A ​vízisten menyasszonya 6. (A vízisten menyasszonya 6.) 77 csillagozás

Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 6.

A ​történet kezdetén Szoa kész volt feláldozni életét Habeknek, a félelmetes istenségnek, hogy megmentse aszály sújtotta faluját a pusztulástól. A hatalmas vízisten azonban nem ölte meg, hanem varázslatos királyságába, Szugukba vitte. Itt Szoa megismerkedett az elemek szeszélyes isteneivel, illetve titokzatos férjével, aki ugyan asszonyává tette, de azóta szinte tudomást sem vett róla. Bár Habeknek minden vágya, hogy igazi férjként bánjon Szoával, az őt sújtó átok miatt nappal egy kisfiú testében kell élnie, és csak éjszaka öltheti fel igazi, felnőtt alakját. Habek el akarja rejteni Szoa elől különös titkát, ezért éjszakánként Mui álcája mögé rejtőzik, és a többi különös istenséggel együtt verseng a kegyeiért. Vajon a vízisten végre elárulja titkát Szoának, vagy a cselszövő, féltékeny isteneknek sikerül végleg éket verni Habek és emberi menyasszonya közé? Ráadásul egy rejtélyes alakváltó is szemet vetett Habekre, mesterkedéseinek köszönhetően pedig a vízisten úgy hiszi, hogy előző… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2008

Vad Virágok Könyvműhely, Újhartyán, 2010
188 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639998056 · Fordította: Kálovics Dalma · Illusztrálta: Jun Mi-Kjong

Mura · Nakbin · Szoa

Nikolett0907 P>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 6.

Le sem tudom tagadni,hogy mennyire rajongok a mangákért és képregényekért.
A szeretetemet ennek a sorozatnak köszönhetem.
A történet most nagyon izgalmas, a rajzok részlet gazdagok és a végén a kis szösszeneten jót kacagtam.
Természetesen kedvenc és ajánlom!

Angieolvas P>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 6.

Nakbin annyira idegesít, mert folyamatosan bekavar. Szegény Soa…
Muit felkellene pofozni, hogy észhez térjen.

K_A_Hikari>!

Valaki fogjon le…!
Én esküszöm megőrülök. Ennek a Nakbi-hasonmásnak ki akar tekerni a nyakat.
Mi ez a befejezés? Mi ez a fordulat?
Álljon meg a nászmenet, ide a követjező kötetet :)

nypetra>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 6.

Egyre jobban idegesít Nakbin…(de mostmár Mui is)…. Ez a kötet kellőképp felidegesített így a késő esti órákban, ennek ellenére azt hiszem jöhet gyorsan a következő kötet, mert imádom ezt a manhwa sorozatot. :D

ap358 P>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 6.

Hogy lehet így vége? Sejtettem, hogy a titkok még nem fognak kiderülni, de hogy a kavarások ilyen irányt vegyenek, és még több szereplő lépjen a képbe… akik persze szintén keresztbe tesznek, meglepett.
Minden bosszúságom Szoán csattan, mert lassan eljutok oda, hogy jól meg kéne rázni, hogy kinyissa a szemét. Szegénykémet egyre jobban ki lehet használni, és csak kóvályog az istenek között.
A rajzok fantasztikusak, némelyik sokkal több érzelmet generál, mint egy egész romantikus könyv.

Aby_blogja>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 6.

Olyan egyszerűen meg lehetne oldani minden problémát, csak meg kellene mondani Szoa-nak az igazat.
Komolyan mondom néha kezd nagyon kiakasztani ez az egész történet. Mégis mindig úgy érzem, hogy folytatnom kell. Egyszerűen tudnom kell mi lesz ennek az egésznek a vége.

BallaNóci>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 6.

Hogy lehet így befejezni?! És mi ez a csavar a végén?! Mikor azt hittem, Mui végre elmondja a titkát és megkèri Szoát, jön Nakbin és keresztbe tesz mindenkinek… Utálom a csajt.
Szoát kezdem megszeretni, bàr fura, hogy nem látja a fàtól az erdőt.
Muit pedig imádom természetesen. :D

Elhaym>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 6.

Történet lassú és klisés, ennek ellenére mégis lehet szeretni. Mui is szimpatikus. Remélem a következő kötetben Szoa megtudja már, hogy ki Mui valójában. Zavaró, hogy ilyen sokáig húzzák.

Nerana>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 6.

Kavarás kavarás hátán. Jaj… Nem annyira csípem ezt… Mármint ezt a töketlenkedést, és továbbra sem tudok más szóval élni.
Nem vagyok hajlandó Nakbin emlékét bemocskolni azzal, hogy az álcsajt Nakbinnak nevezem. Szóval Jovi egy igazi kígyó!
Szoa egy kétségbeesett kislánynak tűnik, aki csak lézeng ide-oda és csapong a férfi istenek közt, miközben Mui után csorgatja a nyálát. Le tudnék neki osztani egy csicskatockost.
Habek/Mui, szintén megérdemli a csicskalángost, mert miért nem lehet őszintén megmondani az igazat? De tényleg nem értem, miért nem…
Akiről alig esik szó: Johi! Az EGYETLEN szimpatikus női karakter. Nagyon kis cuki és helyén van a szíve.
Birjom eléggé felkeltette az érdeklődésem. :)

Melia>!

Olyan nincs, hogy a végén mindenki boldog legyen.

Kapcsolódó szócikkek: Mura
Melia>!

Annyira szeretlek.. hogy kész vagyok akár Nakbin silány másolata is lenni.

Kapcsolódó szócikkek: Nakbin · Szoa
Lunemorte P>!

Az éjjeli lepkék önként repülnek a tűzbe, pedig tudják, hogy ez a halált jelenti számukra.

Kapcsolódó szócikkek: lepke · lepke

A vízisten menyasszonya sorozat · Összehasonlítás