A ​vízisten menyasszonya 1. (A vízisten menyasszonya 1.) 211 csillagozás

Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 1.

Az elszegényedett, kétségbeesett falu, ahol Szoa eddigi életét élte, úgy hiszi, ha feláldoznak egy szép lányt Habeknek, a víz istenének, a kis közösség megmenekül, és végre eljön a rég áhított eső. Ennek érdekében vízbe veszejtik Szoát. A fiatal lány nagy meglepetésére azonban ahelyett, hogy megölné, Habek megmenti, ráadásul varázslatos királyságába invitálja, ahol egy izgalmas, új élet vár rá. A legmeglepőbb azonban maga a víz istene, és hogy mennyire különbözik attól a szörnyetegtől, akinek Szoa képzelte. A vízisten menyasszonya varázslatos és romantikus történetével, lenyűgöző rajzstílusával 2006-ban Korea legnépszerűbb szundzsong, lányoknak szóló manhwája volt.

Eredeti megjelenés éve: 2006

Vad Virágok Könyvműhely, Újhartyán, 2008
196 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638779557 · Fordította: Kálovics Dalma · Illusztrálta: Jun Mi-Kjong

Habek · Csudong · Szoa · Szovangmo

K_A_Hikari I>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 1.

Jaaj @Nes köszi, hogy kölcsönadtad :)
Nem tudom, miért halasztgattam eddig…nagyon jónak nézd ki az alaptörténet, érdekesek a szereplők.
Kiváncsian várom, mi lesz a továbbiakban.

P.S.: Habek ❤

diamondfox>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 1.

A fél csillag levonás az in medias res kezdés miatt történt, amúgy teljes mértékben elégedett vagyok. Ja, és a tördelési hibákért.

Tehát: ez a mahwa gyönyörű *q* A borító alapján azt hittem, hogy túlzásba fog esni az alkotó a testekkel, és természetesen megvan a hosszúlábapó effektus, de nem zavaró és gyönyörű a végeredmény! A történet is érdekes, remélem, hogy sokkal izgalmasabb lesz (a kötetszám és a lankadatlanság alapján erre befizetek egyébként) és be bírom szerezni valahonnan, mert ez túl szép, hogy ne legyen meg :O Ajánlom azoknak, akik szeretnének istenekről és egy emberlány történetéről olvasni, de nem merik elkezdeni, mert koreai – ne hagyjátok magatokat, túl jóóóóó :3

ap358 P>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 1.

Tökéletes alaptörténet, gyönyörű rajzok, talán Szoa arca volt az, ami nem minden képen nyerte el a tetszésem.
A sztori megfogott, a fél csillag levonást amiatt adtam, mert szerintem túl sok karaktert vonultat fel már rögtön az elején, így kevesebb időm volt a főszereplőket megismerni.

Angieolvas>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 1.

Kezdésnek tetszett. Meglepődtem Habeken és a titkán. Kíváncsi leszek mit fog kihozni belőle.

Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 1.

Ez a manhwa gyönyörű! *-* Pár héttel ezelőtt láttam az azonos című sorozatot is és úgy gondoltam muszáj beszereznem pár kötetet. A sorozat és a manhwa története eltérő, ennek tudatában kezdtem el olvasni. Az alap történet már most nagyon tetszik, kíváncsi leszek mit hozott ki az alkotó a végére. Egyedül az „zavart” kicsit, hogy már rögtön az első kötetben sok szereplőt mutat be és sokszor vissza kellett lapoznom, hogy ki kicsoda… :D
Na és…"Mui"…hát nagy kedvenc. :D *-*

Vad Virágok Könyvműhely, Újhartyán, 2008
Th3DarkKn1ght>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 1.

Romantikus manhwa érdekes alapötlettel. Bemutatja a főbb szereplőket és kezd kibontakozni a bonyodalom is. Az istenek karakteresen néznek ki. Nekem legjobban Habek anyja Szovangmo tetszett! A koreaiak tudnak rajzolni és ez most sincs másként! Nem meglepően A Vízisten Menyasszonya lányoknak szól és elhiszem, hogy nekik ez tetszik! :D

csüpek P>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 1.

Ha előre tudom, hogy még ma elolvasom, akkor még 2 részét kivettem volna (délelőtt hoztam ki a könyvtárból, de nem terveztem, hogy ma nekiállok). Tetszett a történet, a rajzolása meg – különösen az apró részleteké – egészen gyönyörű! Szívesen olvasnám teljesen színesben, még akkor is, ha ez azzal járna, hogy a szemem sokkot kap a színkavalkádtól. (igazság szerint volt 1-1 olyan kép, amit így fekete-fehérben nem tudtam azonnal értelmezni, hanem csak az utána következő néhány segített megfejteni)

Aby_blogja>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 1.

„– Helló, nővérkém… Mit gondolsz erről a történetről?
Egy fiúról szól, aki minden éjszaka megnő…
– ….. Perverz.”
Imádtam, gyönyörűen van megrajzolva és történet is érdekes.
Habek néha elég szemét Szoa-val pedig szegény lány nem érdemli meg.

Napraforgó01>!
Jun Mi-Kjong: A vízisten menyasszonya 1.

Egyre több mangát/manhwát találok gyönyörű rajzolással, aminek nagyon örülök, külön élmény, hogy egy jó történet mellett, ilyen szép a látványvilág is. Bár bevallom, picit még zavarosak a dolgok, tekintve, hogy egyből a közepébe csapatunk bele. Viszont a istenség-emberlány kombó túl jó ahhoz, hogy ne lehessen szeretni.

Batus>!

– Helló, nővérkém… Mit gondolsz erről a történetről? Egy fiúról szól, aki minden éjszaka megnő…
– ….. Perverz.

Utószó

Brigi007>!

Szovangmo: Nagyon hosszú idő telt el, Csudong. Négyszáz éve volt már, hogy barackot loptál tőlem a mennyei kertemből?
Csudong: Ahahaha… Valóban. (gondolja:) A francba! Micsoda memória!

Kapcsolódó szócikkek: Csudong · Szovangmo
Melia>!

Anyám szomorú hangja… Azon a napon, amikor az egész házat elöntötte a bánat… mintha temetésre készültünk volna, Az esküvőm napján.

Kapcsolódó szócikkek: Szoa
Melia>!

Nem csak arról van szó, hogy szigorú… Valójában azért rettegnek Szovangmótól… mert ő a büntetés és a kínzás istennője! De azért ne idegeskedj! Ő egyben a szépség és a szerelem istennője is. De azért nem is könnyebbülhetsz meg teljesen mert ő a kórság istennője is.

Kapcsolódó szócikkek: Csudong
Akiko>!

Nem én, hanem az emberek fojtják meg önmagukat. Az emberek szennyezik a vizet, és végül nem csak saját magukat ölik meg, hanem más élőlényeket is.

Kapcsolódó szócikkek: Habek
nypetra>!

– Megleptél. Nem tudtam, hogy ilyen aranyos vagy, Habek.
– Köszönöm. Te pedig sokkal férfiasabb és jóképűbb vagy, mint én.
– Pimasz kölyök… (gondolja)

nypetra>!

– És…milyen volt az első találkozás?
– Vízililiom… Ő olyan, mint egy vízililiom.
– ?

Akiko>!

Az emberek mindig félrevezetik az isteneket, de ők végül mindig megbocsátanak nekik.

victoria_m997>!

A természet annyit ad vissza, amennyit kap. Az emberek az igazán önző lények, nem gondolod?

Tejesember>!

Hmpf! Ezek az emberek… Világosan megmondtam, hogy a LEGSZEBB lányt áldozzák fel… Nem hogy ÖT, ÖTSZÁZ ÉVIG sem engedem, hogy essen az eső.

A vízisten menyasszonya sorozat · Összehasonlítás