerkőcöknek ajánlanám, mert azért erről a témáról mindenképpen beszélgetni kell olvasás közben, és után is. ♥

Junot Díaz: Szigetlakó

Belelapoztam a könyvtárban ebbe a könyvbe, és nem tudtam nem magammal hozni, annyira megfogott a szépsége. Az illusztrációk színessége, aprólékossága gyönyörű! Nem kellett a tartalmi részben sem csalódnom. A honnan jöttem? kereséséről és Lola szigetéről, de annál sokkal többről szól ez a könyv. Nem tudom a gyerekeknek mennyire jön át a Sziget szörnyének jelentése, átvitt értelme. Mindenesetre alkalmat ad a könyv a beszélgetésre azon emberekről, akik háború vagy éppen természeti katasztrófa miatt elhagyni kényszerültek az addig szép, békés és élhető hazájukat.
Szépségesen szomorú..

Cor Leonis, 2018
graphoman IP>!
Junot Díaz: Szigetlakó

Nagyon szép! Jó a történet, a megközelítés, és nagyon tetszenek a mozgalmas, színes, kicsit varázslatos illusztrációk is.

Sicc>!
Junot Díaz: Szigetlakó

Már a borítótól elolvadtam… Nagyon bejönnek az illusztrációi (a színek, a kompozíciók), és a történet is aranyos. Kicsiknek a sokszínűségről, migrációról szerintem így kell. :)

Judy22>!
Junot Díaz: Szigetlakó

A Szigetlakó című mesekönyv megmutatja, mennyire mások vagyunk és mégis ugyanolyanok. Mennyire meghatároz minket a tudás, a hely, ahol élünk, ahol születünk. Gyereknyelvre lefordítva mutatja meg az emberek sokszínűségét és a gonosz dolgok arcát is.

Az illusztrációk szépek, kifejezőek és nagyon színesek. Egy gyermek képzeletét kellően felcsigázzák. Az írásmód szórakoztató és könnyed, olykor vicces, máskor pedig kimutatja a foga fehérjét.

Bővebben: https://read-blog.blog.hu/2020/09/30/junor_diaz_szigetlako

petrozy>!
Junot Díaz: Szigetlakó

Csodálatos illusztráció és megkapó művészi meseszövés, minket teljesen elvarázsolt.

kriszmanesz P>!
Junot Díaz: Szigetlakó

ezt a mesét minden általános iskolás kezébe odaadnám. egyszerű szavakkal, gördülékenyen, remek, milliószínű illusztrációkkal mondja el az üzenetét, tanít az elfogadásról, a sokszínűségről. vicces és szívszorító emlékeket felidéző, jelent és múltat összekötő utazás ez. a távoli helyek iskolája, ahol az osztályban mindenki máshonnan érkezett… 5*

Gabriella_Daróczi1>!
Junot Díaz: Szigetlakó

A kislányom meglátta az új könyvtári könyvek között, kiabált, hogy azt szeretné, elhoztuk. Nagyon tetszett nekem is a borítója, már kíváncsi voltam rá, de a lány elaludt, úgyhogy egyedül olvastam el. Az egyik legjobb gyerekkönyv, amit láttam, egyszerű szöveggel valami nagyon fontos van elmesélve, az illusztrációk is egyszerűek és szépek.Csak ajánlani tudom!

Uzsonna>!

A mi tengerpartunk maga a költészet… Tudod, milyen érzés hallani a kedvenc versedet? Hát olyan érzés a mi partjainkon lenni. A halak a hullámokból egyenesen az öledbe ugranak, és este a delfinek néha kijönnek a vízből és bókolva kívánnak jó éjszakát. És fent, északon, ahonnan én származom, még bálnák is lovagolnak a hullámokon.

dianna76 P>!

– Attól még, hogy nem emlékszel egy helyre, ott lehet benned.

dianna76 P>!

Lola göndör haja kezdett kiegyenesedni a félelemtől.