A ​vízisten menyasszonya 2. (A vízisten menyasszonya 2.) 152 csillagozás

Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 2.

Habek, a titokzatos vízisten arra kárhoztatott, hogy nappal gyerekként kell élnie, és csak éjszaka öltheti fel igazi, felnőtt alakját. Az emberek világából származó új asszonya, Szoa úgy hiszi, hogy egy gyerekhez adták feleségül és fogalma sincs arról, hogy a vonzó Mui valójában a felnőtt Habek. Amikor The-Ul-Csin-In elárulja Habek titkát, Szoa vakmerően arra készül, hogy ő maga deríti ki az igazságot. Azonban óvatosnak kell lennie, hogy meg ne haragítsa a szeszélyes istenségeket, beleértve nagyhatalmú és kiszámíthatatlan férjét! A vízisten menyasszonya varázslatos és romantikus történetével, lenyűgöző rajzstílusával 2006-ban Korea legnépszerűbb lányoknak szóló manhwája volt.

Eredeti megjelenés éve: 2006

Vad Virágok Könyvműhely, Újhartyán, 2008
180 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638779564 · Fordította: Kálovics Dalma · Illusztrálta: Jun Mi-Kjong

Habek · Nakbin · Szoa

ap358 P>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 2.

Szoa bizonytalansága tetszett, de ebben a részben volt némi kuszaság, és gyorsaság is, ami a Mui iránti érzelmeket jelenti. De a fő szál kezd egyre érdekesebb lenni.

diamondfox>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 2.

Az elején picit kusza volt a történet, de a végére ismét kikristályosodott, hogy mit is akar a szerző :)
annyira szép ez a mahwa, hogy a szemem csillog, amikor olvasom *-* Habek hezitálását, vagyis inkább titkát nem igazán értem: miért nem mondja el Szoának, hogy milyen átok sújtja? Ja, és nyilván megjelent egy harmadik ág is a szerelmi szálban, hát amúgy nem lenne elég izgi :D

K_A_Hikari I>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 2.

A rajzolása továbbra is gyönyörű, imádtam azokat, amik két oldalt is kitettek *-*
Az a bizonyos fonal egyre jobban összekuszálódik. Az egyik vége Szoa ujján, de vajon a másik…?
A végét illetően van tippem, de megyek olvasni a folytatást, hogy igazam lett-e. :)

nypetra>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 2.

Ezek a rajzok szemet gyönyörködtetőek. *-* Kár, hogy nem volt időm egyhuzamban végig olvasni, számomra letehetetlen ez a manhwa. Az első kötethez képest itt már a két főszereplőn volt a hangsúly. Érzelmek terén kicsit talán túl gyorsnak tartom, hiszen még jó sok kötet van hátra. Ettől függetlenül kíváncsian várom a többi kötetet, hiszen az alap történet is szépen kezd kibontakozni. Ment az 5 csillag. *-*

Angieolvas P>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 2.

Habeak most már elmondhatná a titkát. A cselekmény kezd kibontakozni. A rajzok gyönyörűek.

ancsee P>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 2.

Csak azért vonok le fél csillagot, mert nem mindenhol egyértelmű, hogy ki beszél és kihez. Éles váltások vannak benne és nem értem, hogy miért van egy jeleneten belül ugyanaz a karakter máshogy ábrázolva. A képek gyönyörűek és a cselekmény is izgalmas. :)

Aliko>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 2.

Az előző rész összes pozitív tulajdonságát tovább vitte ez a kötet. A rajzok gyönyörűek, a történetet pedig továbbra is meg vettem…

Bevallom hiába tudom, hogy ez nem ugyan az a sztori mint a kdoráma, de akaratlanul is keresem benne az abból ismert folklór részeket és szereplőket.. (Vicces mert nekem pl most esett le, hogy a soriban mért is van egy pár snitt erejéig a fiatal srác Habek helyén… :o :o )

gabrrr>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 2.

Szegény Szoa, annyira sajnálom, hogy az egyik szereplő így eteti és nem tudja, hogy most két fiú van vagy egy. Nagyon érdekel, hogy mi történt Nakbin-nal meg amúgy Habek többi feleségével.

V_Bíborka>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 2.

Az első esetből tanulva, a legközelebbi könyvtárlátogatás során kivettem ezt a részt, és a következőt is.

Az első részhez hasonlóan a borító és a rajzok gyönyörűek. A történet egyre jobban tetszik. Nagyon tetszik az a világ, amit az író megteremtett.
Habek és Szoa még mindig ellentétes érzelmeket váltanak ki belőlem. Egyik pillanatban nagyon kedvelem őket, a másik pillanatban pedig meg akarom fojtani mindkettőjüket. Nem tudom elhinni, hogy Szoa nem képes elhinni, hogy Habek és Mui egy és ugyanaz, bár érdekes módszert választ a bebizonyítására. Kíváncsi vagyok, miért vágott olyan képet a végén.

Végezetül pedig kíváncsian várom a folytatást.

Batus>!

Imádkozom az éghez,
Amióta csak ismerlek,
Hogy sokáig éljünk,
És sose változzon
Szívünk.

SophieOswald>!

Ha egy férfi fésűt ad ajándékba egy hölgynek, az azt jelenti, hogy meg akarja kérni a kezét.

Kapcsolódó szócikkek: Habek
Dombi_Petra>!

Tudod, csak azért, mert azt mondom, hogy egy nő olyan, mint egy gyönyörű virág, még nem jelenti azt, hogy a nő virág.

victoria_m997>!

Nézd Habek, egy vörös pókliliom. Tudod, miért nevezik az emberek a búcsú virágának? A pókliliom virága és levele sosem látható egyszerre. Amikor a levelek elszáradnak és lehullanak, akkor kezd nyílni a virág. Olyannyira vágynak egymás után, hogy rügyeket és bimbókat növesztenek. Bár sohasem találkoznak, az idő múlásával továbbra is vágynak egymásra. Szerinted ez nem gyönyörű? Olyan, mintha szeretők volnának, akik még a halál után is vágyakoznak egymás után.

nypetra>!

– Hnm! Azt hittem tényleg meghalok! A nők aztán ijesztőek! Bármire képesek, ha elvakítja őket a féltékenység, igaz?
– Fogd be a szád!

Melia>!

Mikor eltűnnek
A csúcsok a hegyről,
És kiszáradnak a folyók,
És télen csap le a villám,
És nyáron hull a hó,
És mikor végül
Utolsó óráját éli a világ,
Mikor ég és föld találkozik,
Mi nagy kegyetlenül elválunk
Egymástól.

Aby_blogja>!

Olyan lányt kell szeretnem, ki e világból való. Olyan fiút kell találnom, ki e világból való.

Aby_blogja>!

Találnom kell egy fiút a szeles éjben gyengéden ragyogó holdfényben.

A vízisten menyasszonya sorozat · Összehasonlítás