A ​vízisten menyasszonya 1. (A vízisten menyasszonya 1.) 154 csillagozás

Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 1.

Az elszegényedett, kétségbeesett falu, ahol Szoa eddigi életét élte, úgy hiszi, ha feláldoznak egy szép lányt Habeknek, a víz istenének, a kis közösség megmenekül, és végre eljön a rég áhított eső. Ennek érdekében vízbe veszejtik Szoát. A fiatal lány nagy meglepetésére azonban ahelyett, hogy megölné, Habek megmenti, ráadásul varázslatos királyságába invitálja, ahol egy izgalmas, új élet vár rá. A legmeglepőbb azonban maga a víz istene, és hogy mennyire különbözik attól a szörnyetegtől, akinek Szoa képzelte. A vízisten menyasszonya varázslatos és romantikus történetével, lenyűgöző rajzstílusával 2006-ban Korea legnépszerűbb szundzsong, lányoknak szóló manhwája volt.

Eredeti megjelenés éve: 2006

Vad Virágok Könyvműhely, Újhartyán, 2008
196 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638779557 · Fordította: Kálovics Dalma · Illusztrálta: Jun Mi-Kjong

Habek · Csudong · Szoa · Szovangmo

K_A_Hikari>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 1.

Jaaj @Nes köszi, hogy kölcsönadtad :)
Nem tudom, miért halasztgattam eddig…nagyon jónak nézd ki az alaptörténet, érdekesek a szereplők.
Kiváncsian várom, mi lesz a továbbiakban.

P.S.: Habek ❤

diamondfox P>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 1.

A fél csillag levonás az in medias res kezdés miatt történt, amúgy teljes mértékben elégedett vagyok. Ja, és a tördelési hibákért.

Tehát: ez a mahwa gyönyörű *q* A borító alapján azt hittem, hogy túlzásba fog esni az alkotó a testekkel, és természetesen megvan a hosszúlábapó effektus, de nem zavaró és gyönyörű a végeredmény! A történet is érdekes, remélem, hogy sokkal izgalmasabb lesz (a kötetszám és a lankadatlanság alapján erre befizetek egyébként) és be bírom szerezni valahonnan, mert ez túl szép, hogy ne legyen meg :O Ajánlom azoknak, akik szeretnének istenekről és egy emberlány történetéről olvasni, de nem merik elkezdeni, mert koreai – ne hagyjátok magatokat, túl jóóóóó :3

ap358 P>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 1.

Tökéletes alaptörténet, gyönyörű rajzok, talán Szoa arca volt az, ami nem minden képen nyerte el a tetszésem.
A sztori megfogott, a fél csillag levonást amiatt adtam, mert szerintem túl sok karaktert vonultat fel már rögtön az elején, így kevesebb időm volt a főszereplőket megismerni.

csüpek>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 1.

Ha előre tudom, hogy még ma elolvasom, akkor még 2 részét kivettem volna (délelőtt hoztam ki a könyvtárból, de nem terveztem, hogy ma nekiállok). Tetszett a történet, a rajzolása meg – különösen az apró részleteké – egészen gyönyörű! Szívesen olvasnám teljesen színesben, még akkor is, ha ez azzal járna, hogy a szemem sokkot kap a színkavalkádtól. (igazság szerint volt 1-1 olyan kép, amit így fekete-fehérben nem tudtam azonnal értelmezni, hanem csak az utána következő néhány segített megfejteni)

Aliko P>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 1.

Ez érdekes volt, bár bevallom nem erre számítottam. Doráma mániásként természetesen már rég láttam az azonos címmel készült sorozatot és (sokakkal ellentétben) én nagyon szerettem A vízisten menyasszonyát, így amikor megtaláltam ezt a mangát egyből felcsillant a szemem. Viszont mielőtt más is ugyan abba a hibába esik, amibe én, szeretném leszögezni, ez nem ugyanaz a sztori, bár Nakbint itt is megemlítik…

Érkezik Szoa története, akit a faluja feláldoz az esőért, majd Habek megment és az istenek világába keveredve próbál túlélni és kideríteni mi lett a többi menyasszonnyal. Találkozunk Habekkel, Murahhal, a nagypapaszerű öregúrral, a tűzistennel, a kimondhatatlan nevű dokival és….Muival.

A rajzok nagyon jók, a történet magával ragadó és a karaktereket is bírtam, csak elsőre kicsit sokan jönnek szembe. Párszor vissza kellett lapozni, hogy ő most volt már vagy új szereplő.

Aby_blogja>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 1.

"– Helló, nővérkém… Mit gondolsz erről a történetről?
Egy fiúról szól, aki minden éjszaka megnő…
– ….. Perverz."
Imádtam, gyönyörűen van megrajzolva és történet is érdekes.
Habek néha elég szemét Szoa-val pedig szegény lány nem érdemli meg.

Kristiina>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 1.

I.M.Á.D.T.A.M nagyon !!!!! Új szerelmem : <3 Habek <3 ( az esti változata )
A történet nagyon jó tetszik , még nem olvastam ilyet , és nagyon kellemes csalódás volt. Úgy tűnik többször kellene ilyet olvasnom :) Köszönöm Arinak ( osztálytársam) , hogy odaadja , és kölcsönadja a további könyveket . :) Szoa , őt is szerettem , jaj azt hiszem kedvenc könyvre leltem megint :))

Takkancs90>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 1.

Csodaszépen illusztrált manga, egyszerűen nem lehetett abbahagyni. Régen olvastam már ilyet, és kicsit elszoktam a történetvezetés stílusától. Néhol picit mintha ugrált volna a történet, vagy kimaradtak volna jelenetek és csak kapkodtam a fejemet, hogy mi történt és ki az új szereplő, de aztán ráéreztem újra és vitt magával a történet. Mostanában amúgy is nagyon rá vagyok kapva a japán/kínai/koreai sorozatokra és történetekre, vegyesen falom őket egymás után. :) Aki szereti a jó, romantikus fantasy-t, annak mindenképp el kell kezdenie Habek és Szoa történetét, mert imádnivalók. :D

kriszmanesz P>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 1.

gyönyörű rajzolás, kicsit kaotikus hitvilág, egy elég bágyadt és vértelen hősnő és egy titkokkal teli vízisten. kíváncsian várom a folytatást :3

Batus>!

– Helló, nővérkém… Mit gondolsz erről a történetről? Egy fiúról szól, aki minden éjszaka megnő…
– ….. Perverz.

Utószó

Brigi007>!

Szovangmo: Nagyon hosszú idő telt el, Csudong. Négyszáz éve volt már, hogy barackot loptál tőlem a mennyei kertemből?
Csudong: Ahahaha… Valóban. (gondolja:) A francba! Micsoda memória!

Kapcsolódó szócikkek: Csudong · Szovangmo
Melia>!

Anyám szomorú hangja… Azon a napon, amikor az egész házat elöntötte a bánat… mintha temetésre készültünk volna, Az esküvőm napján.

Kapcsolódó szócikkek: Szoa
Melia>!

Nem csak arról van szó, hogy szigorú… Valójában azért rettegnek Szovangmótól… mert ő a büntetés és a kínzás istennője! De azért ne idegeskedj! Ő egyben a szépség és a szerelem istennője is. De azért nem is könnyebbülhetsz meg teljesen mert ő a kórság istennője is.

Kapcsolódó szócikkek: Csudong
victoria_m997>!

A természet annyit ad vissza, amennyit kap. Az emberek az igazán önző lények, nem gondolod?

Tejesember>!

Hmpf! Ezek az emberek… Világosan megmondtam, hogy a LEGSZEBB lányt áldozzák fel… Nem hogy ÖT, ÖTSZÁZ ÉVIG sem engedem, hogy essen az eső.

NoemiSmile>!

Guhában vándorlunk szüntelen
A szél feltámad, hogy összecsapjon a vízzel
Hogy találhatnék menedékre a tengernyi vízben
Míg az egymás nyomában járó sárkányokon lovagolok?
– Habek költeményeiből
(guga vers / csosza stílus)

Kapcsolódó szócikkek: Habek
BallaNóci>!

… Azt mondják rá, isten… De lehet, hogy valójában szörnyeteg.

A vízisten menyasszonya sorozat · Összehasonlítás