A ​vízisten menyasszonya 10. (A vízisten menyasszonya 10.) 56 csillagozás

Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 10.

Miközben Szoa férjétől távol, egy pompás kastélyban raboskodik, Habek a császár palotájában újabb gonddal kénytelen szembenézni. Az uralkodó ugyanis saját céljára akarja felhasználni a nappal gyerektestbe zárt, elátkozott istenséget, hogy annak víz fölötti hatalmával háborút szítson az égiek birodalmában. Habek korábbi asszonya, álságos anyja és az áskálódó istenségek cselszövése tovább bonyolítja a helyzetet, így egyre nehezebbé válik, hogy Szoa újra együtt lehessen azzal, akit szeret. A vízisten menyasszonya varázslatos és romantikus történetével, lenyűgöző rajzstílusával 2006-ban Korea legnépszerűbb lányoknak szóló manhwája volt.

Vad Virágok Könyvműhely, Újhartyán, 2012
188 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639998247 · Illusztrálta: Jun Mi-Kjong

Szoa

Nikolett0907 P>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 10.

Nagyon érdekesen alakul a történet. Kezdek megszállott lenni, nagyon izgulok a „szerelmesekért”.
A rajzok pedig, mint mindig gyönyörűek. :)

ap358 P>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 10.

Egy újabb rész, ahol a múltba tekinthettem bele, még jobban megismerhettem Habek múltját, és persze az apját is, akinek a szépsége számomra túlságosan nőiesre sikeredett, de emellett a hasonlóságokat is felfedeztem.
A fő cselekmény megint nem mozdul előre, de ezúttal ez nem tűnik fel, mert az által, hogy pár titokról lehull a lepel, feledtette ezt velem.
Egy valami biztos. Lassan nem csak Szoa, hanem én is bele fogok őrülni a várakozásba.

diamondfox >!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 10.

Újabb szereplőket köszönhetünk a színen, mert eddig is sikerült megjegyeznem, mind a húszat… :'D
De legalább nekik látom értelmüket azon kívül, hogy szeret karakterrajzolásokat próbálgatni. Már bocsikah. Ettől függetlenül falom a lapokat, mart egyre izgalmasabb a császár és Habek állóháborúja – már csak szegény Szoát sajnálom… a csaj kb. csak hurcibálva és ide-oda pakolva van 10 kötet óta. Remélem nem marad ennyire egysikú.

Angieolvas P>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 10.

Az az igazság, hogy még mindig nem érzem az áttörést. Kicsit untam is.
A vége elég jó volt, de már a 10 kötetnél tartok és vegyesek az érzéseim a manwával.

Melia>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 10.

A történet tovább bonyolódik, de végre vannak benne vicces pillanatok a záró strippen kívül is =D

Dombi_Petra>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 10.

Miért nem lehet több csillagot adnni?
Ez a rész volt eddig a sorozat legeslegjobb része!! ÚÚÚÚ, jelenjen már meg a 11. rész :(
Örülök, hogy Szoa – és persze mi, ill. én- is megtudhattam, hogy Habek miért lett megátkozva, milyen sorsfordító cselekvések történtek a múltba. Izgalmas, érdek feszíő és cselekmény dús manhwa volt:)

Angria_Wolf>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 10.

Még mindig gyönyörű ez a manhwa, és a történet is egész szépen bonyolódik. Kicsit kezd már hasonlítani az élőszereplős koreai sorozatokra, amit persze egyáltalán nem bánok. Birjom még mindig kedvenc, de Habek apja nagyon helyesre meg van rajzolva, ezért most ő lépett az első helyre. Igaz kicsit szétszórt, de ez egy ennyi idős istentől szerintem nem lenne szokatlan. :) Örömmel konstatáltam, hogy megnövekedett a szárnyak mennyisége is egy oldalra esően. Változatlanul oda vagyok a szárnyakért… :)

Nerana>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 10.

Öhm, ezzel a kötettel ismét bebizonyosodott, hogy ez nem az én idegzetemnek való. Mi ez már megint?! Egy arasznyi sem sok, annyit se haladtunk. Yo, Szovangmo férje! Remélem azt is megtudjuk további 6 köteten át, hogy ők miért szeparálódtak. És persze Szovangmonak van egy másik neve is. Hát hogyne! Mert mindenki megjegyezhető ugyanolyan nőies vonásokkal, hajakkal, meg 26-féle névvel, kis alakban, nagy alakban. – sírok a röhögéstől. Murán és Te-Ul-Csin-In-en aztán kiigazodni nem lehet, de biztos ez is olyan, hogy mindenkivel elhitetik, hogy a másik oldalon állnak, aztán meg 200x térfelet váltanak, mert hú, de megzavarják az „ellent”. Oké, jó!
Habek meg császár, most aztán csináljatok már valamit! Nakbin, te meg létezzél addig míg létezhetsz, aztán vagy mondj valamit, vagy fogadd el a sorsod és lépj tovább, a jó isten áldjon hátba, most már csakugyan! Paprikás lett a vége kicsit, de nem bírtam jobban a feszültséget. :D

BallaNóci>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 10.

Végre, végre, végre! Megtudjuk, mi történt Habekkel. A vége pedig brutális függővég! Még szerencse, hogy meg van a folytatás.

Akiko >!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 10.

Titkok, ármánykodások és féltékeny istenségek. Ugyan kell ennél több egy izgalmakban bővelkedő, romantikus manhwa – sorozat alapreceptjéhez? Szerintem nem, az én ízlésvilágomat ugyanis pontosan telibe találták vele. Nem hogy unnám a drámázást, egyre jobban élvezem a cselekményszál ezt a fajta lassú és olykor nyakatekert kibontakozását, amikor is szinte minden esemény utólag nyer csak értelmet.

Mithrel>!

Szoa… Azt jelenti „gyönyörű nő”.

Kapcsolódó szócikkek: Szoa

Egyébként kérdeznék valamit. Férfi vagy, vagy nő?

Mithrel>!

Az égieknek honnan ered a világ? Ki zárja be az ég kapuit, amikor eljön a sötétség? És ki nyitja ki az ég kapuit, hogy elárassza a világot a fény?

NoemiSmile>!

– Ha meglátom, meg is akarom érinteni. Nem tudom majd megállni, hogy ne találkozzak vele. Uralkodnom kell az érzéseimen.
– Habek! Tényleg képes voltál ilyen szentimentális maszlagot kiadni magadból?

Mithrel>!

-Van fogalmad róla, meddig élnek az emberek?
-Talán… 300 évig?

Mithrel>!

-Hogy élhet… egy panda a Holdon?! Várjunk csak… a panda készíti a rizssütit?

A vízisten menyasszonya sorozat · Összehasonlítás