A ​vízisten menyasszonya 9. (A vízisten menyasszonya 9.) 59 csillagozás

Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 9.

Nem elég, hogy Habeknek, az elátkozott vízistennek alakváltók és istenek áskálódásai okoznak fejtörést, még a császár aljas cselszövéseinek is ő van a célkeresztjében. Hogy végre tovább tudjon lépni, Habek hajlandó feltárni az igazságot egykori asszonyáról, Nakbinról, ám Nakbin szelleme még nem hajlandó békében nyugodni! Ráadásul a víz istenének egy átokkal is meggyűlik a baja, melynek köszönhetően nappal erejétől fosztott gyerektestbe kényszerül, és csak éjszaka öltheti fel igazi, felnőtt alakját. Ebben a kötetben a felnőtt vízistennek számos súlyos kérdéssel kell szembenéznie, és nehéz döntéseket kell hoznia, ami véres összecsapásokhoz vezet a császár palotájában.

Vad Virágok Könyvműhely, Újhartyán, 2012
186 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639998216 · Fordította: Kálovics Dalma · Illusztrálta: Jun Mi-Kjong

Nikolett0907 P>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 9.

Ez a rész végre hozta, a régi formáját. Nagyon tetszett, kellőképpen izgalmas, fordulatokban gazdag. Végre sok kérdésre kaptam válasz és persze újabbak is előkerültek. A végén pedig a panda rész, hatalmas nagy kedvenc. :D Alig várom a folytatását.

ap358 P>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 9.

Ez a kötet Habek gyerekkorát, a múltját, az erejét mutatja meg, és közben a császár terveibe is beleleshetünk. Sok kérdésre választ kaptam, de újabbak is felmerültek. (Köztük az is: most akkor szórakozol? )
A cselekmény viszont továbbra sem haladt, amit jelenleg nem bántam. Habeket és Szoát viszont lassan meg fogom tépni, ha valamelyikük nem kezd el nyitni.

diamondfox >!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 9.

Az a baj, hogy ha hamarosan nem történik meg olyan jelenet, amire a shoujo szívem igazán vágyik ki fogom vágni az ablakon a mahwát. iamjoking, könyvtári Megint a kérdés: Mi a fenét csináljak veled Habek?! (;¬_¬)
Egyszerre imádom, hogy egyébként nagyon is átlátod a dolgokat. De nekem a körmondatok sosem voltak az erősségeim. Hiába vagy cuki, akkor sem bocsátom meg, hogyha csak szórakozol Szoával! Na, és megint, mi volt ez a végén? spoiler

Angieolvas P>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 9.

Most már kezd tiszta lenni a kép.
Szoa kezd megerősődni és nem hagyni magát. Habekről kiderült, hogy nem lehet olyan könnyen megtéveszteni. ;)
Az eredeti Nakbin akkor most tényleg az?

Aby_blogja>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 9.

Na most ismét úgy érzem képben vagyok. Ez a rész leginkább a múltról szólt. Érdekes volt. Ráadásul a kicsi Habek nagyon cuki.

Dombi_Petra>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 9.

Ebben a kötetben több mindent megtudtam a múltról, amik kielégítették a kérdéseimet :)
Ez egy nagyon jó kötet volt. :)

Radics_Végh_Ivett>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 9.

Ez a rész végre hozta, a régi formáját. Habek gyermekkorát, képességeit, erejét mutatja meg és a császár terveit. Kiderül, hogy Habeket nem könnyű félrevezetni. Nagyon tetszenek a rajzok, kellőképpen izgalmas, fordulatokban gazdag.

BallaNóci>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 9.

Ez volt aztán a szép fordulat! Pont akkorát csavart a történeten, hogy még követni tudtam és élveztem is!
De azt még mindig nem értem, hogy mi van Szoával?! És Hujéval..
Most már aztán tényleg öntsünk tiszta vizet a pohárba. :D Hol a következő rész?!

Melia>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 9.

Végre egy jó rész. A történet izgalmas, és esemény dús. Megint kiderül egy pár dolog a múltból. A rajzolása továbbra is gyönyörű. A végén pedig a pandás rész megint imádni való =D

Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 9.

Először is: imádom a sárkány motívumot! (ezt már régóta meg akartam osztani)
A történet ismét érdekes lett, tele válaszra váró kérdésekkel. Szerencsére, már nem olyan lassú folyású, mint néhány rész volt előzőleg. A karakterek egyre jobbak, egyre több szereplő hátterét, előéletét ismerhetjük meg.
A rajzoláshoz most csak annyi, hogy örülök, hogy nem színes. Nekem sokkal jobban tetszik így fekete-fehérben, szebben kijönnek a részletek.

csüpek P>!

Mindenkinek három neve van az életben legyen bár isten vagy ember.
Először is a CSA, amit kiskorában kap, a hivatalos név előtt.
Aztán jön a HO, egyfajta becenév, amely azért születik, hogy ne kelljen feleslegesen használni a hivatalos nevet.
Aztán ott a MJONG, a név, amely elválaszthatatlan az ember vagy isten lényétől, a lélek neve. Nem szabad meggondolatlanul használni, és ezen a néven neveznek a halálod után.

Gyűlöletes szívfájdalom

Azt mondják,