A ​vízisten menyasszonya 7. (A vízisten menyasszonya 7.) 84 csillagozás

Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 7.

Történünk hősnőjét, Szoát feláldozták egy különös szertartás során, ám Habek, az ifjú vízisten megmentette az életét. A lány megtanulta tisztelni a víz istenét, és megkedvelte birodalmát, a mennyei Szugukot, miközben beleszeretett egy titokzatos fiatalemberbe, Muiba. Azonban Szoa nem tudja, hogy Mui valójában Habek, akit megátkoztak, így nappal egy kisfiú testében kell élnie, és csak éjszaka öltheti fel igazi, felnőtt alakját. Vajon rájön, hogy valójában ugyanazon isten két alakja között őrlődik, vagy a sötét erők végleg elszakítják őket egymástól? Az igaz szerelemhez vezető úton Szoának és Habeknek emberrablással, emlékezetvesztéssel, ellentmondásos érzelmekkel és ördögi ellenfelekkel is meg kell küzdenie! A vízisten menyasszonya varázslatos és romantikus történetével, lenyűgöző rajzstílusával 2006-ban Korea legnépszerűbb lányoknak szóló manhwája volt.

Vad Virágok Könyvműhely, Újhartyán, 2010
188 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639998063 · Fordította: Kálovics Dalma · Illusztrálta: Jun Mi-Kjong

Habek · Nakbin

Nikolett0907 P>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 7.

Oh te jó ég, hogy mennyire megszenvedtem evvel a részel. Többször át olvastam, az elején azt hittem ez egy előzmény kötet, aztán rá kellett jönnöm ,hogy nem egészen. Bár a rajzok még mindig gyönyörűek és részlet gazdagok. Ez a rész nekem bonyolult volt.

Angieolvas P>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 7.

Nekem kicsit bonyolult ez az előzmény cselekmény. Át kell gondolnom, hogy ki-kivel mi történik…

diamondfox>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 7.

Érted, ez is úgy indul, hogy meg akarjam fojtani Jovát… vagy kifenét. (ugyebár úgy fest, itt mindenkinek legalább két neve és ezzel személyisége is van)
Tehát, legyen sorrend: a rajzolás egyre szebb és szebb.
Imádom a történetet, ahogy lassan, de biztosan nem fogom már érteni, hogy ki kivel van és mit miért csinál – és nem megyünk tovább, inkább a múltba révedünk, ami pedig nem baj, mert így ismerjük meg a fentebb hiányolt „értelmet”.
Mok-Rang új kedvenc egyébként, nagyon tetszett az Ő története!
De a végére megint a mocskos Nakbin… nem szeretem :( Testvérkomplexusos cafka :(
Cserébe a záró panelek egyre jobbak :D

K_A_Hikari I>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 7.

Sajnos az eddigi kötetek közül ezt éreztem a leggyengébbnek.
Kusza volt és követhetlen, nem is nagyon értettem a dolgokat.
Egynek elment, de van sokkal jobb része is a sorozatnak, ez tény.

ap358 P>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 7.

Ez a rész végre visszavezetett a múltba, megtudhattam pár dolgot Habekről, de összességében… Mi a fene volt ez? Egy csomószor elvesztettem a fonalat. Amikor azt hittem, visszakanyarodtunk a jelenbe, kiderült, mégsem.
Vagy csak túl fáradt voltam ehhez a részhez, ki tudja.

nypetra>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 7.

Hát nem is tudom mit is írhatnék, nem igazán tudtam, hogy mi is történik ebben a kötetben. Ez most nem volt a kedvencem. Nem tudtam követni egyáltalán a történéseket, sokszor már azt sem tudtam, hogy most a múltban vagy a jelenben vagyunk. Szerintem túl sok szálon futott a történet és túl sok dolog lett egy kötetbe sűrítve. De a rajzok továbbra is meseszépek. Remélem a többi kötet már nem lesz ennyire érthetetlen.

ancsee P>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 7.

Ez a rész nekem kicsit kusza volt… Inkább folytatom is a következő kötettel, hátha kibogoz majd néhány szálat. A versek igazán szépek benne. Eddig is volt, hogy néhol elvesztettem a fonalat, de eddig ez volt a legérthetetlenebb. Azt hiszem, nagyon más kultúra és nagyon más gondolkodás lehet a bibi. :)

Elhaym>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 7.

Végre beindult a történet. Sok minden kiderült Habek és Huje múltjáról, olyan is amire nem számítottam. Megérte folytatni a sorozatot.

Dombi_Petra>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 7.

Ez a rész szerintem gyengébbre sikerült, mint az előző. De azért ebben is volt némi izgalom :

Aby_blogja>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 7.

Oké. Most őszinte leszek, elvesztetten a fonalat. Halvány lila gőzöm nincs arról mitörtént ebben a kötetben…

NoemiSmile>!

Az emberek szörnyűségesek… Szánalmas teremtmények, akik sosem ismerik be saját tévedéseiket, és sosem vállalnak felelősséget semmiért. Mindig az isteneket okolják a sorsukért.

Akiko>!

Találtam egy tiltott virágszálat, amit meg akarok szerezni.

Kapcsolódó szócikkek: Habek · Nakbin
Akiko>!

Az emberek hajlamosak elfelejteni, hogy mivel haragítják meg az isteneket.

A vízisten menyasszonya sorozat · Összehasonlítás