A ​vízisten menyasszonya 3. (A vízisten menyasszonya 3.) 125 csillagozás

Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 3.

Humor, dráma és egy cseppnyi horror színezi az eseményeket, amikor az emberi menyasszony, Szoa megpróbálja felfedni az igazságot különös férje állapotáról és arról, hogy mi rejlik az előző feleség korai, erőszakos halála mögött. Míg Huje széptevéssel vonja el Szoa figyelmét, a szörnyűséges istennőt, Murát pedig egyre jobban elönti a féltékenység, az erős akaratú Szoa elhatározza, hogy kideríti, miért kell hatalmas és szeszélyes férjének nappal egy kisfiú testében élnie, és miért csak éjszaka öltheti fel igazi, felnőtt alakját. Szoa lelkiereje és eltökéltsége korábban megmentette a faluját a szárazságtól és az éhezéstől, most pedig egy kiszámíthatatlan elemi istenség ellenében kell összeszednie minden bátorságát és ravaszságát, hogy megtalálja a boldogságot abban az új világban, ahol csapdába esett.

Eredeti megjelenés éve: 2007

Vad Virágok Könyvműhely, Újhartyán, 2009
196 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638832351 · Fordította: Kálovics Dalma · Illusztrálta: Jun Mi-Kjong

Nikolett0907 P>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 3.

Nagyon szeretem ezt a sorozatot.
Egyre izgalmasabb a történet, nagyon szorítok a szerelmeseknek végre egymásra találjanak.
Valamint kicsit irigykedem, a rajzok végtelenül pontosak és izgalmasak. :)
Alig várom a következő részt.

ap358 P>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 3.

Túl gyors volt ez a váltás: a hazatérés. És ami ott várta Szoát, el nem tudom képzelni, miért is vágyhatott akár csak egy pillanatra is vissza. A karakterek kezdenek kibontakozni, Mui egyre szimpatikusabb, Szoával még nem vagyok kibékülve, mintha még ő maga se tudná, mit szeretne, így én se.

diamondfox>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 3.

Egytől egyig bolondok és szeszélyesek az istenek!! Egyik azt hiszi, hogy bármit megtehet egy emberrel, a másik meg szerelemféltésből félrevezeti ezt a szerencsétlent. Habek bolond, hogy inkább hazaküldte Szoát :(
Mondjuk szerencsétlen lányt is sajnálom, mert nem elég, hogy ketté akar szakadni a kötelesség és az érzelmei között, apja is egy féreg. :|

K_A_Hikari I>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 3.

A cselekmény egyre csak bonyolódik, bár sokszor belezavarodtam a szálakba :(:
Soa hiába megy haza, nem tud szabadulni a Vízistentől gondolatban és ez viszont is igaz.
Az előző köteteket valamivel jobbnak éreztem, de rossznak ezt se nevezném.
Igazán kiváncsi vagyok a folytatásra.

nypetra>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 3.

Ennek a résznek az olvasása közben igazán vegyes érzelmeim voltak. A történet egyre bonyolódik, minden kötet izgalmasabb, mint az előtte lévő, amiket olvastam. Az a sok szenvedés, amin Szoának végig kellett most is mennie… spoiler ezek az Istenségek aztán tényleg elég érzéketlenek. Ebben a kötetben már Szoa családjáról is megtudhatunk dolgokat. Szoa apját is megismerhetjük, aki egy érzelemmentes szemét alak, aki a lányát tárgyként kezeli. spoiler A rajzok pedig még továbbra is nagyon gyönyörűek, imádom a stílusát. :)

ancsee P>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 3.

Hosszúra nyúlt az olvasás, mert sajnos a fáradtság győzött, amint kényelmesen elhelyezkedtem az ágyon, elég hamar elszundítottam. A történet nagyon tetszett és a rajzok továbbra is varázslatosan szépek. :) Kezd a cselekmény pörgősebbé válni, várom a folytatást. Kicsit sokkoló volt, hogy Habek hazaküldte Szoát, majd a falusiak rideg fogadtatása is hagyott némi kívánnivalót maga után.

Angieolvas>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 3.

Nem a kedvenc részem. Haebek egy fogadás miatt visszaküldi Soat. Szegény lány azt se tudja mi történt vele. Remélem Soa karaktere megerősődik, mert azon kívül, hogy szép eddig nem sok minden derült ki róla.

kriszmanesz P>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 3.

vajon miért érzem úgy, hogy ebben a történetben a hősnő egy benyugtatózott baba? legtöbbször csak néz, gyönörűen megrajzolva, vagy ül, a hosszú haja a hátára omlik… de valójában csak sodródik az árral. spoilerszegény Habek.

Aliko>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 3.

Azt kell mondanom beleszerelmesedtem a soriba, már csak be kéne valahogy szerezni a következő részeket is…

Először azt hittem, hogy csak egy szépen megrajzolt kis könyv lesz, de a történet is imádom. Érdekes sőőőt egyre izgalmasabb. Megy az intrika ezerrel, meg a szeretlek is meg nem is. A helyszín váltás adta pluszt sikerült kihasználni, bár ettől függetlenül utálom Habeket, hogy elküldte Szoát…

Aby_blogja>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 3.

„Nem kell sajnálnom, hogy életben vagyok, ugye?”
Szoa apja egy szemét. spoiler
Nem mintha a faluba élő többi ember jobb lenne.
Szoa olyan kis esetlen, igazán kiálhatna magáért.

Batus>!

Az ember törékeny lény. Még a századik életévük reggelét sem képesek megérni.

victoria_m997>!

[…] azok akik erősnek látszanak, gyakran ők a legtörékenyebbek.

victoria_m997>!

Nehéz együtt lenni, de nehezebb külön.

Cím nélkül - írta Li Sang-Jin

victoria_m997>!

[…] a gazdagok a szegények vére és verejtéke árán szerezték, amijük van.

Akiko >!

De mit számít a szépsége? Ami az embereknek száz év, az nekünk csupán egy pillanat.

Akiko >!

Ez elkerülhetetlen… Ő meg fog öregedni, elfonnyad és eltűnik. Te pedig ismét magadra maradsz.

Stella_Cohen P>!

Éjfélkor, tanú nélkül
mindketten így esküdtünk
a földnek: úgy leszünk,
mint összeforrt erű ágak
a mennynek: mint közös röpte
két fél szárnyú madárnak.

Dombi_Petra>!

Öreg a menny is, a föld is,
Elkorhad az idő is,
De nem ér soha véget