A ​vízisten menyasszonya 8. (A vízisten menyasszonya 8.) 65 csillagozás

Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 8.

A ​történet kezdetén Szoa kész volt feláldozni életét Habeknek, a félelmetes istenségnek, hogy megmentse aszály sújtotta faluját a pusztulástól. A hatalmas vízisten azonban nem ölte meg, hanem varázslatos királyságába, Szugukba vitte. Itt Szoa megismerkedett az elemek szeszélyes isteneivel, illetve titokzatos férjével, aki ugyan asszonyává tette, de azóta szinte tudomást sem vett róla. Bár Habeknek minden vágya, hogy igazi férjként bánjon Szoával, az őt sújtó átok miatt nappal egy kisfiú testében kell élnie, és csak éjszaka öltheti fel igazi, felnőtt alakját. Habek el akarja rejteni Szoa elől különös titkát, ezért éjszakánként Mui álcája mögé rejtőzik, és a többi különös istenséggel együtt verseng a kegyeiért. Vajon a vízisten végre elárulja titkát Szoának, vagy a cselszövő, féltékeny isteneknek sikerül végleg éket verni Habek és emberi menyasszonya közé? Ráadásul egy rejtélyes alakváltó is szemet vetett Habekre, mesterkedéseinek köszönhetően pedig a vízisten úgy hiszi, hogy előző… (tovább)

Vad Virágok Könyvműhely, Újhartyán, 2012
180 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639998179 · Fordította: Kálovics Dalma · Illusztrálta: Jun Mi-Kjong

Nikolett0907 P>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 8.

Na végre, kezd vissza találni a történet a megszokott mederbe. Az előző kötetből kiindulva kicsit félve olvastam, de teljesen rendben volt. Egyre izgalmasabb a történet, nagyon remélem egyszer Habeknek eszébe jut ki is az igaz szerelme.

ap358 P>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 8.

Visszakanyarodtunk a történethez: Habek továbbra sem emlékszik semmire, Szoa meg újra visszahúzódó és csendes lány, még akkor is, ha a tánca varázslatos, ő maga most távolinak hatott.
Mikor tesznek már végre valamit? Csodára várnak, vagy mi?

diamondfox>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 8.

Tisztázhatjuk: az istenek nagyobb kakakeverők, mint az emberek :D De tényleg! Hát Hujéék apja mekkora kis simlis, már az előző kötet végén csak röhögött a markába – mondjuk, hogy minden keverés csak egy cím miatt… ami a mai napig nem tiszta. Na, mindegy.
Btw én vagyok a hülye, hogy nem tudom, kicsoda Jova? o.o

Annyira gyönyörű Szoa egyébként… és most, amikor táncolt jöttem rá, hogy annyira szép animét lehetne ebből a sorozatból csinálni… sok-sok cicával és pandával! :D

Ja, a végét pedig nem bocsátom meg egy darabig!! Hát hogy lehet egy ilyet benyögni és lezárni a kötetet?! még szerencse hogy a folytatás kéznél volt

Angieolvas P>!

Mi ez a befejezés?!
Most nem értem Habek csak megjátszotta vagy rosszul értelmeztem a jelenetet.
Jova amúgy ki? Kezdek durván belekeveredni a történetbe. spoiler

ancsee P>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 8.

Előfordulhat, hogy csak az én szemem nem áll rá, de nem mindig ismerem fel a karaktereket és sokszor a nemet sem találom el. :D Ettől függetlenül imádom a sorozatot, csak néhány jelenet többszöri pillantás után nyer értelmet. Tetszik, hogy kezdünk haladni az eseményekkel, de nagyon kevés Szoa volt benne.

Aby_blogja>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 8.

Nem igazán akartam nekiállni ennek a résznek mivel az előző nagyon kusza volt. De nagyon örültem, hogy most ismét tiszta a kép. Egyre érdekesebbre fordulnak a dolgok Szoa most a császár „szolgája” vagy valami ilyesmi. Ráadásul Habek semmire sem emlékszik. Mi lesz is még gyerekek?

Dombi_Petra>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 8.

Ebben azért már több cselekmény volt. :) Nakbin felbukkanása valamelyest izgalmasabbá tette a kötet, de nekem valamiért ez sem jött át annyira.

BallaNóci>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 8.

Ezt most nem értem. Szoa miért csinál úgy, mintha hirtelen a császár pincsikutyája lenne. Miért? És miért lett ilyen butácska és rideg? Mintha teljesen kicserélték volna a karakterét. Vagy ez is a császár munkálkodásának eredménye?
Habek pedig végre kezd emlékezni. Legalábbis a szíve.
Nakbin pedig egy spoiler. :D

Melia>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 8.

A rajzok még mindig gyönyörűek, viszont a történet már egyre kuszább lesz. Viszont a végén a pandás részt még mindig nagyon imádom =D

A vízisten menyasszonya sorozat · Összehasonlítás