A ​vízisten menyasszonya 16. (A vízisten menyasszonya 16.) 23 csillagozás

Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 16.

Habek, az egykori vízisten élete komoly veszélybe kerül az emberek világában! Törékeny emberi testét megátkozta egy istennő, mindenre elszánt anyja pedig meg akarja ölni emberi asszonyát, Szoát. Szovangmo mindenáron vissza akarja vinni Habeket az istenek világába, de közben egy másik istennő azon mesterkedik, hogy emberként szenvedjenek a Földön Szoával. Legyenek istenek vagy emberek, a balsorsú szerelmeseknek továbbra is számos irigy rosszakaróval gyűlik meg a bajuk.
Jun Mi-Kjong szövevényes meséje pedig immár nem csak a képregény-oldalakon bonyolódik! A történetből 2017 nyarán élőszereplős sorozat készült Koreában!

Eredeti megjelenés éve: 2011

Vad Virágok Könyvműhely, Újhartyán, 2017
164 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639998490 · Illusztrálta: Jun Mi-Kjong

diamondfox>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 16.

Ismét terítéken az anyai önzetlenség – és tényleg, mennyivel egyszerűbb lett volna az élet, hogyha már az elején kinyírják Szoát :D Bár akkor min szórakozna ilyen jól a császár? Tény és való, hogy a csávó nagy sakkmester, hogy az egészet erre hozta ki – a végén még Ő lesz a megmentő! Csaló! GALÁD! (Remélem mindenki másnak is az oroszlánykirály dal jutott eszébe erről a két szóról…)
Az nekem teljesen tiszta volt, hogy spoiler, de elég gonosz dolog volt ez Vangmo-tól, hogy erre apellált – mert igaza van, de akkor is! ROMANTIKÁT AKAROK! Nem drámát!
Mondjuk zavart, hogy ebben a kötetben három elgépelést is találtam :( És azért elég rosszkor kezdtem el a sorozatot, mert le fogom tépni az arcomat is, hogyha a 19. rész (ameddig ugye kinn van jelenleg) cliffhangeres :D

Angieolvas>!

Kicsit kezdem unni :(
Szoa és Mui sosem beszélnek meg semmit. Meddig akarják még ezt húzni?

BallaNóci>!

Waa, sose lesznek ezek ketten boldogok. Miért?!?! Kiborulok. :D
Tiszta Rómeó és Júlia. Egyszer Mui áldozza fel magát, egyszer Szoa. Remélem, a végén baromi boldogok lesznek!

Viktória_Csikány>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 16.

Az egész sorozatot imádom.

A 19. résznél ugyan kicsit elbizonytalanított, de alig várom, hogy az utolsó részt is kiadják.
Az egyik legösszetettebb történet, amit olvastam, mint manhva. :)

Az illusztrációk szuperek, a színes oldalak káprázatosak és minden könyvben a könyv eleji versek között találtam olyat, ami annyira megfogott, hogy többször átolvastam.

Csak ajánlani tudom.Az egész sorozatot imádom.

Az egyik legösszetettebb történet, amit olvastam, mint manhva. :)

Csak ajánlani tudom.

caledonia_konyvvara P>!

De kiről azt hittem, egy életen át szeretem,
lett nekem a leggyűlöletesebb.

A jó viszony már a múlté.

Hegyek és folyók állják el
Ég és Föld kapuját.
S én életem végéig dalolom a Búcsú dalát.

Akiko>!

Szerintem nagyon hasonlítunk. Minél tovább nem lehet a miénk, akit szeretünk, annál nagyobb szörnyeteggé válunk.

2. fejezet

A vízisten menyasszonya sorozat · Összehasonlítás