A ​problémamentes terhesség 1 csillagozás

Fogamzástól a szülésig
June Thompson: A problémamentes terhesség

„A gyermekvállalás életünk egyik legmeghatározóbb döntése. A kötet a tények feltárásával együtt bemutatja a fogamzástól a szülésig vezető út választási lehetőségeit. A könyvben szereplő hasznos tanácsok és praktikus javaslatok segítenek abban, hogy valóban élvezzük a terhesség időszakát és a babával töltött első heteket.”

Holló és Társa, Kaposvár, 2000
112 oldal · ISBN: 9639305510 · Fordította: Törőné Tóth Katalin

Gyöngyi0309>!
June Thompson: A problémamentes terhesség

Meglepően jó kis könyv a rövidsége ellenére is. Nekem sok újat nem mondott, de első terhességnél biztosan hasznos lehet abban az esetben, ha nem akar valaki mélyen eltemetkezni a szakirodalomban. Inkább olyan, mintha cikkek gyűjteménye lenne. Minden témát érint, lefedi az egész folyamatot, de nem megy bele molekuláris szintű részletekbe. Külön tetszett, hogy noha nem magyar szerző írta, mégis próbálták a magyar viszonyokat bemutatni, „lefordítani” hazai szintre. Több, mint húsz éves könyvecske, mégsem elavult.
Külön rész foglalkozik a fogamzással, az egészséggel és táplálkozással, a mozgással, relaxációval (ebben a fejezetben rengeteg kép van arról, hogy bizonyos pózokat hogy kell helyesen felvenni), a terhesgondozással, vajúdással, szüléssel, az anya-gyerek kapcsolattal, illetve van hely a saját feljegyzéseknek is.
Talán az apa-gyerek kapcsolatot lehetett volna picit részletezni, az nagyon címszavas volt.
Minden fejezet elején és végén összefoglaló található, mely nyomatékosítja a legfontosabb pontokat.
Szép színes könyv, rengeteg fotóval.