A ​vízisten menyasszonya 5. (A vízisten menyasszonya 5.) 99 csillagozás

Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 5.

Habek ​vitatott döntése, hogy visszahozza Szoát varázslatos királyságába, hatalmas felzúdulást kelt az elemek istenei és istennői között. Különösen érzékenyen érinteti féltékeny imádóját és megkeseredett, hatalmas anyját, akik a vízisten háta mögött intrikálnak. Magának a szeszélyes istenségnek, Habeknek, aki megmentette Szoa faluját az éhínségtől és az aszálytól, egy átokkal gyűlik meg a baja, ami miatt nappal gyerektestben kell élnie, és csak éjszaka veheti fel igazi, felnőtt alakját. Míg birodalmának egyes lakói kedvesek – némelyek talán túlságosan is kedvesek – emberi asszonyához, Habek eleddig eltitkolta az átkot Szoa elől, akit teljesen összezavar az a figyelem és elutasítás, amiben részesül. Éjszakánként Habek a szenvtelen, jóképű Mui alakját ölti magára, akinek ellenállhatatlan karizmája és csábítása hatására Szoa úgy hiszi, máris kész megcsalni gyermeki hitvesét. Itt az ideje, hogy Habek/Mui színt valljon! És vajon ki a felelős előző emberi asszonya haláláért? A vízisten… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2007

Vad Virágok Könyvműhely, Újhartyán, 2010
186 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639998018 · Fordította: Kálovics Dalma · Illusztrálta: Jun Mi-Kjong

Habek · Szoa

Nikolett0907 P>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 5.

Még mindig nagy kedvenc, ez a rész elég érdekesen alakult.
Kíváncsi vagyok a régi menyasszony szerepére a továbbiakban.
És a rajzok még mindig csodásak. :) Várom a következő részt.

diamondfox>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 5.

Ezt most úgy komolyan gondolja a kedves Alkotó?!
Nem fogom bírni se idegekkel, se szívvel ezt a drámát – az ötödik kötetnél. Mi lesz velem a végén kedves @Caledonia_Valley?! :DDDDD

egyébként panasz nincs a kötetre, hozza a szebbnél szebb nyitóverseket, a gyönyörű fejezetképeket és az izgalmas fordulatokat: Huje most akkor mit is akar Szoától? Mui miért nem vallja már be Szoának, hogy Ő Habek? És mi a fenét keres itt ez az új menyasszony? spoiler
@_@

ap358 P>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 5.

Végre alakul a szereplők kapcsolata, erre itt van Huje és Nakbin (már most nem szeretem). Hát itt senki nem tudja, mit is akar, mit érez? És kit kihez köt a fonal?
Még szerencse, hogy itt lapul a folytatás.

nypetra>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 5.

Ki gondolta volna, hogy mire kezd minden jól alakulni bejön a képbe egy „új menyasszony”….Na meg ezt az állítólagos Nakbint már most nagyon nem szívlelem. De vajon miért is ilyen, amilyen? És vajon mi lehet az ő szerepe a továbbiakban? És vajon Hujének mi a valódi célja Szoával? Na és Mui miért halogatja még a titka feltárását Szoának?! :D Ezt csak is az alkotó tudhatja…(vagy aki már olvasta az egész történetet, mindenesetre nekem ötletem sincs :D) Nem bírom idegekkel. :D Ez a történet egyáltalán nem kiszámítható, minden kötet nagyon izgalmas.

K_A_Hikari I>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 5.

Valamiért ez legalább annyira tetszett, mint az első kötet.
A Nakbi-legende kezd egyre jobban érdekelni…vajon mi az igazság?
Ráadásul most már tényleg nem tudom kiben lehet bízni.
Egyre jobb lesz…ide nekem a folytatást :)

Angieolvas>!

Utálom Nakbint.
A páros között kezd alakulni a dolog. Ami viszont nem tetszik, hogy a női szereplők nagyon hasonlóak, sőt szinte ugyanazok. Baromira nehéz megkülönböztetni…

Aby_blogja>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 5.

Hát nem megmondtam, hogy csak zavarosabb lesz!
A legjobb barátnőm sokat mesélt nekem Nakbinról és teljes mértékben igaza van, ez a csaj bunkó.
Melegen ajánlom, hogy Habek ne őt válassza.

Dombi_Petra>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 5.

Ez a kötet egy picivel erősebb volt, mint az 5. rész :) Izgi, fordulatos kötet, tele meglepő cselekményekkel :)

ancsee P>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 5.

Még mindig csodálatosan szép a kivitelezés és a történet is egyre jobban beindul. :) Most is, mint eddig mindig, volt, hogy elvesztettem a fonalat egy-egy képnél, de hamar túlléptem ezen.

Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 5.

Az eddig elolvasott 5 kötet után kijelenthetem, hogy ez a manhwa – sorozat felkerült a kedvenceim képzeletbeli listájára. ♥
A meseszép illusztrációk, részben a koreai mitológián, részben az írónő fantázia világán alapuló keserédes szerelmi sokszögek teljesen elvarázsoltak. Mindemellett a hangulatos és igazán gyönyörű, mindig az aktuális kötet tartalmát megalapozó, koreai nyelvből fordított versbetétek csak még inkább emelik a manhwa – sorozat színvonalát.
Szívből remélem, hogy ez a manhwa – sorozat egyszer befejeződik, és megtudhatom Habek és Szoa szerelmi történetének végkifejletét.☺️

csüpek P>!

Mindenki vágyik valamire. Ha az emberek vágynak valamire, az istenekhez tudnak imádkozni… De kihez imádkozzanak az istenek?

Melia>!

Ez a mennyek könyve. Ebben a könyvben olvasható minden s világ házasságairól. Ha összekötök ebben a könyvben a vörös fonallal egy férfit és egy nőt, bármennyire gyűlölik egymást, egy pár lesznek. Senki sem kerülheti el a végzetét. Még az istenek sem.

Akiko>!

Majd én megmutatom…hogy átírhatom azt az úgynevezett végzetet.

Akiko>!

Habek jó ura a víznek, de szeszélyes, így sosem tudhatod, mi bosszantja fel.

Melia>!

Felfogtad, mit jelent ez? Azt a nőt azért áldozták fel, hogy Habek asszonya legyen. Szugukban nincs szükség két menyasszonyra.

csüpek P>!

A víz eredendően tiszta…..de ha a legkisebb tisztátalansággal keveredik, hamar mocskossá válik.

Kapcsolódó szócikkek: víz

A vízisten menyasszonya sorozat · Összehasonlítás