Fulladás 17 csillagozás

Junot Díaz: Fulladás

A dominikai születésű, Pulitzer-díjas szerző első nyomtatásban megjelent kötete az Amerikában élő latino bevándorlók életébe enged pikáns bepillantást.

Junot Díaz: Drown

Eredeti mű

Eredeti megjelenés éve: 1996

Cor Leonis, 2015
160 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638973207 · Fordította: Pék Zoltán

Intézet

Csoszi>!
Junot Díaz: Fulladás

Már olvastam a szerzőtől, és ez a műve sem tetszett túlságosan. A novellák többsége nyomasztó, és reménytelenséget áraszt. Az olvasást megakasztotta a sok idegen nyelvű szó, mondat. Legalább lábjegyzetben megadhatták volna a magyar jelentést.

Kri_Anikó P>!
Junot Díaz: Fulladás

Részemről melléfogás volt, hogy belekezdtem, pedig a fülszöveg alapján hoztam haza a könyvtárból. A trágár szavakat nem esett jól olvasnom. Rengeteg idegen szó is volt benne, amiket nem értettem… Már rég nem tettem ilyet, félbehagytam a könyvet. Feldühített.

kriszmanesz P>!
Junot Díaz: Fulladás

kilátástalanság, nyomor, homok, mocsok. nem mondanám, hogy üdítő volt olvasni, mégis tetszett ez a cinikus hang, ezek a nyers mondatok. az egyetlen, amit hiányoltam a kötetből, az egy szószedet…

Rahel_A>!
Junot Díaz: Fulladás

Engem Diaz írásai mindig magukkal ragadnak. Az eddig magyarul megjelent két könyvét szintén olvastam, de még mindig ugyanolyan élvezettel vetettem bele magam a dominikaiak, az USA-ban élő latin amerikaiak életébe, kultúrájába. A szöveg nekem most is tetszett, én szeretem ahogy az író hűen ábrázolja az élő beszédet, nincs kozmetikázás, nincs eufemizálás: könnyen beletudunk helyezkedni a macsó latinók nézőpontjába. A könyv jól érzékelteti, hogy az elmaradott országok lakói számára az Egyesült Államok egy „álomország”, azonban a realitás ami a képzetlen munkaerőre vár arculcsapást jelent szinte minden esetben. A Dominikán éhező, szegénységben felnövő, majd Amerikában toxikus,bántalmazó családi közegben élő gyerekek a felnőttkorra ők maguk is valamilyen deviancia hordozói lesznek,a kitörési lehetőség(amelyet a társadalom elfogad) meglehetősen csekély.

Nicole_Kinney I>!
Junot Díaz: Fulladás

Fullasztó hangulatú írás, illik rá a címe. Nyomor, bánat, kilátástalanság, fertő. Nem egy vidám, lélekemelő olvasmányélmény, de tágítja a horizontot, így érdemes elolvasni.

Zsofir>!
Junot Díaz: Fulladás

Hogy lehet leélni egy életet úgy, hogy az ember folyton csak várakozik? Szülőre, társra, munkára és az Egyesült Államokra. Közben van idő drogozni és bántalmazni a családot.
Rövidke kis könyv súlyos tartalommal. A fordítás jobb is lehetne, nehezen gördül a szleng, néhol döcögős a szöveg.

shadowhunter1975 P>!

Úton voltunk a boltba, sörért mentünk a tíómnak, amikor Rafa mozdulatlanul megállt és oldalt biccentette a fejét, mintha üzenetet hallgatna, amit én nem hallok, amit messziről sugároznak.

Már az, hogy én
leírom neked
angolul,
eltorzítja azt, amit én
mondanék neked.
A téma:
hogyan magyarázzam el, hogy
az angol nyelv nem én vagyok,
bár nem vagyok semmi más sem.

Gustavo Pérez Firmat

9. oldal (Cor Leonis, 2016)

shadowhunter1975 P>!

Aurora totál remeg, még ebben a fényben is látom. Nehéz az ilyet megcsókolni, még megérinteni is nehéz, mert a hús úgy mozog, mintha hengersor vinné.

43-44. oldal, Aurora (Cor Leonis, 2016)

Gabriella_Daróczi1>!

A lakásban olyan volt a hőség, mint egy súlyos valami, ami bevonszolta magát, hogy ott szenvedjen ki.

76. oldal Fulladás (Cor Leonis, 2016)